Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk3] światła do jazdy dziennej  (Przeczytany 50173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek Mackiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Podlasie
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Podlasie
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 24, 2019, 10:16:15 »
Mógłbyś podrzuć linka Z Ali do tych żaróweczek.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 24, 2019, 10:49:37 »
Tutaj piękne zdjęcie użytkownika Adam Szydłowski pobrane z tematu http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=82760.0
Bardzo dobrze (nie)widać jak świecą ledy...
Everybody lies.

Offline Krzysztof Przywara

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 X7 103kw hdi
  • Miejscowość: Opole
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 24, 2019, 15:30:29 »
 No niestety tak jest że nie widać, mi po trzech latach wysiadły zakupiłem za 55sztuke i jest ok, szkoda tylko że nikt nie produkuje zamienników z bielszym kolorem.

Offline Mariusz Łyczko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 25, 2019, 13:46:03 »
Panowie doleję trochę oliwy do ognia....
używałem ledów, ale jak wszyscy piszą, ich żywotność i widoczność jest mierna, natomiast w chwili obecnej wyciągnąłem bańkę (samą żarówkę) z hp24w i w to miejsce wkładam najzwyklejsze żarówki halogenowe G4 12v dostępne np. w każdym markecie budowlanym.
Porównywałem nawet kiedyś temperatury samych żarówek w trosce o odbłyśniki i nie widać różnicy. a świecą dokładnie tak samo i tak samo są widoczne.
Pomysł pozostawiam do oceny, ale u mnie o 1,5 roku wciąż działają.


Aha i do spodu oprawki (tam gdzie miejsce na torxa) po zrobieniu małej dziurki założyłem kółko od kluczy, teraz wyjęcie to łatwizna.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #104 dnia: Czerwiec 25, 2019, 13:55:09 »
Panowie doleję trochę oliwy do ognia....
używałem ledów, ale jak wszyscy piszą, ich żywotność i widoczność jest mierna, natomiast w chwili obecnej wyciągnąłem bańkę (samą żarówkę) z hp24w i w to miejsce wkładam najzwyklejsze żarówki halogenowe G4 12v dostępne np. w każdym markecie budowlanym.
Porównywałem nawet kiedyś temperatury samych żarówek w trosce o odbłyśniki i nie widać różnicy. a świecą dokładnie tak samo i tak samo są widoczne.
Pomysł pozostawiam do oceny, ale u mnie o 1,5 roku wciąż działają.


Aha i do spodu oprawki (tam gdzie miejsce na torxa) po zrobieniu małej dziurki założyłem kółko od kluczy, teraz wyjęcie to łatwizna.
To świetnie! Wrzuć zdjęcia gdy słońce świeci prosto na przód auta :) Zweryfikujemy
Everybody lies.

Offline Mariusz Łyczko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 27, 2019, 15:51:29 »
Przykro mi, ale się nie doczekacie tych zdjęć, wczoraj rozbiłem auto (nie moja wina) i szkoda całkowita. Ale spróbujcie, koszt relatywnie niski

Offline Łukasz Fusek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: C2 GT/ opel signum 1,9cdti
  • Zainteresowania: rajdy srajdy
  • Miejscowość: Kobierzyce
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 27, 2019, 16:22:47 »
??? wszyscy cali ?
wariat, a ty uważasz się za normalnego?

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 27, 2019, 16:43:57 »
Przykro mi, ale się nie doczekacie tych zdjęć, wczoraj rozbiłem auto (nie moja wina) i szkoda całkowita. Ale spróbujcie, koszt relatywnie niski
Ja próbowałem. Pomimo, że żarówka jest sporo mniejsza i ma mniejszą moc o 4W ciężko odróżnić z daleka, która jest która. Działała kilka dni :)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Mariusz Łyczko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 28, 2019, 11:15:05 »
Przykro mi, ale się nie doczekacie tych zdjęć, wczoraj rozbiłem auto (nie moja wina) i szkoda całkowita. Ale spróbujcie, koszt relatywnie niski
Ja próbowałem. Pomimo, że żarówka jest sporo mniejsza i ma mniejszą moc o 4W ciężko odróżnić z daleka, która jest która. Działała kilka dni :)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


Są też żarówki G4 35W i 50W ale tam już temperatury mogą być inne

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 28, 2019, 11:29:54 »
Cytuj
Są też żarówki G4 35W i 50W ale tam już temperatury mogą być inne
20W w zupełności wystarczy, bo świeci praktycznie tak samo jak oryginał. Trzeba trafić na dobre wykonanie. Ja akurat testowałem kanlux, ale widocznie nie był przystosowany do pracy w warunkach samochodowych (drgania) :) Z większą mocą bym nie testował bo koszt drugiej lampy xenon, nawet używanej, może powalić z nóg  ;D

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 28, 2019, 11:30:15 »
Zwykłe G4 są na stabilne napięcie 12V.W aucie napięcie sięga prawie 15V więc polecą dość szybko.

