Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W  (Przeczytany 10583 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Musik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 70
  • Skąd: Lublin/Naleczów
  • Posiadany samochód: C5 II 1.6 HDI liftb. SX '06 C4 VTS Coupe 1.6 HDI '06 C5 Tourer 3.0 HDI '10
  • Miejscowość: Lublin/Naleczów
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 03, 2012, 09:17:55 »
Jeszcze raz przeczytaj to co zalinkowałem; w skrócie: padła.

I nie szarp się ze stykami, bo sobie coś popsujesz.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 03, 2012, 13:39:39 »
Cytuj

Grzegorz Musik napisał:
I nie szarp się ze stykami, bo sobie coś popsujesz.


Miałem nadzieję, że "użytkownik LED'owej żarówki" potrafi sam sprawdzić ją poza oprawką żarówki a wiadomo, że w oprawce "błyska'.....

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 07, 2012, 11:44:16 »
Cytuj

Dariusz Styczyński napisał:
Witam,
Ja w poprzedniej C5 miałem ledy takie jak mówicie właśnie co się tliły po wyłączeniu. W nowym postanowiłem kupić dedykowane do CAN - które blokują te prądy szczątkowe z BSI i gasną od razu.
Ale gasną też szybko (rekordowo po ok 40 minutach świecenia) ;).
Reklamowałem dwa razy i trzy zestawy pożyły łącznie ok 2 tygodni.
W końcu kupiłem te proste bez CAN - tlą się po zgaszeniu ale przynajmniej świecą już prawie rok ;)

Także odradzam te nowsze ledy z obsługą CAN.


Ze swojej strony odradzam takie ledy jak na fotce.
Kupiłem na allegro łączna żywotność kompletu to ok 2 miesiące.Pierwsza rozsypała mi się w rękach przy próbie montażu.(konstruktor tego badziewia wpadł na pomysł ,żeby korpus aluminiowy kleić z blaszanym cokołem ) Druga rozsypała się po 2 miesiącach dokładnie tak  samo jak pierwsza.W środku istny badziew - lutowany na ,,skrętkę'' rezystor i pajęczyna z drutów do każdego z ledów. Dramat odsyłam ten syf i czekam na zwrot gotówki.

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 07, 2012, 12:20:11 »
Witam  :devil: kolego kup te ledy co ja u kola z aledrogo - mi jak na razie świecą i mam spokój - wcześniej zakładałem zwykłe H6W za 8.50 sztuka i szlag mnie trafiał ( wymieniałem 2 X czyli zapłaciłem za 2 komplety 34 zeta ) więc kupiłem ledy - dotknięcie bańki nie przyśpiesza spalania jej a , że jest z plastiku ( led ) to tylko jej zaleta i z tego co oglądałem jest wykonana dość solidnie.Wydać 34 zeta co chwilę na H6W -4 szt. a led za 20 2 sztuki  z przysłaniem jest różnica   :evil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Artur Lemiesz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDI Break Excl. 2006, Citroen JUMPER 2.2 HDI 2006
  • Miejscowość: Białystok
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 07, 2012, 15:09:03 »
Może to nie będzie najtańsze rozwiązanie ale mam u siebie coś takiego
Aukcja

Rozwiązanie radykalne ale skuteczne, w miejsce h6w wstawiamy zaślepki i już nigdy się nam nie przepalą, temat diodowych wszelkiej maści przerabiałem wcześniej i prędzej czy później padały. Od kiedy mam te odpukać mam spokój. (no chyba, że dzienne mi się przepalą)


-----
Proszę skracać linki !!!

Offline Daniel Stefanowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 491
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 MKII 1,8i 16V Break+Tech 214 / C5 X7 Comfort Sedan 2,0i 16V / C5 X7 Tourer 2,0i 16V +Stag Q Box Plus
  • Miejscowość: Stara Kamienica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 07, 2012, 15:17:15 »
Cytuj

Artur Lemiesz napisał:
Może to nie będzie najtańsze rozwiązanie ale mam u siebie coś takiego http://allegro.pl/swiatla-dzienne-oryginalne-osram-led-light-day-hit-i2634095192.html  

Rozwiązanie radykalne ale skuteczne, w miejsce h6w wstawiamy zaślepki i już nigdy się nam nie przepalą, temat diodowych wszelkiej maści przerabiałem wcześniej i prędzej czy później padały. Od kiedy mam te odpukać mam spokój. (no chyba, że dzienne mi się przepalą)


wstaw fotę ja to wygląda po zamontowaniu.

