Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.  (Przeczytany 1483 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian Koźbiał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6
  • Miejscowość: Mysłowice
[MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« dnia: Luty 28, 2011, 20:19:25 »
Witam. Znów posiadam kolejny problem z moją cytrynką. A dokładniej chodzi o to że coś się dzieje z rozrusznikiem. Dzieje się to już od pewnego czasu a wyglądało to tak że stojąc pod marketem chciałem odpalić C5 a nie było żadnej reakcji. Wszystkie kontroli się zaświeciły, komputer także ale gdy przekręciłem klucz aby odpalić pojazd nie było jakiejkolwiek reakcji, lecz gdy spróbowałem drugi raz odpalał. Problem teraz jest w tym że dziś będąc u lekarza wsiadłem do auta i dopiero po około godzinnej próbie odpalania rozrusznik zakręcił. Dodam też że dziś oświeciły się kontroli, lecz nie zaświecił się już komputer pokładowy. Akumlator jest dobry ponieważ został zakupiony nie cały rok temu. Panowie co możecie na to poradzić ? Może ktoś miał ten sam problem ? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam ;)

Offline Dariusz Niedziółko

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 793
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: DS 5, 2.0 BlueHDi 180KM
  • Zainteresowania: peugeot,citroen
  • Miejscowość: Zachodniopomorskie
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 21:30:46 »
Myslę ,że tulejki poszły na rozruszniku.Wymontuj i sprawdź.
Wcześniej
Peugeot 405 , 306 ,406 ,407,Citroen C5 Mk I, C5 X7, DS 5

Offline Adam Wróblewska

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Posiadany samochód: C5
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2011, 12:43:22 »
ja stawiam na elektromagnes czyli tzw. bendix

  • Gość
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2011, 02:20:27 »
A ja stawiam na kolejny błąd w oprogramowaniu. Miałem około trzech razy taką sytuację, że nie było absolutnie żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka do pozycji "start". Zawsze pomagało jakieś proste działanie zaskoczonego użytkownika, w rodzaju wyjęcia kluczyka, wyjścia z samochodu, zamknięcia i ponownego otwarcia go z pilota. Może ma to coś wspólnego z immobilizerem, może z algorytmem odcięcia rozrusznika przy działającym silniku (bo chyba jest coś takiego).

Cytuj
Dodam też że dziś oświeciły się kontroli, lecz nie zaświecił się już komputer pokładowy.

@dariusz, adam: Może zbieg okoliczności, ale raczej nie da się tego powiązać z bendiksem i w ogóle samym rozrusznikiem.

Offline Tomasz Kluz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Hull
  • Posiadany samochód: Peugeot 3008/406/406 Coupe, Citroen C3/C4 G. Picasso/C-crosser/Berlingo
  • Miejscowość: Hull
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2011, 01:43:19 »
Rozumiem że masz automat. V6
Rozrusznik zakręci tylko gdy dźwignia jest w położeniu P lub N. Piszę o tym bo gdy padnie przełącznik wielofunkcyjny na skrzyni to może podawać do komputera BSI że jest np: D lub jak u mnie się czasem zdarza 1.
Zwróć uwagę jakie przełożenie Ci wyświetla na zegarach.

Offline Sebastian Sobula

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: Janowice k. Krakowa
  • Posiadany samochód: Berlingo 1.6 VTS, 2005
  • Zainteresowania: Technika, motoryzacja, inżynieria materiałowa, elektronika
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 10, 2011, 11:56:03 »
Może to być zapieczony bendiks, wtedy elektromagnes go nie będzie mógł przesunąć na osi rozrusznika. Biorąc pod uwagę że rozrusznik jest tuż za katalizatorem, może to być prawdopodobne.
Druga wersja to immobilizer który odcina zapłon. Wg instrukcji kodowanie polega na włożeniu kluczyka do stacyjki i wciśnięciu któregoś przycisku pilota (nie pamiętam dokładnie). Musiałbym sprawdzić w instr. a nie mam jej teraz pod ręką.
Na początku był AX  :-]
Było Saxo
Był C5 V6

Offline Tomasz Kluz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Hull
  • Posiadany samochód: Peugeot 3008/406/406 Coupe, Citroen C3/C4 G. Picasso/C-crosser/Berlingo
  • Miejscowość: Hull
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 10, 2011, 21:06:18 »
Immobilizer w C5 i wszystkich Citroenach oraz Peugeotach nie odcina rozrusznika. Rozrusznik powinien kręcić nawet przy usterce immo.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MKI] 2002 3.0 V6 Rozrusznik.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2011, 21:26:01 »
Cytuj

Tomasz Kluz napisał:
Immobilizer w C5 i wszystkich Citroenach oraz Peugeotach nie odcina rozrusznika. Rozrusznik powinien kręcić nawet przy usterce immo.


Jeśli byłby problem z IMMO to wywaliło by błąd Engine immobiliser fault. Mimo błędu rozrusznik i tak kręci, tyle że auto nie odpali.