Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?  (Przeczytany 14748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
[MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« dnia: Maj 07, 2008, 08:40:47 »
Czy ktoś z was wie ile gazu wchodzi o Klimy ?
Nie mogę znaleśc w  komorze silnika  tabliczki z informacja jaki gaz i ile go ma być.

Offline Maciej Jaroszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Skąd: WROCŁAW
  • Posiadany samochód: Citroen BX 1.8 TZD Turbo + klima, 1990; był: C5 2.2 HDi kombi Exclusive, 2002; Renault Megane III
  • Miejscowość: WROCŁAW
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2008, 09:10:04 »
Niestety nie pamiętam ilości gazu, ale każdy klimatolog ma takie dane. Jest tylko jedno "ale". Jak ja byłem na serwisie klimy to spec stwierdził że należy dopełnić gazu mniej niż podaje instrukcja - wtedy wydajność klimy jest większa. Rzeczywiście tak było - oszroniona szyba!
--
Maciej Jaroszewski, Wrocław
Citroen BX 1.8 TZD Turbo, 1990;
był: Citroen C5 2.2 HDi kombi Exclusive, 2002
tel. 602-132 955

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2008, 10:49:16 »
Cytuj

Maciej Jaroszewski napisał:
Niestety nie pamiętam ilości gazu, ale każdy klimatolog ma takie dane. Jest tylko jedno "ale". Jak ja byłem na serwisie klimy to spec stwierdził że należy dopełnić gazu mniej niż podaje instrukcja - wtedy wydajność klimy jest większa. Rzeczywiście tak było - oszroniona szyba!

Przyjmuje sie że przy sprawnej klimie, przez uszczelnienia ruchomych obrotowych elementów takich jak np dławica sprężarki może uciekać maksymalnie 10% czynnika w ciągu roku. Jeśli by tak było jak piszesz, to w miarę upływu lat klima by działała coraz wydajniej. A tymczasem jest odwrotnie.
A wracając do tematu to prawda że każdy klimarz ma dane co do ilości i rodzaju gazu. Gaz to R134a.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Maciej Jaroszewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 309
  • Skąd: WROCŁAW
  • Posiadany samochód: Citroen BX 1.8 TZD Turbo + klima, 1990; był: C5 2.2 HDi kombi Exclusive, 2002; Renault Megane III
  • Miejscowość: WROCŁAW
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2008, 12:08:56 »
Cytuj

Andrzej Walczyński napisał:
Przyjmuje sie że przy sprawnej klimie, przez uszczelnienia ruchomych obrotowych elementów takich jak np dławica sprężarki może uciekać maksymalnie 10% czynnika w ciągu roku. Jeśli by tak było jak piszesz, to w miarę upływu lat klima by działała coraz wydajniej. A tymczasem jest odwrotnie.

Zgadza się ale tylko w pewnych granicach. Zarówno za dużo jak i za mało gazu powoduje zmniejszenie wydajności.
--
Maciej Jaroszewski, Wrocław
Citroen BX 1.8 TZD Turbo, 1990;
był: Citroen C5 2.2 HDi kombi Exclusive, 2002
tel. 602-132 955

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2008, 15:45:29 »
w dobrych warsztatach mają sprzęt w którym wprowadza się tylko dane modelu i po podpięciu do samochodu reszta przebiega już bezobsługowo poprzez urządzenie do napełniania czyli wypompowanie starego czynnika przepłukanie sprawdzenie szczelności i napełnienie na nowo.Koszt ok. 100 u mnie i czas ok. 20 min.Wg mnie wszystko jest w porządku bo działa dobrze po napełnieniu a co do parametrów nabijania to w komputerze urządzenia są dane ile ma być czynnika po nabiciu i tam raczej nie trzeba się o nic martwić ani ile ani jaki czynnik chłodzący...

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2008, 16:49:15 »
Klimatolog klimatologiem a ja byłbym spokojniejszy, gdy bym wiedział ile gazu ma być.
Więc proszę sprawdzicie, jeśli wam to nie sprawi trudności czy macie naklejkę w komorze silnika, na której jest napisane ile gazu ma być.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2008, 23:33:28 »
Nie sadze zeby ktos znalazl taka naklejke.
Do C5 laduje sie 600 (+/-50) gram R134a jak pamietam.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Wojtek Wawrzynowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Byla Xantia `96 jest C5 `02 - 2.0i +LPG
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2008, 09:19:56 »
Ostatnio nabijalem swoja i gosc powiedzial,ze wchodzi okolo 700g.
BTW Po zalaczeniu klimy u mnie mnie dosc mocno wyczuwalna jest sprezarka. Tzn chlodzi bardzo dobrze, ale trzesie dosc mocno i nierowno chodzi. Najpierw myslalem,ze to z silinkiem cos, ale po wylaczeniu klimy objawy ustaly.
U Was tez tak sprezara chodzi?
Pozdrawiam
Wojtek