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 07, 2012, 16:22:37 »
Powiadasz 399 zeta ?? nie wiem czy przez cały okres użytkowania cytrynki wydam tyle kasy na postojowe led  :evil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Rafał Sapieszko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 167
  • Skąd: Kostrzyn nad Odrą
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso 2.0i 16v MCP Exclusive
  • Miejscowość: Kostrzyn nad Odrą
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 14, 2012, 17:51:51 »
Moje LEDowe h6w przestały działać po 2 tygodniach ...
Kupiłem te 7-diodowe. Porażka na maksa. Zaczęły błyskać jak stroboskop. Jedna w ogóle przestała działać.
Zamontowałem stare h6w i lewa się spaliła ...
Jutro kupię nowe w sklepie zwykłe h6w. Może dłużej poświecą niż te stare, bo sam nie wiem od kiedy siedziały w aucie, a były mega czarne osmolone ;)
Albo skuszę się na te diody co kolega podawał zdjęcia swojej srebrnej strzały. 1-diodowe.
Był: Fiat Brava SX 1996 1.4 nitro-LPG 55Kw
Był: Ford Focus ghia Mk1 2000 2.0 nitro-LPG 96Kw
Był: Citroen C5 exclusive Mk2 break 2004  2.0 HDI 100Kw
Jest: Citroen C4 Grand Picasso 2.0i Exclusive MCP LPG
oraz: DS3 1.4 vti LPG :-)

Offline Tomasz Uss

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 16v 2005
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 02, 2012, 11:46:55 »
Cytuj

Sławek Szatanek napisał:
Mijania zwykle kupione w Real-u ale na zapas czyli 2 szt zakupilem firmowe HELLA bo te z Real- palily sie ale jak na razie po czyszczeniu stykow w lampie te z Reala pala sie juz 3 miesiace zobaczymy jeszcze jak dlugo poswieca a co do paragonu od tych led to nie znalazlem ale jeszcze na aledrogo zobacze co kupiłem
- dobra teraz pisze z kompa  bo wolny a tablet to takie zapasowe wyjście :D  szkoda tylko , że nie ma polskich znaków
 - co do led H6W to wersja B zakupiona z tej strony i jak wydaje mi się dość jasno opisano budowę http://allegro.pl/zarowka-led-postojowki-bax9s-h6w-asymetryczne-bolc-i2588005579.html jakby ktoś kupił inny typ niż B to niech zamieści zdjęcie jak inne typy świecą może zmienię na inne takie bardziej gadżeciarskie



 A powiedz Kolego czy te ledowe postojówki nie wywołują błędu przepalonej żarówki w komputerze? Mam akurat je do wymiany, i jeśli nie wywala błędu to kupię Led-owe

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 02, 2012, 16:03:39 »
Ja jeżdżę już chyba ze 2 lata na ledowych (zwykłych, z kilkoma diodami na froncie) i nic się nie dzieje.

To, że po wyłączeniu tlą się jeszcze chwilkę... a jakie to ma znaczenie? ;)

Nie miałem też problemu z jakością przy montażu. Solidny korpus, pasowały idealnie.

Tak się jeszcze zastanawiam, jakie mają "większe znaczenie" te postojówki, gdy na chwilę obecną non stop używam świateł mijania (zgodnie z przepisami)?
Chyba, że ktoś jeździ na postojówkach, używając ich jako świateł do jazdy dziennej (to już chyba wolę tych co jeżdżą na przeciwmgielnych, przynajmniej ich widać).
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Sławek Szatanek

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: AUDI Q3 (2016r) 2.0 TDi 150 KM S-Line automat Citroen C5 II 2.0 HDI MR'05 [ RT3 PL ]
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 02, 2012, 19:23:32 »
Witam żadnego błędu mi komp nie wywala  :devil: na razie  :evil:
diablo2 dla kolegów diabeł  :evil:

