Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Automatyczne światła CXP 2003  (Przeczytany 4890 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil Bartocha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Gdynia / Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003r 2.0 HDI
  • Zainteresowania: mechanika, komputery, sieć
  • Miejscowość: Gdynia / Kielce
Automatyczne światła CXP 2003
« dnia: Marzec 28, 2011, 20:30:03 »
Wyczytałem, ze w CSP sprzed 2003 roku nie można włączyć automatycznego włączania świateł , a od której wersji (lubj ak sprawdzić) można ją włączyć w kompie ? i jak to zrobić?
Moja jest z maj/czerwiec 2003 2.0 HDI
CXP=Pisanka :)

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2011, 21:11:56 »
tylko wtedy gdy w samochodzie znajduje sie przelacznik zespolony COM

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2011, 21:21:48 »
Cytuj

Kamil Bartocha napisał:
Wyczytałem, ze w CSP sprzed 2003 roku nie można włączyć automatycznego włączania świateł , a od której wersji (lubj ak sprawdzić) można ją włączyć w kompie ? i jak to zrobić?
Moja jest z maj/czerwiec 2003 2.0 HDI

Nie jestem specjalistą ale po nr VIN możesz stwierdzić czy  masz instalację multipleksową. Jeśli tak to powinna być funkcja świateł dziennych.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Kamil Bartocha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Gdynia / Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003r 2.0 HDI
  • Zainteresowania: mechanika, komputery, sieć
  • Miejscowość: Gdynia / Kielce
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2011, 22:06:16 »
Cytuj

Kaśka Musielak napisał:
tylko wtedy gdy w samochodzie znajduje sie przelacznik zespolony COM


Gdzie szukać?

I jeśli mam przełącznik, to włączyć mogę sam czy ASO, czy wystarczy się przez komputer podłączyć ?
CXP=Pisanka :)

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2011, 00:14:32 »
Cytuj

Kamil Bartocha napisał:
Cytuj

Kaśka Musielak napisał:
tylko wtedy gdy w samochodzie znajduje sie przelacznik zespolony COM


Gdzie szukać?

I jeśli mam przełącznik, to włączyć mogę sam czy ASO, czy wystarczy się przez komputer podłączyć ?


Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2011, 09:03:32 »
Czyli mam rozumieć że jeśli w mojej XP jest klakson w kierownicy a z lewej strony mam na końcu przełącznika przycisk "AUTO" to mam w swoim aucie możliwość włączenie automatycznych świateł ? Jeśli tak to ile płaciliście za taką operację ?

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2011, 10:21:06 »
Cytuj

Kamil Mikołajczyk napisał:
Czyli mam rozumieć że jeśli w mojej XP jest klakson w kierownicy a z lewej strony mam na końcu przełącznika przycisk "AUTO" to mam w swoim aucie możliwość włączenie automatycznych świateł ? Jeśli tak to ile płaciliście za taką operację ?

Ja płaciłem 45 zł.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Kamil Mikołajczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Piotrkówek Duży
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 , Yaris 1.0
  • Miejscowość: Piotrkówek Duży
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2011, 12:00:16 »
Cena ASO czy warsztat prywatny ? W instrukcji jest mowa o tym że gdy włączamy sobie światła w tryb auto nie należy zasłaniać czujnika światła, a co jeśli ja takowego nie posiadam bo jak domyślam się to jest takie cuś co znajduje się z przodu na dole szyby czołowej.

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 29, 2011, 14:02:12 »
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.
Dobrze, że mój Pikuś o tej teorii nie słyszał :D 2.0 HDi lipiec 2007. Klakson w lewej dźwigni, światła dzienne automatyczne jak najbardziej działają.

jacekczewa1

  • Gość
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 29, 2011, 14:02:34 »
tryb auto ( czujnik światla - zmierzchu na szybie ) aktywny, czyli swiatala załaczaja sie po zmierzchu ( w Polscejak wiemy jezdzimy cały dfzien na światłach wiec nikomu to nie jest potrzebne :) ) automatyczne zapalanie świateł "dziennych" to tylko programowo diagnoskopem - bedą załaczac sie po odpaleniu autka....

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 29, 2011, 15:16:37 »
Cytuj

Leszek Kubrak napisał:
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.
Dobrze, że mój Pikuś o tej teorii nie słyszał :D 2.0 HDi lipiec 2007. Klakson w lewej dźwigni, światła dzienne automatyczne jak najbardziej działają.

Twój Pikuś 2.0HDI z 2007 to nie XP tylko C4P - czyż nie?
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Gachu

  • Gość
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 29, 2011, 16:16:32 »
Cytuj

Kamil Bartocha napisał:
Wyczytałem, ze w CSP sprzed 2003 roku nie można włączyć automatycznego włączania świateł , a od której wersji (lubj ak sprawdzić) można ją włączyć w kompie ? i jak to zrobić?
Moja jest z maj/czerwiec 2003 2.0 HDI



ale to już było .... i tylko poszukać wystarczyło

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 29, 2011, 19:37:42 »
Cytuj

Leszek Kubrak napisał:
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.
Dobrze, że mój Pikuś o tej teorii nie słyszał :D 2.0 HDi lipiec 2007. Klakson w lewej dźwigni, światła dzienne automatyczne jak najbardziej działają.


