Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III]Wycieraczki przednie szyby  (Przeczytany 3529 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karol kwiatek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER 2.7 HDI 2008r.
  • Miejscowość: Lublin
[MK III]Wycieraczki przednie szyby
« dnia: Styczeń 19, 2017, 21:17:41 »
Witam, mam problem z wycieraczkami od jakiegoś czasu podczas jazdy prawa wycieraczka staje w trybie zimowym a lewa pracuje tylko do połowy. Po zgaszeniu silnika lewa wycieraczka ogranicza prace do 1/3 swojego zakresu, po odczekaniu dłuższego czasu w momencie otwierania samochodu centralnym zamkiem wycieraczki same ustawiają się w trybie zimowym i wracają na swoje miejsce. Nie ma żadnej systematyki kiedy znowu wystąpi problem może to być po chwili a mogę jeździć i parę dni. Na kompie w DB pokazuje błąd FF13 całość z raportu poniżej.

ESSUIV : wycieraczka szyby przedniej
Ramka odpowiedzi
  • R61D09682755580
Stan kalkulatora: MOTEV
Oznaczenie 1: 9682755580
Oznaczenie 2:
Obecne błędy : 1
 
  • FF13 : Usterka działania silnika nadrzędnego
    Charakterystyka : nie okreslone
    Status :
    Umiejscowienie : miejscowy
    Zmienne przypisane do usterki
Co waszym zdaniem jest przyczyną tej usterki wiadomo że silniki są dwa i to mnie zastanawia od czego zacząć zwłaszcza że mam okazje bo auto stoi u blacharza po kolizji.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 22:24:30 wysłana przez Paweł Malinowski »

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:42:09 »
Na początku produkcji C5 X7 silniki wycieraczek były felerne. Sporo tego producent wymienił na gwarancji. Problem polegał na złym uszczelnieniu osi i woda dostawała się do wnętrza mechanizmu siejąc spustoszenie i korozję co powodowało zacinanie się silników.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline karol kwiatek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER 2.7 HDI 2008r.
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:44:51 »
Na początku produkcji C5 X7 silniki wycieraczek były felerne. Sporo tego producent wymienił na gwarancji. Problem polegał na złym uszczelnieniu osi i woda dostawała się do wnętrza mechanizmu siejąc spustoszenie i korozję co powodowało zacinanie się silników.

Czy jest możliwość reanimacji, czy szukać nowych, tylko pytanie który padł?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:47:01 »
Na początku produkcji C5 X7 silniki wycieraczek były felerne. Sporo tego producent wymienił na gwarancji. Problem polegał na złym uszczelnieniu osi i woda dostawała się do wnętrza mechanizmu siejąc spustoszenie i korozję co powodowało zacinanie się silników.

Czy jest możliwość reanimacji, czy szukać nowych, tylko pytanie który padł?
Od strony kierowcy Ci padł.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:47:51 »
Reanimacja nie ma sensu, szukaj silnika po modernizacji. Jak podepniesz auto pod DB to pokaże Ci, który silnik jest problemem.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:51:24 »
Reanimacja nie ma sensu, szukaj silnika po modernizacji. Jak podepniesz auto pod DB to pokaże Ci, który silnik jest problemem.
Padł silnik nadrzędny, tak wynika z opisu to on tez steruje tym od strony pasażera.

Offline karol kwiatek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER 2.7 HDI 2008r.
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2017, 21:57:30 »
Reanimacja nie ma sensu, szukaj silnika po modernizacji. Jak podepniesz auto pod DB to pokaże Ci, który silnik jest problemem.
Padł silnik nadrzędny, tak wynika z opisu to on tez steruje tym od strony pasażera.

Dzięki, czyli rozumie że silnik od strony kierowcy (lewy) jest jednocześnie silnikiem nadrzędnym który odpowiada za koordynacje obydwu razem i muszę dobrać się do niego.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2017, 22:02:29 »
Reanimacja nie ma sensu, szukaj silnika po modernizacji. Jak podepniesz auto pod DB to pokaże Ci, który silnik jest problemem.
Padł silnik nadrzędny, tak wynika z opisu to on tez steruje tym od strony pasażera.

Dzięki, czyli rozumie że silnik od strony kierowcy (lewy) jest jednocześnie silnikiem nadrzędnym który odpowiada za koordynacje obydwu razem i muszę dobrać się do niego.
Dokładnie, ale wszystko pod kontrolą BSI poprzez LIN

Offline karol kwiatek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER 2.7 HDI 2008r.
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Wycieraczki przednie szyby C5 X7
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2017, 22:09:14 »
Reanimacja nie ma sensu, szukaj silnika po modernizacji. Jak podepniesz auto pod DB to pokaże Ci, który silnik jest problemem.
Padł silnik nadrzędny, tak wynika z opisu to on tez steruje tym od strony pasażera.

Dzięki, czyli rozumie że silnik od strony kierowcy (lewy) jest jednocześnie silnikiem nadrzędnym który odpowiada za koordynacje obydwu razem i muszę dobrać się do niego.
Dokładnie, ale wszystko pod kontrolą BSI poprzez LIN

Bardzo mi kolego pomogłeś właśnie znalazłam na CITO niedaleko mnie lewy za 100 PLN-ów ja obstawiał bym prawy zmyliła mnie brak pracy tej wycieraczki, a dlatego chłopaki handlują na dużą skale i nie ma problemu z ewentualna reklamacją.