Offline Tomasz Uss

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 16v 2005
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 03, 2012, 09:27:52 »
Ok dzięki piękne:) Zamawiam:)

Offline Tomasz Uss

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 146
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 16v 2005
  • Miejscowość: Legnica
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 03, 2012, 09:38:48 »
Cytuj



Tak się jeszcze zastanawiam, jakie mają "większe znaczenie" te postojówki, gdy na chwilę obecną non stop używam świateł mijania (zgodnie z przepisami)?
Chyba, że ktoś jeździ na postojówkach, używając ich jako świateł do jazdy dziennej (to już chyba wolę tych co jeżdżą na przeciwmgielnych, przynajmniej ich widać).


 Światła postojowe, a tak w zasadzie pozycyjne używa się gdy:

art. 52.
 1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.

Tak to wygląda od strony prawnej.
 Fakt jest taki że mało kto stosuję się do tego przepisu.

 Aktualnie znajduję się na północy Francji i jako ciekawostkę mogę dodać że 80% tutejszych kierowców od świtu do zmierzchu jeździ właśnie na światłach pozycyjnych( brak jest tu wymogu 24 godzinnego używania świateł dziennych/mijania).

Offline Karol Cerek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 II 1.8i 16V; C3 III 1.2 Selection
  • Zainteresowania: nowe technologie i materiały, Cytrusy
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2012, 13:24:34 »
Cytuj

Tomasz Uss napisał:


 Światła postojowe, a tak w zasadzie pozycyjne używa się gdy:

art. 52.
 1. Kierujący pojazdem silnikowym lub szynowym, w warunkach niedostatecznej widoczności, podczas zatrzymania niewynikającego z warunków ruchu lub przepisów ruchu drogowego oraz podczas postoju, jest obowiązany używać świateł pozycyjnych przednich i tylnych lub świateł postojowych. W pojeździe niezłączonym z przyczepą oraz w zespole pojazdów o długości nieprzekraczającej 6 m dopuszcza się włączenie świateł postojowych jedynie od strony środka jezdni.

Tak to wygląda od strony prawnej.
 Fakt jest taki że mało kto stosuję się do tego przepisu.

 Aktualnie znajduję się na północy Francji i jako ciekawostkę mogę dodać że 80% tutejszych kierowców od świtu do zmierzchu jeździ właśnie na światłach pozycyjnych( brak jest tu wymogu 24 godzinnego używania świateł dziennych/mijania).


Nie to miałem na myśli...
Kwestie prawne posiadania w ogóle są chyba oczywiste.

Chodzi o to, że nie ma co się zabijać za superledami z "tysiącami" diod, co jak widać może powodować problemy przy montażu. Kupić najprostsze byle świeciły.

Zwykłe oryginalne żarówki wcale nie dawały super dużo światła. No może ledy, które mam dają bardziej skupione światło.
Ilu z nas w całym dotychczasowym żywocie auta zostawiało go na pozycyjnych? (chodzi mi o sytuację kiedy powinno się zostawić... pomijam fakt czy to zrobiliście).
Kiedy jest sytuacja "podbramkowa" i tak włącza się awaryjne....

Dlatego nie przeceniałbym "mocy" świateł pozycyjnych i montował takie, żeby działały (a nie rozsypywały się :) )  

A co Francuzów... no cóż... mogliby w ogóle ich nie włączać... ale może lubią mieć podświetlone zegary :)
C5 II 1.8i 16V, 2007r. (SX + dodatki [vel Impress], Gris Aluminium)
C3 1.2 2014 (Selection + Pakiet Miejski, Rubin Red)

Offline Jan Gajos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 205
  • Posiadany samochód: C5 MkII | C3 MkI
Re: [mkII] Nieszczęsne postojówki H6W
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 07, 2012, 15:32:41 »
Koledzy, kupiłem niedawno żarówki H6W diodowe SMD takie jak tu:
http://allegro.pl/postojowki-led-h6w-5-x-smd-5050-can-bus-canbus-i2721622467.html

Świetna sprawa, ładnie świecą i dosyć mocno. Wyglądają na porządne. Z montażem nie ma problemu, pasują jak trzeba. Nie żarzą się, zapalają od razu i od razu gasną. Gdyby ktoś chciał kupić, to polecam.