Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Radio w C5 II  (Przeczytany 1555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Stanisław Sitarski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: C-5
  • Miejscowość: Kielce
Radio w C5 II
« dnia: Maj 03, 2012, 18:20:02 »
Witam!

Mam problem z radiem w C5 z 2005r.Nie mogę ustawić stacji radiowych nie można wyjąć płyty CD.Nie znam typu tego radia jest orginalne,proszę o pomoc.

Offline Daniel Horbowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 138
  • Skąd: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
  • Posiadany samochód: Były AX ,ZX a obecnie :C5 MKII 1,6 FAP 2005,C5 MK3 3,0HDI,DS5 HYBRID4 +C6 2,7 HDI Exlussiv, XM 2,5 TDI 1994
  • Miejscowość: Helmstedt Niedersachsen Niemcy.
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2012, 19:12:26 »
Radio jeśli pada, to zwykle laser w odtwarzaczu CD natomiast tak "zdechnięte " radio sugeruje jakby uciekł ci prąd.... najpierw sprawdziłbym bezpieczniki.... a potem wymontował i sprawdził bezpiecznik w samym radiu .

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2012, 23:10:34 »
Radio w ogóle chodzi? Jest włączone? Próbowałeś włączać/wyłączać radio? Próbowałeś odłączać akumulator?

Offline Mirosław Ligęza

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2012, 09:22:30 »
Witam!! Mam citroena C5 z 2002 roku dopiero od 3 dni  i zauwazyłem teraz dopiero ze nie działa CD to znaczy radio gra ok tylko jak wrzuce płytkę to na wyświetlaczu pokazuje ze chyba sie kreci bo czas upływa ale nie ma głosu wcale.Co to może być? Pomoże mi ktoś?

ameno

  • Gość
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2012, 09:50:43 »
Cytuj

Mirosław  Ligęza napisał:
Witam!! Mam citroena C5 z 2002 roku dopiero od 3 dni  i zauwazyłem teraz dopiero ze nie działa CD to znaczy radio gra ok tylko jak wrzuce płytkę to na wyświetlaczu pokazuje ze chyba sie kreci bo czas upływa ale nie ma głosu wcale.Co to może być? Pomoże mi ktoś?


A jaką płytę wkładasz bo cd obsługuje tylko płyty audio cd a jak włożysz mp3 to właśnie taki efekt jest.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2012, 10:25:09 »
Nie ma takiego efektu -- czas płynie, więc coś jest odtwarzane. Jeśli radio nie obsługuje MP3, to w ogóle nic nie widzi i wypluwa po chwili płytę.

Rada prosta -- podgłośnij. Radia słucham na głośności 2-5 (Mk 2), a płyt CD na 12-19...

ameno

  • Gość
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2012, 10:35:07 »
Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
Nie ma takiego efektu -- czas płynie, więc coś jest odtwarzane. Jeśli radio nie obsługuje MP3, to w ogóle nic nie widzi i wypluwa po chwili płytę.


To włóż płytę cd z danymi i zobacz co się dzieje.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2012, 13:37:01 »
OK, nie wiem, jak jest w C5 Mk 1 na radiu RD3, mówię o RD4 w Mk2.

Tylko jednego nie rozumiem:
Cytuj
nie działa CD to znaczy radio gra ok tylko jak wrzuce płytkę to na wyświetlaczu pokazuje ze chyba sie kreci bo czas upływa ale nie ma głosu wcale.

Jak jest możliwe, żeby radio pokazywało czas, jeśli nie rozpoznaje nic poza audio CD? Jeśli płyta nie jest nagrana w Red Book, to odtwarzacz nie powinien wyświetlać czasu utworu (bo go na płycie po prostu nie ma).

ameno

  • Gość
Re: Radio w C5 II
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2012, 13:54:43 »
Cytuj

Marek Kaszycki napisał:

Jak jest możliwe, żeby radio pokazywało czas, jeśli nie rozpoznaje nic poza audio CD? Jeśli płyta nie jest nagrana w Red Book, to odtwarzacz nie powinien wyświetlać czasu utworu (bo go na płycie po prostu nie ma).


Nie wiem jak to możliwe ale tak jest, przy płycie z danymi niby odtwarza, ale nic nie słychać.