Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI 2002] Radio z CD a MP3  (Przeczytany 6473 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jozef Zbrodel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C5 HDI Break 2002
  • Miejscowość: Legionowo
[MKI 2002] Radio z CD a MP3
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 12:00:45 »
Witam.
Mam w swojej cypitrynce radio z odtwarzaczem CD, niestety nie odtwarza on MP3.
Zastanawiam się, czy dałoby się do niego dorobić możliwość odtwarzania z zewnętrznych playerków MP3 (przez ich wyjście słuchawkowe). Do kaseciaków były takie adapterki udające kasetę, do CD podobne rozwiązanie nie wchodzi w rachubę, ale może jakoś da się to podpiąć pod wejście zmieniarki? (wiem, że pewnie poziomy sygnałów nie takie, ale to by się dało jakoś dopasować). Albo może da się po prostu wpiąć gdzieś w elektronikę odtwarzacza?

Czy ktoś słyszał o podobnym rozwiązaniu albo wie, kto coś takiego mógłby zrobić? Najlepiej w Wawie lub okolicach.

Pozdrawiam

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 13:03:48 »
USB Box w salonach Citroena ... zdaje sie ze nie tylko pozowli podpiac ale tez zapewni sterowanie z radia i pilota przy kierownicy. Dla iPodow wczesniej mozna bylo instalowac Densiona z ta sama funkcjonalnoscia podpinanego od tyla w gniazda radia zamiast zmieniarki

adamjaniczek

  • Gość
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 14:03:07 »

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:18:51 »
Cytuj

Adam Janiczek napisał:
Może to rozwiąże twój problem http://allegro.pl/item340098438_transmiter_mp3_gratis_pendrive_kingston_2gb_.html


Miałem do czynienia z 2 transmitterami FM i oba nie spełniły moich oczekiwań. Na pewno nie jest to jakość CD, i jest spora podatność na zakłócenia.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:05:25 »
Spora? Raczej ogromna ... przy zageszczeniu stacji radiowych w Wawie ... sluchacz skazany na szumy ... w innych regionach podobnie a w trakcie dluzszej podrozy ... katastrofa, kiedys z polski przez czechy, austrie, slowenie do chorwacji ... i ciagle poszukiwania wolnej czestotliwosci. Dziekuje ale wole po bozemu znaczy sie kabelkowo :)

Offline Jozef Zbrodel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C5 HDI Break 2002
  • Miejscowość: Legionowo
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:19:06 »
A ktoś wie jakie są ceny tego USB Boxa? Boje się, że sufitowe, bo samo urządzonko wygląda ciekawie, to by było to o co mi chodzi.
Próbowałem wygooglać jakiś cennik, ale to chyba ściśle tajne.
No i czy będzie pasować do Mk I?
J.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 10, 2008, 11:16:41 »
Mam od samego poczatku zalozonego Densiona wiec nawet nie sprawdzalem cen Boxa jak sie kilka tygodni temu pojawil w ofercie. Zadzwon do jakiegos ASO to Ci powiedza, a najlepiej do kilku bo ceny moga byc rozne w zaleznosci od ich potrzeb :) Z instalacja nie powinno byc problemow bo z ulotki wynika ze jest on tak jak Dension podpinany bezposrednio do radia przez zestandaryzowana kostke. Jedyne co moze stanowic problem o ile masz, zmieniarka moze zostac odlaczona bo sterowanie MP3 odbywa sie po jej wlasnie laczu

  • Gość
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2008, 17:42:31 »
Cytuj

Jozef Zbrodel napisał:
A ktoś wie jakie są ceny tego USB Boxa? Boje się, że sufitowe, bo samo urządzonko wygląda ciekawie, to by było to o co mi chodzi.
Próbowałem wygooglać jakiś cennik, ale to chyba ściśle tajne.
No i czy będzie pasować do Mk I?
J
.

