Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Rejestrator jazdy  (Przeczytany 1624 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
[MKII] Rejestrator jazdy
« dnia: Sierpień 04, 2013, 20:50:48 »
Ma zamiar zakupić rejestrator jazdy do mojego wieloryba. Niestety mam można by rzec prosty dylemat  "który". Na chwilę obecną skłaniam się pomiędzy Overmax camroad 05 (obraz 720p dwie kamery przednia i tylna), Overmax camroad 06 (obraz 1080p) oraz Prestigio 310 (obraz 720p). Może ktoś ma doświadczenie  ewentualnie jakieś inne propozycje w tym zakresie cenowym. Za wszelkie opinie będę wdzięczny.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Parys Alexiou

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: 2003 Mitsubishi Galant 2.5 V6 Elegance + Stag QMax
  • Miejscowość: Police
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:19:18 »
Mam Omegę OM205 i jest niezła, wystarczy żeby odczytać blachy osoby jadącej przed Tobą. Karta 16 GB wystarczy na 3,5 h nagrania w 720p.
Testowałem jeszcze Prestigio 520, jest o klasę wyżej ale też kosztuje 2x więcej. Przy Full HD do odczytania blachy aut jadących z naprzeciwka (przy dobrym świetle). Niestety karta pamięci błyskawicznie się zapełnia. Pamiętaj, że tak samo będzie przy rejestratorze dwukamerowym.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2013, 20:28:28 »
Niestety opinie o Prestigio 520 są bardzo negatywne. Ci co testowali twierdzą że wpada w wibracje, przy nagrywaniu dźwięku słychać jakiś pisk, ogólnie nie polecają. Co do kamery to  skłaniam się do 1080p (Full HD) z kartą 32 GB.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Józef Ortyl

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 430
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: C5 3.0i V6 Exclusive Mk1 BVA
  • Zainteresowania: motoryzacja ,elektronika,lotnictwo
  • Miejscowość: Mielec
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2013, 22:31:42 »
Ja posiadam Prestigio 500 oraz  kartę SD 32 GB.Jestem zadowolony z pracy tego urządzenia ,nie mam żadnych problemów z głosem,po przekopiowaniu plików na komputer  jest b.dobry i czytelny obraz.Co jakiś czas usuwam pliki które uznaję za zbędne ale urządzenie pracuje w tzw.pętli czyli po zapełnieniu karty SD usuwa najstarsze pliki i nagrywa nowe.Kamera pracuje w kącie 120 stopni  tak że jest pełny obraz wokół samochodu niestety wieczorem i nocą przy braku  oświetlenia obraz jest mało czytelny ale tutaj wchodzimy już w urządzenia b.profesjonalne.
Posiadane dotychczas pojazdy:Fiat125P,Polonez1,5,Polonez1,6 CARO,Honda Accord 2,0 , Renault 5,Nubira 1,6 ,Leganza 2,0 :-)  :-)  :-)

Offline Parys Alexiou

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: 2003 Mitsubishi Galant 2.5 V6 Elegance + Stag QMax
  • Miejscowość: Police
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2013, 11:33:31 »
Z Prestigio jeździłem kilka godzin i jak u kolegi powyżej nie miałem żadnych problemów z dźwiękiem. Denerwujący był tylko napis GPS na wyświetlaczu (a ten model go nie posiadał). Możesz też popatrzeć na Mio Mivue.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 07, 2013, 18:10:11 »
Mio Mivue nie brałem pod uwagę, chociażby dlatego, że 388 kosztuje około 800PLN 358 około 500PLN, a za 338 trzeba zapłacić ponad 400PLN a jest on tylko HD.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Artur Krysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Ciechocinek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 1,8 16v+LPG
  • Miejscowość: Ciechocinek
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 07, 2013, 21:26:41 »
czy hd czy full hd to jest w sumie mało ważne ważne jest to na co pada obraz i przez co jest przetwarzany na zapis... można mieć super hiper full hd kamerę do auta za 800 zł a może być gorsza od kamery hd za 600 zł nie kierujemy się napisami full hd i hd tylko jaka jest matryca.... bo można mieć fhd i i 20 megapikseli a ciulową matrycę i mimo super parametrów aparatu/kamery nagranie będzie do d.... Głownie patrząc po kamerach patrzymy na matryce jaka jest jej wielkość itd bo od tego i zespołu soczewki zależy jakość nagrań. Kamera HD może mieć lepszą matrycę niż full hd i nagrania automatycznie będą lepsze niż na tej fhd i często i gęsto w sklepie nie ma info o matrycy a to jest najważniejsza część kamery/aparatu no i jeszcze procesorek który te 30 klatek na sekundę przetwarza za słaby procesorek graficzny to obraz będzie gorszej jakości. Diabeł tkwi szczegółach bo lepiej kupić kamere tylko hd w lepszymi bebechami niż kamerę fhd za podobne pieniądze i sie tylko cieszyć z napisu na niej

