Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.  (Przeczytany 4161 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
[MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« dnia: Kwiecień 05, 2009, 22:47:54 »
Mam powazny problem podczas jazdy po mieście moja cytrynka sie wylaczyła tzn silnik,elektronika dzialala.nie wyświetlił sie też żaden błąd.Auto próbowałem po zatrzymaniu odpalic ale chełtałem i chełtałem i nic.Po 10 razie zaskoczył na 30-40sekund i zgasł.Po godzinie walki wpadłem na pomysł odpalenia go PLAKIEM samochód odpalił i zaczął silnik pracować  ale trzeba było pedałem kontrolować obroty bo na wolnych gasł.Tym sposobem dojechałem do domu.Nigdy wcześniej tego nie było.Pompa paliwa sprawdzona bezpieczniki też.A jeszcze nie wiem czy to istotne użyłem klimatyzacji dzień wcześniej pierwszy raz bo w sumie nie długo cytrynkę mam.akumulator jest nowy.ASO mam daleko od siebie proszę o szybką pomoc.   c5 2001 HPI 140KM
Pozdrawiam
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Pomocy!!!!!Podczas jazdy wyłączył sie.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2009, 23:02:27 »
Zdecydowanie w temacie czegoś brakuje a czegoś jest za dużo. Zapoznaj się z regulaminem... i zrób co trzeba.
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Krzysztof Pol

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: BERLINGO MULTISPACE 1,6HDI 2009r
  • Zainteresowania: Elektro-Automatyka
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:03:37 »
Ja też miałem podobny problem że auto gasło i nie chciało zapalić.
To była wada silniczka krokowego który się zacinał i żeby zapalić auto musiałem trzymać pedał gazu.

Offline Marek Tchorz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI BX 1.6 Jeep Wrangler
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2009, 07:23:33 »
miałem podobny problem, padła mi pompa paliwa.w momęcie przekręcenia kluczyka było słychać że chodzi.kluczyk na start i "echo" .padło mi sterowanie pompy.oczywiście chodzi mi o pompę paliwową niskiego ciśnienia.przy awari nie wyświetlał żadnych błędów.
A siódmego dnia wszechmogący stworzył citroena :-)
Pozdrawiam,
Marek

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:48:20 »
To są dwie pompy paliwowe w silniku 2.0 HPI 2001 ?Bo mówisz o pompie niskiego ciśnienia która jak rozumiem znajduje sie w zbiorniku.Pompa w zbiorniku pracuje bo poprzez zaworek koło silnika odpowietrzyłem sobie i paliwo z cisnieniem wywalało.Poszukuje schemat układu paliwowego do w/w auta i gdzie znajdują sie sondy i filtr paliwowy bo chyba jest/.Proszę o szybka odpowiedź.
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]

Offline Marcin Czarnecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Skąd: Świdwin
  • Posiadany samochód: C5 2001 2.0 Hpi Exclusive
  • Zainteresowania: gsm service
  • Miejscowość: Świdwin
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2009, 16:35:32 »
a no są dwie pompy. druga-wysokiego ciśnienia-jest przy silniku. a filtr paliwa masz w zbiorniku paliwa. musiałbyś ściągnąć zbiornik paliwa. średnio polecam ten zabieg ;-)
cały swój rozwój osobisty opieram na tym co mam a nie na tym czego nie mam...  :-)

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 06, 2009, 19:49:12 »
Dzieki za szybką odpowiedz.Odpiołem przewody zasilające od czujnika wysokiego cisnienia i auto ruszyło za pierwszym razem. Chodzi ładnie do 2000 obr.powyżej przygasa.Czy wymina czujnika pomoże?Czy jest mozliwość sprawdzenia starego?
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]

Offline Piotr Gorzkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Działdowo
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 2.0 HPi 2001 r exclusive
  • Miejscowość: Działdowo
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 06, 2009, 20:10:03 »
Witam kolegę! Mam taki sam silnik o tych samych parametrach jak narazie nie mam z cytrynką żadnych problemów,ale jak czytam te wszystkie posty to aż mi włosy stają dęba co to się może stać itd.kolego ,może powiesz (napiszesz) jakie te przewody odpiąłeś i gdzie ten czujnik się znajduje?
Pozdrawiam Piotrek! ;-)

Offline Marcin Czarnecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Skąd: Świdwin
  • Posiadany samochód: C5 2001 2.0 Hpi Exclusive
  • Zainteresowania: gsm service
  • Miejscowość: Świdwin
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2009, 20:51:58 »
Michał jak masz możliwość to jedź na jakikolwiek komputer. Nawet jak nie masz dojścia do LEXIA/PROXIA czy tam podjechanie do ASO to jedź chociażby na KTS Boshowski, a na pewno w okolicy masz gdzieś Bosha bo to jest bardzo popularna stacja diagnostyczna nie tylko w serwisach Boshowskich.