Witam znalazłem w ASO Peudeot do MKI koszt niestety spory 500 zł.Może lepiej trochę dołożyć i kupić navigację z mp3 i podpiąć do radyjka[ale czy darady?] Artur

Offline Jozef Zbrodel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C5 HDI Break 2002
  • Miejscowość: Legionowo
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2008, 08:47:49 »
Dzięki za info. Właśnie się bałem, że cena będzie podobna. A w sumie wpięcie się gdzies w tor wzmacniacza w radiu nie powinno być dla elektronika niczym skomplikowanym. Tylko boje się, na ile radio w C5 jest zintegrowane z całym systemem pokładowym i czy to się da bezpiecznie zrobić. W prostszych radiach i prostszych samochodach takie rzeczy ludzie robili.

Pzdr
J.

Offline Artur Rybiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 325
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: oczywiście Citroen, oczywiście z hydro
  • Zainteresowania: Paralotniarstwo, motocykle, grzebanie w ziemi z wykrywaczem
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 12, 2008, 01:18:10 »
Cytuj

Jozef Zbrodel napisał:
Dzięki za info. Właśnie się bałem, że cena będzie podobna. A w sumie wpięcie się gdzies w tor wzmacniacza w radiu nie powinno być dla elektronika niczym skomplikowanym. Tylko boje się, na ile radio w C5 jest zintegrowane z całym systemem pokładowym i czy to się da bezpiecznie zrobić. W prostszych radiach i prostszych samochodach takie rzeczy ludzie robili.

Pzdr
J.


taa jasne tylko jak chcesz wyizolować spośród  płyty lub radia.... ciszę.... dla potrzeb twojego pomysłu... pozdrawiam ....
 w starszych się robiło//// kaseciakach... oki
mogłeś podpiąć siędo głowicy.... ale... w cd... jestem ciekawy oswieć mnie kolego
Diagnostyka elektroniczna Citroen Peugeot

Offline Jozef Zbrodel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Legionowo
  • Posiadany samochód: C5 HDI Break 2002
  • Miejscowość: Legionowo
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 12, 2008, 08:42:45 »
Szczerze mówiąc nie rozumiem, o co ci teraz chodzi. Zwłaszcza z tą ciszą.
Kumpel miał w jakimś peugeocie czy innym renaulcie radio z CD, pojechał do elektryka/radiowca, w wyniku tej wizyty zaposiadł na panelu radia gniazdo mini-jack, do którego to gniazda podłączał empetrójkę przez wyjście słuchawkowe i cieszył się muzyką. Gniazdo było odłączalne, więc jak nic nie podłączył, to działało radio/CD, w zależności od wyboru, a jak wetkął wtyk to przełączało się na zewnętrzne źróðło. Żadnej magii w tym nie ma i w starszym samochodzie to bym się nie zastanawiał, ale tutaj się waham.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 12, 2008, 11:07:52 »
Tutaj chyba nie da sie dorobic jacka w prosty sposob, sygnal z radia wedruje do centrali a z niej na pilota, wyswietlacz i glosniki. Radio jest kodowane i jego numer musi zostac na proxy dopisany do auta jesli ma ono dzialac jak fabryka chciala. Od tylu radia jest za to wejscie liniowe (chyba kostka w standardzie Blaupunkta) na podpiecie zmieniarki a na panelu masz przycisk selekcji tego zrodla dzwieku. Najlepszym zatem sposobem, nie wiem czy jedynym, jest wykorzystanie wejscia linioweg zmieniarki. Dension je wykorzystuje czyli jest wpinany pod to wejscie zamiast zmieniarki a miedzy gniazdem MP3 a wejsciem liniowym jest jeszcze puszeczka z elektronika do "oszukania" komputera. Zdaje sie ze zmieniarka tez musi byc wpisana na proxy jako wyposazenie auta a dodatkowo musi ona komunikowac sie dwustronnie, tzn w momecie w ktorym komp podaje jej sygnal musi zwrocic info zgloszeniowe. I to wlasnie zalatwia ta puszeczka ze scalakami. Jak instalowalem swojego musialem jeszcze podjechac na proxe zeby aktywowac zmieniarke. Minely 4 lata i wszystko dziala bez problemu chociaz przy aktywacji serwis sie martwil ze cos w aucie moze nie dzialac prawidlowo i oni wowczas rece od tego umyja bo przeciez nie wiadomo czy np. bedzie dzialac oszczedzanie energii i rano nie zastane rozladowanego aku :)
Skoro Dension dziala to znaczy ze sie da i jesli znajdziesz zdolnego elektronika to byc moze zmontuje mala elektroniczna puszke dzialajaca jak oryginalny iPod Dension.