Offline Mariusz Krzystek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Peterborough/Chrzanow
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2.0HDi Estate 2009 Automat 6
  • Miejscowość: Peterborough/Chrzanow
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2008, 09:40:15 »
Cytuj

darek kędra napisał:
w dobrych warsztatach mają sprzęt w którym wprowadza się tylko dane modelu i po podpięciu do samochodu reszta przebiega już bezobsługowo poprzez urządzenie do napełniania czyli wypompowanie starego czynnika przepłukanie sprawdzenie szczelności i napełnienie na nowo.Koszt ok. 100 u mnie i czas ok. 20 min.Wg mnie wszystko jest w porządku bo działa dobrze po napełnieniu a co do parametrów nabijania to w komputerze urządzenia są dane ile ma być czynnika po nabiciu i tam raczej nie trzeba się o nic martwić ani ile ani jaki czynnik chłodzący...

Mam pytanie w ktorym zakladzie w Chrzanowie robiles z klima?
Citroen C5 Exclusive 2.0 HDI Automat 6
[d]Mercedes E320 Avangarde '02[/d]
[d]Citroen C5 2.2HDi SX Estate '03[/d]
[d]Xantia 2.0HDI Estate '99

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2008, 19:10:44 »
Dzięki

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2008, 21:40:15 »
Cytuj

Wojtek Wawrzynowicz napisał:
Ostatnio nabijalem swoja i gosc powiedzial,ze wchodzi okolo 700g.
BTW Po zalaczeniu klimy u mnie mnie dosc mocno wyczuwalna jest sprezarka. Tzn chlodzi bardzo dobrze, ale trzesie dosc mocno i nierowno chodzi. Najpierw myslalem,ze to z silinkiem cos, ale po wylaczeniu klimy objawy ustaly.
U Was tez tak sprezara chodzi?


U mnie jest tylko jakby "cyknięcie" i sprężarki nie wyczuwam. Jest dość cicho. Ale za to nie jestem zadowolony z chłodzenia. Czy po uzupełnieniu czynnika czy przed to chłodzi tak samo. Czyżby to właśnie sprężarka odmawia posłuszeństwa?

Offline Piotr Książek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Mk1 C5 Break 2.0 16V 2004 +LPG
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2008, 01:16:10 »
Nabijałem klimę 3 dni temu potwierdzam wypowiedź powyżej 700 gram odczynnika do C5 numer odczynnika też się zgadza pan który podłączy się do twojej klimy zapyta albo o model i rok produkcji albo o model i pojemność silnika  kliknie w maszynę i reszta zrobi się już sama do końca chyba ,że masz nieszczelny układ a tego ci nie życzę urządzenie wykryje błąd pan dobiję ci do układu trochę ultrafioletu podświeci za paręchwil lampką zlokalizuje rozszczelnienie naprawi i po sprawie . Koszt nabicia  to 110 zł + 6zł za każde 100 gram brakujące w  układzie.Moja instalacja na szczęście jest  szczelna.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2008, 10:17:09 »
Cytuj

Robert Jesionczak napisał:
Cytuj

Wojtek Wawrzynowicz napisał:
Ostatnio nabijalem swoja i gosc powiedzial,ze wchodzi okolo 700g.
BTW Po zalaczeniu klimy u mnie mnie dosc mocno wyczuwalna jest sprezarka. Tzn chlodzi bardzo dobrze, ale trzesie dosc mocno i nierowno chodzi. Najpierw myslalem,ze to z silinkiem cos, ale po wylaczeniu klimy objawy ustaly.
U Was tez tak sprezara chodzi?


U mnie jest tylko jakby "cyknięcie" i sprężarki nie wyczuwam. Jest dość cicho. Ale za to nie jestem zadowolony z chłodzenia. Czy po uzupełnieniu czynnika czy przed to chłodzi tak samo. Czyżby to właśnie sprężarka odmawia posłuszeństwa?