Jeśli masz istotnie Xsarę picasso 2.0 HDi z rocznika 2007 z klaksonem w lewej manetce, to jestem baaardzo zdziwiony, bo silnik 2.0 HDi 90 KM wycofano ostatecznie z XP w roku 2004, został wtedy zastąpiony silnikiem 1.6 HDi w dwóch odmianach. A sam multipleks powiązany ze zmianą manetek był przeprowadzony na przełomie lat 2003/04 - od tej daty klakson jest na kierownicy.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Kamil Bartocha

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Gdynia / Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2003r 2.0 HDI
  • Zainteresowania: mechanika, komputery, sieć
  • Miejscowość: Gdynia / Kielce
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 29, 2011, 22:27:00 »
Cytuj


Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.


klakson jest po środku kierownicy (tak na marginesie musiałem dziś laskę w Toyocie Aygo zbesztać klaksonem, bo mi prawie wjechała w prawy przód, smród spalonej gumy z opon czułem przez pół godziny w pisance)

Zastanowię się czy włączać czy nie. Bo jeśli dobrze zrozumiałem resztę postów to światła się zapalają po odpaleniu silnika, czy po przekręceniu zapłonu ?

Kumpel ma kompa diagnostycznego i może on będzie miał opcję do włączenia trybu Auto.

W sobotę mi się podpina pod kompa w pisance, bo wcześniej zdiagnozował błąd EGR i czujnika temperatury jak kupowałem autko, ale nie kasował do puki nie kupie auta. czujnik temperatury wymieniłem, a EGR hmmm ponoć mógł zostać jakiś stary błąd w kompie, bo jeździ autko zacnie i spalanie też raczej w normie.
CXP=Pisanka :)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2011, 07:34:29 »
Cytuj

Kamil Bartocha napisał:
Zastanowię się czy włączać czy nie. Bo jeśli dobrze zrozumiałem resztę postów to światła się zapalają po odpaleniu silnika, czy po przekręceniu zapłonu ?


Po uruchomieniu silnika.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Leszek Kubrak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 588
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Picasso HDi 2.0 zawirusowany, był C4 Picasso 2.0 HDi MCP
  • Miejscowość: Kraków
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2011, 14:25:57 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Cytuj

Leszek Kubrak napisał:
Cytuj

Patryk Stalski napisał:
Jeśli masz klakson na kierownicy, to masz przełącznik COM (jeśli w lewej manetce, to niestety nie masz multipleksu).

Niestety producent zastrzegł możliwość włączenia świateł dziennych tylko dla ASO lub innego warsztatu z odpowiednim diagnoskopem do Citroena.
Dobrze, że mój Pikuś o tej teorii nie słyszał :D 2.0 HDi lipiec 2007. Klakson w lewej dźwigni, światła dzienne automatyczne jak najbardziej działają.

Twój Pikuś 2.0HDI z 2007 to nie XP tylko C4P - czyż nie?
Ups, pomyłka, oczywiście lipiec 2004. No i zwracam honor i odszczekuję : klakson jest na kierownicy. Gwoli usprawiedliwienia : od trzech lat autkiem jeździ pracownik a nie ja.

Offline Ryszard Malicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: XSARA PICASSO
  • Zainteresowania: Elektronika,fotografia
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2011, 16:32:53 »
Ja mam Pikusia z końca 2003 i ta funkcja jest włączona tylko jest pewne ale bo jak jadę na tak włączonych światłach i włączę którykolwiek kierunkowskaz to niestety światła mijania gasną i pojawiają się jak wyłączę kierunkowskaz i to jest zagadka.

Offline Michał Fieńko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XP '03 1.8 (była), C3 Picasso '15 1.6 (od święta), C4 Picasso '17 1.2 (w dni powszednie)
  • Miejscowość: Łódź
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 30, 2011, 18:56:54 »
Cytuj

Ryszard Malicki napisał:
Ja mam Pikusia z końca 2003 i ta funkcja jest włączona tylko jest pewne ale bo jak jadę na tak włączonych światłach i włączę którykolwiek kierunkowskaz to niestety światła mijania gasną i pojawiają się jak wyłączę kierunkowskaz i to jest zagadka.



A czy sytuacja ulega zmianie w momencie kiedy światła uruchamiasz stosownym włącznikiem?
IMHO przełącznik zespolony zaczyna szwankować. :(  
Pozdrawiam.
Michał


Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 10, 2011, 12:47:06 »
Dzisiaj byłem w serwisie w Szczecinie i podłączyłem się pod komputer celem wykasowania błędów co kosztowało 150 złoty i przy okazji w tej canie włączyli mi światła że przy odpalaniu pikusia odrazu zapalają się światła mijania
Darek

Offline Marek Wojsyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Miasteczko Śląskie
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI 2005
  • Miejscowość: Miasteczko Śląskie
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2011, 22:21:35 »
Witam

A ja ma pytanie takie, czy włączona opcja świateł dziennych  musi włączać tylne pozycje i podświetlenie wszystkich przełączników na desce (poza klimatronikiem i radiem), czy może włączać tylko przednie mijania na czym by mi bardziej zależało bo i po co mają się w dzień świecić i zużywać te pozostałe żarówki. Dziękuję z góry za szybką odpowiedź bo nie wiem czy ma jeszcze raz do ASO jechać.