  • Gość
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2008, 23:54:56 »
Pytanko - a czy można seryjne radio CD zastąpić orginalnym do navigacji (odtwarza MP3) bez kłopotu ?

Offline Piotr Kajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2007 Hatchback oraz C4 cupe 1.6 hdi 90 km 2006
  • Miejscowość: Wolbrom
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2008, 00:39:37 »
Ja będąc na wizycie w ASO Citroen z powodu akcji serwisowej "YES" poprosiłem o załączenie przez komputer serwisowy wejścia aux 1 z dwóch wejść jakie posiada radio RD4 Blaupunkta i po podpięciu kabli w części "A CD-C "złącza ISO Fakra lub "quadlock" bo z obiema nazwami się spotkałem pin 4-R input,pin 10-L input,pin 11 Grnd input  na kostce przyłączeniowej radia,a z drugiej strony mini jack stereo i podłączeniu odtwarzcza mp3 bardzo ładna jakość dzwięku nieporównywalna z transmiterem .Oczywiście po tej operacji naciskając klawisz sourse na radiu mamy 3 funkcje radio,CD,Aux1.Dla zainteresowanych opis połączeń znalazłem na stronach "złącza odbiorników fabrycznych ISO-2 Peugeot",kabelek przerobiłem z kabla mini ISO koszt w sklepie ok 25 zł wyciągając z kostki pojedyncze styki i izolując je koszulką termokurczliwą włączyłem w odpowiednie styki w radiu.Jak ktoś nie ma zacięcia do majsterkowania najlepiej zlecić to elektronikowi w serwisie.

Offline Marek Chmielewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 417
  • Skąd: Wyszków
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 16V
  • Miejscowość: Wyszków
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:40:50 »
Tylko radio w MkII jest inne niz to w MkI ktore posiada pojedyncze wyjscie liniowe przeznaczone dla zmieniarki. Stad w MkI aby je wykorzystac trzeba nieco wiecej zachodu. Przy okazji bedac w serwisie Panowie wspomnieli ze teraz to juz oni maja USB Boxa ktory jest podobny konstrukcyjnie do Densiona ktorego montowalem a u nich uaktywnialem 4 lata temu :) Rzucili cene ... 800 zl

Offline Tomasz Omiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 278
  • Skąd: Polkowice
  • Posiadany samochód: C-elysee 1.6 Vti, Cactus 1.2 82KM
  • Miejscowość: Polkowice
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2008, 12:01:02 »
Cytuj

Marek Chmielewski napisał:
Tylko radio w MkII jest inne niz to w MkI ktore posiada pojedyncze wyjscie liniowe przeznaczone dla zmieniarki. Stad w MkI aby je wykorzystac trzeba nieco wiecej zachodu. Przy okazji bedac w serwisie Panowie wspomnieli ze teraz to juz oni maja USB Boxa ktory jest podobny konstrukcyjnie do Densiona ktorego montowalem a u nich uaktywnialem 4 lata temu :) Rzucili cene ... 800 zl

W ASO w Lubinie Pan powiedział, że USBBOX kosztuje 150zł ale pasuje tylko do Mk2

Offline Piotr Kajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2007 Hatchback oraz C4 cupe 1.6 hdi 90 km 2006
  • Miejscowość: Wolbrom
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 22, 2008, 22:34:28 »
150 zł to właśnie za taki kabelek z końcówką cinch lub mini jack może przekręciłem nazwy ale wiadomo o co chodzi.USB box to raczej 800 zł.

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MKI 2002] Radio z CD a MP3
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2008, 09:39:51 »
Sprawdz to

http://archi.inos.int.pl/db/item280708487_1.html

Dzila bardzo dobrze a jest o polowe tansze od fabrycznego USBBOXA ;)
Pozdrawiam
Wojtek