Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.  (Przeczytany 3968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
[X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« dnia: Grudzień 14, 2015, 15:37:28 »
Xsara II, 1.6 16V, 2000 rok. Orientujecie się może z jakiego innego Citroena/Peugeota pasuje do tej Xsary maglownica?


Jestem po kontroli krzyżaka, podmianie pompy wspomagania na inną, wymianie płynu, kontroli szczelności węży i lipa. Wychodzi na to, że maglownica albo do regeneracji albo do wymiany. Nowa nie wchodzi w grę ze względów finansowych. U mnie w pracy mam magle z 206 1.9 DW8 ale nie sądzę by pasowały (choć może się mylę).


Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Mariusz Stępień

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Żory
  • Posiadany samochód: citroen xsara1,2000r 1.8i exclusiv
  • Zainteresowania: mechanika pojazdowa,wędkarstwo ekstremalne,połów największych drapierzników
  • Miejscowość: Żory
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2015, 16:07:05 »
nowa wiadomo kosztuje ??? ,oddaj do regeneracji puki czas,w używkę się nie baw bo nie wiadomo co kupisz i ile pochodzi,to takie moje sugestie i chyba najlepsze wyjście z problemu.
maniek ;-)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:30:21 »
Zawodowo zajmuję się sprzedażą używanych części samochodowych więc byłbym w stanie wyciągnąć coś sensownego tylko nie wiem w jakich innych autach ta przekładnia jest taka sama.
Mamy na placu X1 1.4 benzyna do rozbiórki, ale wydaje mi się, że tam jest inna maglownica.


Regenerację swojej robiłem 3 lata temu i zostało to spieprzone - za ciasno jest spasowana. To najnowsza diagnoza po sprawdzeniu każdego elementu układu kierowniczego włącznie z krzyżakiem kolumny kierownicy. Pompa daje dobre ciśnienie, zwrotnice i krzyżak nie dają nieprawidłowych oporów itd. itp. Została maglownica właśnie.
Ostatecznie pójdzie do regeneracji pewnie, ale może uda mi się wcześniej znaleźć na wymianę w naszym magazynie.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marek Marecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 506
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1,4i + LPG 1999r
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2015, 22:42:27 »
Najlepiej będzie chyba porównać numery oryginałów. Sprawdź po vinie w citroen service oznaczenie maglownicy. Ja mam 1.4 i takie oznaczenie:
01
4000 AA
RP 98 019 630 80

PRZEKŁADNIA KIEROWNICZA
OZNACZENIE 60DHBR 60DHXJ
OZNACZENIE 60DJUJ

Skopiowałem bez tabelki tak na szybko rurbrykę z maglownicą. Podaj swoje oznaczenie to porównamy.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2015, 12:32:58 »
Wg Citroen Service moja przekładnia to 60DHHN 60DHJE 60DHER 60DHMY czyli już wiem na pewno, że ta z 1.4 8V odpada.


Edit: google podpowiadają, że jest szansa, że to jest to samo co w 2.0 HDi
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 20, 2016, 19:49:45 »
Zawodowo zajmuję się sprzedażą używanych części samochodowych więc byłbym w stanie wyciągnąć coś sensownego tylko nie wiem w jakich innych autach ta przekładnia jest taka sama.
Mamy na placu X1 1.4 benzyna do rozbiórki, ale wydaje mi się, że tam jest inna maglownica.


Regenerację swojej robiłem 3 lata temu i zostało to spieprzone - za ciasno jest spasowana. To najnowsza diagnoza po sprawdzeniu każdego elementu układu kierowniczego włącznie z krzyżakiem kolumny kierownicy. Pompa daje dobre ciśnienie, zwrotnice i krzyżak nie dają nieprawidłowych oporów itd. itp. Została maglownica właśnie.
Ostatecznie pójdzie do regeneracji pewnie, ale może uda mi się wcześniej znaleźć na wymianę w naszym magazynie.
Myślałem że maglownice pomiędzy Xsarą 1 i 2 są wymienne.
Mam akurat do wymiany u brata w X2 i widziałem na szrocie Xsarę 1 z dobrą maglownicą za fajną kasę, a tu widzę że może nie pasować.
A z oporów w samej maglownicy może być skrzywiona listwa i ocierać się o inne elementy - tak jest chyba u brata.
Skrzywienie listwy może być spowodowane uszkodzeniem od kolizji/wypadku lub przy demontażu drążków kierowniczych bez użycia klucza tylko żabkami.

wisolvit

  • Gość
Odp: [X2] - Maglownica - pilne pytanie.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 11, 2016, 06:25:22 »
ja mam magiel a sprzedaż ze swojej X2 `04