Offline Parys Alexiou

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: 2003 Mitsubishi Galant 2.5 V6 Elegance + Stag QMax
  • Miejscowość: Police
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2013, 14:27:23 »
akurat full hd w aucie ma znaczenie (większa szansa odczytania tablic), oczywiście tak jak napisałeś, nie może to być najgorszy badziew pod względem innych parametrów.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 08, 2013, 14:48:28 »
Dlatego założyłem ten temat. Zamierzam kupić rejestrator, ale jednocześnie nie chcę wydać kupy pieniędzy na coś co będzie miało tylko mało przydatna zabaweczką.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Artur Krysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Ciechocinek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 1,8 16v+LPG
  • Miejscowość: Ciechocinek
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 09, 2013, 00:58:35 »
no właśnie sam napis full hd nie daje gwarancji większej pewności odczytania tablic taki chwyt marketingowy jeśli była by istotna różnica w tym to poczekajcie jeszcze dwa lata na kamery z jakością obrazu 2k podwójne fhd będziecie mieli wielki obraz ale czy na tyle ostry... jak ktoś z was chce mieć pewność tego co kupuje niech napisze post na forum pc formatu czy benchmark.pl w odpowiednich  działach wideo tam wam powiedzą co odróżnia dane modle i który lepszy ze specyfikacji po bebechach. Oglądałem kilka filmików na yt i nawet po właczeniu rozdzielczości 1080p jest problem z tablicami gdy gość jedzie po parkingu 10 km/h i obok są autka zaparkowane nie widać tablic tylko tego co jedzie przed nami
np tu https://www.youtube.com/watch?v=uk4ys9MkoFA
1080p 51 sekunda podaj mi tablice opla za ciężarówka po lewej stronie z naprzeciwka jak jego tablice juz przy 30 km/h są rozmazane oczywiście na światełkach jak auto stoi to pięknie wszystko widać a jak jesteśmy w ruchu to niestety jak chcesz nawet widzieć tablice tego przed tobą musisz podjechać bliżej niego... rozumiem że kompresja na yt też trochę pogarsza obraz ale nawet z surowego materiału żeby widzieć tablice tych aut co nas mijają muszą być warunki spełnione a to są małe urządzenie które nigdy nie dorównają w jakości zwykłej kamerze do filmowania za którą dasz 1500 zł  jak patrzysz na profesjonalny sprzęt to tam nawet juz nikt nie piszę powiększoną czcionką fhd (bo to standard) itd. tylko jest podana porządnie specyfikacja danego sprzętu a im sprzęt tańszy to są informacje wielkimi literami fhd  tysiąc pińset mega pikseli i nic więcej więc czasem warto się zastanowić bo różnica między fhd a hd jest niezbyt duża a w środku kosztem czegoś jest co innego np ja bym wolał kamerkę hd za 500 zł niż fhd za 450 zł
a kamerę fhd jak patrzyłem w euro agd to już od 99 zł idzie dostać :D

Offline Łukasz Popis

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: Citroen C4 VTS 177 KM lpg
  • Miejscowość: Ożarów Mazowiecki
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2013, 11:20:41 »
Mogę polecić inne rozwiązanie niż zakup rejestratora. Dla posiadaczy telefonów z Androidem dostępny jest darmowy program o nazwie DailyRoads. Po jego instalacji telefon staje się rejestratorem. Wystarczy zainwestować w uchwyt do telefonu i ładowarkę. Jakość zależy głównie od kamery telefonu. Jest nagrywanie w pętli. Program pracuje w tle, więc można bez problemu włączyć np nawigację czy Janosika. Używam tego rozwiązania od prawie 2 lat. Już raz nagranie przydało się jako dowód. Wystarczyło pokazać policji nagranie i nie było dyskusji o tym, kto jest sprawcą stłuczki.

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2013, 08:55:45 »
Z tym telefonem to nawet dobra rada. Ja używałem Autoboy Blackbox, sprawdzało to się przy telefonie rozmiarów HTC Desire teraz mam  Nota 2 i zamontowanie go na przedniej szybie znacznie pogarsza obserwacje drogi (wyświetlacz 5,5 cala). Dlatego też  chce kupić jakąś kamerkę.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Artur Krysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Ciechocinek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 1,8 16v+LPG
  • Miejscowość: Ciechocinek
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2013, 17:19:01 »
ja tu podrzucę teścik który pokazuje jak niektóre rejestratory fhd (1920x1080 pikseli) mają 1440x1080 pikseli i 15 klatek to też na to trzeba uważać
http://tech.wp.pl/kat,1009659,title,Kamera-w-samochodzie-testujemy-rejestratory-jazdy,wid,15274440,wiadomosc.html

Offline Norbert Koselnik

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 7 148
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2,0 16V HDI Exclusive, C4 Cactus 1,6 HDI
  • Zainteresowania: wszystko oprócz piłki nożnej
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2013, 22:04:06 »
Wielkie dzięki, ten test dużo mi wyjaśnił i rzucił światło na to co można się spodziewać. jedno jest pewne, że oprócz Mio żadnej z pozostałych nie będę brał pod uwagę podczas zakupu.

Były

Xantia MkII 2,0 16V

Chevrolet Captiva 2,2D LT+
C5 MkII 2,0 16V HDI
C4 Cactus 1,6 HDI

Offline Artur Krysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Ciechocinek
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK1 1,8 16v+LPG
  • Miejscowość: Ciechocinek
Re: [MKII] Rejestrator jazdy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:31:00 »
a jak chcesz wchodzić mocno w szczegóły to masz opis jak się kupuje aparat... do kamery jest podobnie bo w końcu kamera robi 30 zdjęć na sekundę i część materiału pokrywa się co do aparatów i kamer :)
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poradnik_jak_wybrac_aparat_cyfrowy-3100/strona/10256.html