Pozdrawiam - Marcus

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2011, 00:16:54 »
Musi. Przepisy pozwalajace na posiadanie tylko przednich swiatel dziennych, bez tylnych, weszly niedawno, wiec nie ma szans zeby bylo to tak zaprogramowane. Wlaczaja sie normalne swiatla mijania (rowniez z tylu), zablokowana jest opcja wlaczenia dlugich (mozna tylko mrygac), nie swieci sie kontrolka pozycyjnych (ale nie dam sobie glowy uciac czy pozycyjne swieca czy nie, musialbym spojrzec - ale to dopiero rano ;-). Dodatkowo jest to wspierane przez czyjnik zmierzchu, jesli auto posiada - wtedy ladnie przelacza sie miedzy automatycznymi dziennymi, a zwyklym trybem wlaczonych swiatel - co pozwala np na automatycznie przyciemnienie deski.
Nie jestem przekonany ze swieca sie wszystkie przyciski.
Wada - nie ma mozliwosci wylaczenia swiatel przy wlaczonym silniku, np na postoju.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2011, 13:31:30 »
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Musi. Przepisy pozwalajace na posiadanie tylko przednich swiatel dziennych, bez tylnych, weszly niedawno, wiec nie ma szans zeby bylo to tak zaprogramowane. Wlaczaja sie normalne swiatla mijania (rowniez z tylu), zablokowana jest opcja wlaczenia dlugich (mozna tylko mrygac), nie swieci sie kontrolka pozycyjnych (ale nie dam sobie glowy uciac czy pozycyjne swieca czy nie, musialbym spojrzec - ale to dopiero rano ;-). Dodatkowo jest to wspierane przez czyjnik zmierzchu, jesli auto posiada - wtedy ladnie przelacza sie miedzy automatycznymi dziennymi, a zwyklym trybem wlaczonych swiatel - co pozwala np na automatycznie przyciemnienie deski.
Nie jestem przekonany ze swieca sie wszystkie przyciski.
Wada - nie ma mozliwosci wylaczenia swiatel przy wlaczonym silniku, np na postoju.

Dopowiem tak:
na światłach automatycznych świecą się te same żarówki w lampach jak przy normalnym właczeniu , w srodku nie przygasa wyświetlacz a z podświetlenia nie świeci się tylko radio, pozostałe przyciski są podświetlane (bez sensu).
na postoju można właczyć pozycyjne to zgasną mijania.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 08, 2011, 13:46:29 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Cytuj

Jacek  Welz napisał:
Musi. Przepisy pozwalajace na posiadanie tylko przednich swiatel dziennych, bez tylnych, weszly niedawno, wiec nie ma szans zeby bylo to tak zaprogramowane. Wlaczaja sie normalne swiatla mijania (rowniez z tylu), zablokowana jest opcja wlaczenia dlugich (mozna tylko mrygac), nie swieci sie kontrolka pozycyjnych (ale nie dam sobie glowy uciac czy pozycyjne swieca czy nie, musialbym spojrzec - ale to dopiero rano ;-). Dodatkowo jest to wspierane przez czyjnik zmierzchu, jesli auto posiada - wtedy ladnie przelacza sie miedzy automatycznymi dziennymi, a zwyklym trybem wlaczonych swiatel - co pozwala np na automatycznie przyciemnienie deski.
Nie jestem przekonany ze swieca sie wszystkie przyciski.
Wada - nie ma mozliwosci wylaczenia swiatel przy wlaczonym silniku, np na postoju.

Dopowiem tak:
na światłach automatycznych świecą się te same żarówki w lampach jak przy normalnym właczeniu , w srodku nie przygasa wyświetlacz a z podświetlenia nie świeci się tylko radio, pozostałe przyciski są podświetlane (bez sensu).
na postoju można właczyć pozycyjne to zgasną mijania.

Przyciski klimatyzacji też się nie świecą
Darek

Offline Marek Wojsyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Miasteczko Śląskie
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI 2005
  • Miejscowość: Miasteczko Śląskie
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2011, 23:03:36 »
Witam
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Szkoda że wcześniej nie dowiedziałem się tego wszystkiego, raczej nie włączałbym tej opcji. Miałem taką nadzieję, że przedłużę żywot tych wszystkich miniaturowych żaróweczek a tu lipa. Nawet podświetlenie tablicy rejestracyjnej się świeci ;)
Gdyby ktoś jednak grzebiąc w oprogramowaniu znalazł możliwość pozostawienia tylko przednich mijania to byłaby świetna wiadomość.
Pozdrawiam: Marcus

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Automatyczne światła CXP 2003
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2011, 10:11:09 »
Cytuj

Dariusz Kulewski napisał:
[
Przyciski klimatyzacji też się nie świecą

W mojej manualnej niestety się świecą.
Pozdrawiam! :-)  ;-)