W ten sposób kombinując możesz się bawić i przez tydzień w lokalizowaniu usterki. Komputer powinien pokazać od razu co boli Twoje auto. Z opisu powiedział bym, że padła Ci pompa wysokiego ciśnienia. Jeśli tak to masz spory wydatek przed sobą. Ok 3 tys zł. Powód jej padnięcia-najprawdopodobniej od dość kiepskiej jakości naszego krajowego paliwa głownie PB95. Poprzedni właściciel mojego auta dokładnie w ten sposób załatwił tę pompę. Ja mam teraz nową ale jego po kieszeni to trochę zabolało. Cóż.. "Chytry dwa razy traci.."
Z kolei ja już u siebie miałem uszkodzoną cewkę wysokiego napięcia. Efekt podobny jak u Ciebie, do 2000 obr było ok ale później już nie za halo. Koszt też nie mały. ok 1200 zł. Nasze silniki niestety są kapryśne, ale umiejętnie szanowane i nie karmione byle czym służą bez problemowo i mają się dobrze.

Oczywiście nie sugeruj się tym co napisałem, bo te problemy występowały w moim aucie. W Twoim może być jeszcze coś innego. Ale to na pewno pokaże komputer.

Inna sprawa, jeśli sam ogarniasz komputerowe historie i masz zamiłowanie do grzebania polecam poszukanie wątków na temat programów diagnostycznych i przejrzenie choćby http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=37162&forum=17. Sam tam też opisałem moją przygodę z bardzo prostym i tanim interfejsem opartym na ELM 327 i kilkoma darmowymi programami, które poniekąd też potrafią wskazać co boli auto. W końcu po coś mamy te komputery w naszych cytrynkach ;-)

Piotrek to samo kierowałbym do Ciebie. Wpierw podłącz auto od komputer, a potem dopiero kombinuj...
cały swój rozwój osobisty opieram na tym co mam a nie na tym czego nie mam...  :-)

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2009, 21:59:08 »
Witam Cie Piotrze.
Odpiołem zasilanie od czujnika wysokiego cisnienia który znajduje sie pod kolektorem ssacym,blisko szyny wtryskowej.Dzieki temu jak pisalem odpalił mi wreszcie.
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:05:09 »
Jedno i drugie jest w cenie.Pompka 3000zł a czujnik wysokiego cisnienia 400zł.Chyba zaryzykuje na początekz czujnikiem ale wpierw KTS badanie, zobaczymy co właściwie pokaże.Dzieki za dużą ilość informacji na pewno sie przydadzą.Pozdrawiam
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]

Offline Piotr Gorzkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Działdowo
  • Posiadany samochód: Citroen C 5 2.0 HPi 2001 r exclusive
  • Miejscowość: Działdowo
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:13:19 »
Tzn. ja akurat nie mam potrzeby odpinania czegokolwiek (narazie) ale dobrze wiedzieć gdzie i co się znajduje. Przede mną  akurat jest dosyć długa trasa i w razie czego....... wiadomo .A propo paliwa kol. Marcin dobrze sugeruje aby do citroenów lać naprawdę dobrej jakości paliwo, uprzedzał mnie osobiście stary pan Belg od którego kupowałem cytynkę że "aby mi dobrze służyła to nie lej chłopcze byle czego ,nie żałuj pln-ów na dobre paliwo" to jego słowa .leję cały czas vervę  i jak narazie nie mam naprawdę żadnych problemów .Fakt ,mało może nią jeżdżę (na co dzień duuużym autem pomykam) ale wolę znać różnego rodzaju niedomagania i niepowiem dość mądre rady usuwania tych dolegliwości czytane tu na forum.
Pozdrawiam Piotrek! ;-)