Wojtek
U mnie także dośc mocno wyczuwalna jest praca sprężarki. Jest to odczuwalne na wolnych obrotach silnika, nie są to wyraźne drgania i nierówna praca tylko jakby mrowienie. Ale wyraźnie czuję różnicę w pracy na wolnych obrotach z klimą i bez klimy. Nigdy nie myślełem żeby to traktowac jako nieprawidłowość. W benzyniakach jakimi jeźdiłem zawsze klima była bardziej odczywalna niż w dieslu. Może to dlatego że diesel na duży moment obrotowy i obciążenie sprężarką nie robi na dieslu takiego wrażenia jak na benzyniaku ?

Robert
Zmierz temp powietrza na wylocie z kratek. W poprzednim aucie po naprawie klimy miałem +3 stopnie i klimiarz powiedział że jest wzorcowo.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2008, 15:37:26 »
+3 stopnie to dolna granica jakie powinno miec powietrze opuszczajace kratki przy wlaczonej klimie. W C4 wogole nie czuje wlaczenia sprezarki, widac na obrotmierzu jedynie nieco wieksze obroty jalowe. W Xsarze po pierwszym serwisie klimy (auto jeszcze na gwarancji, popuszczal jeden z zaworkow od napelniania klimy - trzeba bylo odessac czynnik, zmienic zaworek i ponownie nabic) zaczalem odczuwac kiedy wlaczala sie sprezarka i nieco bardziej drzal silnik gdy byla zalaczona. I raczej nie mialo to zwiazku z iloscia czynnika bo gdy zszedl do 2/3 nominalnej wartosci (typowa nieszczelnosc na przewodzie idacym pod chlodnica) i zaczelo sie pojawiac typowe syczenie z parownika to nadal bylo tak jak po tym serwisie gwarnacyjnym zaworka. Obawiam sie, ze ASO napelniajac klime dodalo za duzo oleju do czynnika.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2008, 16:37:40 »
Pytałem wczoraj w ASO  na Al.Krakowskiej 250zł cała operacja :ściągnięcie ,próżnia ,nabicie gazu i uzupełnienie oleju.

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2008, 17:24:33 »
Cytuj

Piotr Kuchar napisał:
Pytałem wczoraj w ASO  na Al.Krakowskiej 250zł cała operacja :ściągnięcie ,próżnia ,nabicie gazu i uzupełnienie oleju.


Jak na ASO normalna cena, ale generalnie to drogo bo w poznańskich serwisach typowo klimatyzacyjnych nowy czynnik+dodatkowo dezynfekcja ozonem kosztuje 200-250 zł.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Robert Jesionczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 447
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Był: C5 MkI 2.2HDI sedan 2003, C5 MkIII 2.0 16V Exclusive BVA sedan 2008 oraz C2 1.4 Exclusive 75 KM Sensodrive 2007. Jest C5AC 1600 PureTech 2019
  • Zainteresowania: narty, piłka nożna, rolki, motoryzacja, aktywny wypoczynek
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2008, 18:39:47 »
Cytuj

Andrzej Walczyński napisał:

Robert
Zmierz temp powietrza na wylocie z kratek. W poprzednim aucie po naprawie klimy miałem +3 stopnie i klimiarz powiedział że jest wzorcowo.


Dwa lata temu jak nabijałem klimę w Norauto to facet zmierzył i wyszło +14. Powiedział, że jest OK. Pierwsze auto z klimą i pierwsze nabijanie. Rozumiem, że nabijanie mnie w butelkę także :( Żona wiecznie mówi, że u koleżanek to mocniej chłodzi. Ja z koleżankami nie jeźdżę więc nie mam porównania. Ale faktycznie czasami jak skwar na dworze to klima robi się mało wydajna. Więc gdzie szukać przyczyny? W maju będę nabijał i odgrzybiał (na pewno nie w Norauto) więc może nowy klimiarz coś podpowie.

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2008, 11:39:17 »
Jestem świeżo po nabiciu Klimy zrobiłem to sam korzystając z pożyczonego sprzęty.
Weszło 600g gazu i 50ml oleju na wylocie z kratki jest 5*C i czuć wyraźną poprawę chłodzi bardzo dobrze.Przedtem chłodziła tylko delikatnie, jak były gorące dni to prawie nie wyczuwalnie. Jak ściągałem stary gaz to okazało się, że przez 6 lat uciekło 70% gazu? Następne nabijanie mam nadzieje za kolejne 6 lat.
P.S, Jeśli proponuje wam ktoś tylko dobicie gazu bez robienia próżni i dolewania oleju to szkoda kasy.

