Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z centralnym zamkiem, nowe kluczyki od Chińczyka  (Przeczytany 836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Dajcz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: C5 X7 2008 2.0LPG
Problem z centralnym zamkiem, nowe kluczyki od Chińczyka
« dnia: Styczeń 09, 2019, 10:28:04 »
Witam.

Od pół roku walczę z centralnym zamkiem. Zgubiłem orginalny kluczyk, kupiłem dwa nowe na aliexpress. Zakodowałem, przyuczyłem i wszystko grało miesiąc czasu. 

Teraz oba kluczyki raz działają, raz nie. Bywa, że trzeba czekać 15minut aż zadziałają. Sprawdzane na testerze wykazują nadawanie kilka  razy 50db i nagle zero, po czym znowu 50.

Kluczykiem otwierają się i zamykają tylko drzwi kierowcy, przycisk na konsoli otwiera i zamyka wszystko jak należy.

Dodam, że akumulator mam do wymiany. Żadnych innych problemów z elektryką nie ma. Mniej więcej czasowo z wystąpieniem problemu  wymieniałem podnoszenie szyby kierowcy, oraz notorycznie odkręcają mi się śruby zamka kierowcy.

Może ma ktoś jakieś pomysły?


Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 880
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problem z centralnym zamkiem, nowe kluczyki od Chińczyka
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2019, 12:33:05 »
Do pilota ustawia się czy ma otwierać tylko drzwi kierowcy czy wszystkie. Opcja albo w DB albo gdzieś w Menu auta, już teraz nie pamietam dokładnie gdzie, ale poszukaj sobie na forum bo był gdzies temat. Jak akumulator masz do wymiany to go najpierw wymień.

Offline Marcin Dajcz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: C5 X7 2008 2.0LPG
Odp: Problem z centralnym zamkiem, nowe kluczyki od Chińczyka
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2019, 13:11:50 »
Dziękuję za poradę. "otwieranie tylko drzwi kierowcy" miałem na myśli otwieranie manualne. Nie wiem jak powinno być. Powinny się wszystkie drzwi otwierać ?

Aku wymienię na dniach.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 880
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Problem z centralnym zamkiem, nowe kluczyki od Chińczyka
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2019, 14:27:58 »
Odnośnie otwierania to jak pisałem, albo otwiera tylko drzwi kierowcy albo wszystkie, zależnie co jest ustawione.