Offline Marcin Serafin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 750
  • Skąd: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
  • Posiadany samochód: C5 2,2HDI 16V EXCLUSIVE 2002r.
  • Miejscowość: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2009, 22:40:57 »
Witam
Pozwólcie,że podepnę się pod ten wątek.
Mam silnik 2,2 HDI i problem mocno zbliżony do opisywanego.
Dziś podczas jazdy ze stałą prędkością 100 km/h na trasie (stała prędkość bo na "tempo" )moja Cytrynka zastrajkowała. Naglę przestał pracować silnik.
Pompa pracuje zasilanie jest, paliwo jest.
Podczas przekręcenia kluczyka paliwa z pompy się leje, tankuje tylko Verwe.
Magia i to do ciężkiej choroby czarna.
Wpadłem na pomysł, podobnie jak kolega, odpalić go na plaka-udało się.
Silnik chodził, przy podgazowaniu nie było żadnych problemów. Gdy próbowałem go uruchomić po jakimś czasie (silnik nieco ostygł) mimo kręcenia nie dało się go uruchomić. I znów odłączenie przewodu od pompy i sprawdzanie czy pompa podaje paliwo (podaje). Po tym zabiegu znowu próba uruchomienia tym razem bez plaka. Silnik odpala niemalże na dotyk. Zdębiałem.
Czy ktoś wie co się dzieje?
Swenson

Offline Marek Tchorz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 117
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI BX 1.6 Jeep Wrangler
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2009, 08:24:45 »
swenson opis usterki identyczny jak w moim przypadku. mi walneło sterowanie pompy niskiego ciśnienia. elektryk podpioł mi nowy moduł pod kompa wszystko oczywiście według schematu który mił i autko od trzech miesięcy śmiga.koszt naprawy w poznaniu 300zł. Pozdrawiam  :-)
A siódmego dnia wszechmogący stworzył citroena :-)
Pozdrawiam,
Marek

Offline Marcin Serafin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 750
  • Skąd: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
  • Posiadany samochód: C5 2,2HDI 16V EXCLUSIVE 2002r.
  • Miejscowość: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:00:27 »
No i po usterce.
A problem był tak błahy, że aż mi wstyd.
Na wystąpienie wcześniej opisywanego przypadku złożyły się dwie usterki:
1. Zablokowanie się wskaźnika poziomu paliwa
2. Za słaby akumulator (ma 7lat więc sory)

Święcie przekonany, że paliwa mam na dobre 150 km pojechałem w trasę. Podczas podjazdu pod dość stromą górę paliwo odpłynęło z przewodów więc układ się zapowietrzył. Przy próbie odpalenia akumulator nie miał siły porządnie zakręcić rozrusznikiem więc nic z tego nie wyszło.
Po odpowietrzeniu układu i zakupie nowego akumulatora wszystko wróciło do normy.
Zaraz po tym zdarzeniu zatankowałem do pełna i wskaźnik puki co wskazuje dobrze -zobaczymy co będzie przy małym poziomie paliwa.
Pozdrawiam wszystkich
Swenson

Offline Marcin Serafin

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 750
  • Skąd: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
  • Posiadany samochód: C5 2,2HDI 16V EXCLUSIVE 2002r.
  • Miejscowość: Wrocław/Nowa Sól/Międzyrzecz
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2009, 18:02:22 »
Cytuj

Marek Tchorz napisał:
swenson opis usterki identyczny jak w moim przypadku. mi walneło sterowanie pompy niskiego ciśnienia. elektryk podpioł mi nowy moduł pod kompa wszystko oczywiście według schematu który mił i autko od trzech miesięcy śmiga.koszt naprawy w poznaniu 300zł. Pozdrawiam  :-)


No tak suma sumarum też mnie to kosztowało 300 PLN
Pozdrawiam
Swenson

Offline Michał Grządka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Posiadany samochód: Citroen C3 2017 1.2 82KM
Re: [MkI 2001]Podczas jazdy c5 wyłączył się.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2009, 20:15:06 »
Witam ponownie wszystikich.Wymiana czujnika wysokiego ciśnienia pomogła w 100%.Samochód odrazu ruszył jakby mial nowe serce.I nawet ominołem bez problemu magiczne 2000 obrotów.Odrazu po wymianie i przetestowaniu pojechałem i zatankowałem paliwo Pb 98 bo ponoc jest bardziej lubiane przez te silniki.Jeszcze zostały do skasowania błedy z pamieci i mogę puki co bez problemu jeździć NARAZIE:)


<<>>
trzeba sobie pomagać.....pozdro  :]