Niech chłód będzie z wami

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2008, 15:01:00 »
Cytuj

Mariusz Krzystek napisał:
Cytuj

darek kędra napisał:
w dobrych warsztatach mają sprzęt w którym wprowadza się tylko dane modelu i po podpięciu do samochodu reszta przebiega już bezobsługowo poprzez urządzenie do napełniania czyli wypompowanie starego czynnika przepłukanie sprawdzenie szczelności i napełnienie na nowo.Koszt ok. 100 u mnie i czas ok. 20 min.Wg mnie wszystko jest w porządku bo działa dobrze po napełnieniu a co do parametrów nabijania to w komputerze urządzenia są dane ile ma być czynnika po nabiciu i tam raczej nie trzeba się o nic martwić ani ile ani jaki czynnik chłodzący...

Mam pytanie w ktorym zakladzie w Chrzanowie robiles z klima?
Nabijałem w Libiążu  nie w Chrzanowie a dokładniej na rogu ulic Kochanowskiego i Sikorskiego zakład oponiarski i klimatyzacje odgrzybianie ozonem 40pln...pozdrawiam

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2008, 17:03:28 »
Cytuj

Piotr Kuchar napisał:
P.S, Jeśli proponuje wam ktoś tylko dobicie gazu bez robienia próżni i dolewania oleju to szkoda kasy.


W tej chwili ogolnodostepne stacje automatyczne z defaultu odsyssaja caly czynnik, separuja od niego olej, waza odessany czynnik, mierza ilosc odessanego oleju z czynnika, robia prawie proznie :) a nastepnie nabijaja uklad wlasciwa iloscia czynnika (dodaje sie jeszcze odpowiednia ilosc oleju tzn to co zostalo odessane + 15ml dodatkowo).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2008, 22:56:22 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
Cytuj

Piotr Kuchar napisał:
P.S, Jeśli proponuje wam ktoś tylko dobicie gazu bez robienia próżni i dolewania oleju to szkoda kasy.


W tej chwili ogolnodostepne stacje automatyczne z defaultu odsyssaja caly czynnik, separuja od niego olej, waza odessany czynnik, mierza ilosc odessanego oleju z czynnika, robia prawie proznie :) a nastepnie nabijaja uklad wlasciwa iloscia czynnika (dodaje sie jeszcze odpowiednia ilosc oleju tzn to co zostalo odessane + 15ml dodatkowo).


 Nie zmienia to faktu, że na rynku funkcjonuje wielu tak zwanych "lodówkowców, „którzy dopisali sobie do szyldu "auto klima " a nie mają pojęcia jak to dobrze

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2008, 12:47:44 »
I na mnie przyszedł czas jeśli chodzi o serwis klimy. Do klimy od nowości nikt się nie dotykał. O ile powiedzieli mi prawdę to czynnika było 380 gram, a powinno być 650-700 gram. Mimo to chłodzenie było w miarę skuteczne, choć teraz jest poprawa. Wymiana oleju z czynikiem, dezynfekcja ozonem koszt 250 zł (podrożało o 50 zł niedawno). Dezynfekcja była potrzebna bo śmierdziało starym mokrym ręcznikiem ;)
Mam wrażenie że włączenie klimy mniej obciąża silnik niż wcześniej tzn spadek mocy jest mniejszy i nie ma "mrowienia" na wolnych obrotach.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Jacek Mitko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2,0 HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2008, 17:53:53 »
Witam. "+ 5 na wylocie z kratki" - jak ma być ustawiona klimatyzacja? Mam na myśli czy auto czy chłodzenie na max (zamknięty obieg) czy inaczej?

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2008, 19:15:29 »
Cytuj

Jacek Mitko napisał:
Witam. "+ 5 na wylocie z kratki" - jak ma być ustawiona klimatyzacja? Mam na myśli czy auto czy chłodzenie na max (zamknięty obieg) czy inaczej?

o co chodzi w Twoim pytaniu ? pytasz jak ustawiać klimę by uzyskać +5 na wylocie z kratki ?
tak czy inaczej sformuuj pytanie inaczej bo chyba nie wiadomo o co chodzi ;)
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Jacek Mitko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 95
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2,0 HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Ile i jaki gaz do klimy?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2008, 19:36:37 »
Zrozumiałem, że uzyskanie temp 5 st na wylocie z kratki świadczy o poprawnym działaniu klimatyzacji. Chcę sprawdzić czy w mojej taką temperaturę uzyskam. W jakim trybie klimatyzacja ma pracować?