Offline Mariusz Łyczko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 1.6HDI 2010 / 4007 2.2HDI 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 28, 2019, 14:37:12 »
Mi Osramy za ok 12zł/2szt wytrzymały 1,5 roku i miałem 20W. W moim przypadku żywotność i tak lepsza niż LED

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #112 dnia: Lipiec 01, 2019, 23:56:12 »
Nie rozumiem tej nagonki na ledy, że nie widać pod światło itp. Jak ktoś nie widzi na drodze samochodu w dziennym świetle to niech założy okulary albo w ogóle nie wsiada za kierownicę, bo stwarza zagrożenie dla innych. Kiedyś w dzień w ogóle nie jeździło się na światłach i jakoś nie było z tym problemu i chyba nie zmniejszyła się ilość wypadków z powodu tego, że teraz są światła dzienne? Jest taki wymóg, więc zakłada się żarówki z odpowiednią homologacją i tyle, a jak nie widać w słońcu to tylko potwierdza głupotę tego przepisu, który nakazuje świecić światła w dzień przy pięknej pogodzie. Jak jest pochmurny dzień to może ma to jakiś sens, ale wtedy tez widać i ledy, więc dyskusja się zamyka.
Sam mam ledy, tyle, że lepsze, żeby się zaraz nie spaliły, używam je, bo taki jest przepis, wszystko jest zgodnie z prawem, z homologacją, ale jeśli ktoś ich nie widzi w pełnym słońcu to trudno, jak nie widzi samochodu na drodze w dzień to niech się zastanowi czy powinien prowadzić samochód, żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #113 dnia: Lipiec 02, 2019, 00:13:32 »
Nie rozumiem tej nagonki na ledy, że nie widać pod światło itp. Jak ktoś nie widzi na drodze samochodu w dziennym świetle to niech założy okulary albo w ogóle nie wsiada za kierownicę, bo stwarza zagrożenie dla innych. Kiedyś w dzień w ogóle nie jeździło się na światłach i jakoś nie było z tym problemu i chyba nie zmniejszyła się ilość wypadków z powodu tego, że teraz są światła dzienne? Jest taki wymóg, więc zakłada się żarówki z odpowiednią homologacją i tyle, a jak nie widać w słońcu to tylko potwierdza głupotę tego przepisu, który nakazuje świecić światła w dzień przy pięknej pogodzie. Jak jest pochmurny dzień to może ma to jakiś sens, ale wtedy tez widać i ledy, więc dyskusja się zamyka.
Sam mam ledy, tyle, że lepsze, żeby się zaraz nie spaliły, używam je, bo taki jest przepis, wszystko jest zgodnie z prawem, z homologacją, ale jeśli ktoś ich nie widzi w pełnym słońcu to trudno, jak nie widzi samochodu na drodze w dzień to niech się zastanowi czy powinien prowadzić samochód, żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych.

Twoje subiektywne odczucia odnośnie postrzegania samochodów z włączonymi światłami dziennymi bez komentarza. Interesują mnie natomiast żarówki LED, które używasz jak twierdzisz z homologacją. Mógłbyś podać model/producenta? Bo to zmienia postać rzeczy. Jeżeli mają homologację to znaczy, że spełniają swoją rolę, której nie rozumiesz.
Sam chętnie kupię.


Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #114 dnia: Lipiec 02, 2019, 06:23:33 »
wszystko jest zgodnie z prawem, z homologacją,
Nie do końca.Sama żarówka może i ma homolagację ale reflektor nie jest homologowany do tego typu żarówek.Pamiętacie jak jeszcze kilka lat temu,kiedy była moda na HID-y,Policja pierwsze co robiła po zatrzymaniu auta to szukała homologacji na reflektorze.Ich nie interesuje czy żarówka ją ma.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 02, 2019, 07:57:30 »
Nie rozumiem tej nagonki na ledy, że nie widać pod światło itp. Jak ktoś nie widzi na drodze samochodu w dziennym świetle to niech założy okulary albo w ogóle nie wsiada za kierownicę, bo stwarza zagrożenie dla innych.
Tu nie chodzi o to, że nie widać auta tylko nie widać świateł w porównaniu do oryginalnych hp24w. I druga sprawa, tak jak napisał kolega Tomasz to możesz sobie tą homologację leda na czoło przykleić bo reflektor nie ma homologacji na takie źródło światła.
Szkoda że wcześniej nie napisałeś bo byłem niedawno w Wawie. Moglibyśmy porównać w świetle słońca jak świecą Twoje ledy a jak świecą oryginalne żarówki.
Everybody lies.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 02, 2019, 09:35:08 »
Gdzie to jest zapisane do jakich żarówek konkretnie jest homologowany reflektor?
Mają być HP24W (tak jest napisane w instrukcji) i takie są, ale czy zwykłe czy ledy to chyba nie jest nigdzie napisane?


Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk3] światła do jazdy dziennej
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 02, 2019, 10:12:31 »
Gdzie to jest zapisane do jakich żarówek konkretnie jest homologowany reflektor?
Zależy od reflektora.C5 ma akurat homologacje i typ żarówki na naklejce,która jest na obudowie.