Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szum skrzyni biegów  (Przeczytany 1782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Sliwinski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
Szum skrzyni biegów
« dnia: Maj 15, 2016, 22:58:24 »
Witam Was serdecznie.Mianowicie mam problem który napisze na dole mam nadzieję, że być może ktoś będzie coś wiedział.
 A więc tak na początku zacznę może od sprzęgła.Gdy stoję np na biegu jałowym i mam wciśniete sprzęgło wszystko działa dobrze, ale gdy tylko je puszczę słychać szum w skrzyni biegów(sprawdzone bo byłem w kanale posłuchac).Dzieje się to tylko wtedy gdy mam puszczone sprzęgło.
 
 Drugi problem:
 Ten pojawił się może z 2dni temu.
 Gdy jadę na obojętnie którym biegu i puszczę pedał gazu słychać taki lekki pisk jakby obcieranie się jakiś metalow, nie wiem jak mam opisać ten dźwięk.Jedynie mogę powiedzieć że dźwięk dochodzi spod maski z lewej strony (prawdopodobnie od skrzyni).
Pierwsze co mi przyszło do głowy to może sprawdzić olej w skrzyni?
 

Offline Marcin Markiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Poza granicami Polski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 bensa 2003
  • Zainteresowania: Majsterkowanie przy wszystkim
  • Miejscowość: Poza granicami Polski
Odp: Szum skrzyni biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2016, 07:34:06 »
Olej nie zaszkodzi sprawdzic ale mi tu bardziej smierdzi łożyskiem w skrzyni.Mówisz że jest szum przy wyłączonym tak ? W Takim razie mysle,że łożysko oporowe odpada bo on działa gdy masz sprzegło wcisniete.Choć nie wykluczyc mozna również faktu że łożysko  te nadal ci pracuje kręci sie nawet kiedy jest wyłączone.Ja tak miałem kiedyś w puncie .

Offline Mateusz Sliwinski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V
Odp: Szum skrzyni biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2016, 13:09:30 »
Tak,szum jest wtedy gdy mam nie wciśniete sprzęgło , czyli po prostu odpalam,wysiadam i mogę słuchać.Chociaż to mnie tak bardzo nie martwi,bo bardziej denerwuje mnie ten dzwięk gdy jadę na biegu i hamuje silnikiem (popiskiwanie tak jakby).

Offline Marcin Markiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Poza granicami Polski
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 bensa 2003
  • Zainteresowania: Majsterkowanie przy wszystkim
  • Miejscowość: Poza granicami Polski
Odp: Szum skrzyni biegów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2016, 21:44:26 »
No to łożysko .Ale które to musisz sam wyszukac gdzie dokładnie bo przez internet to wróżenie.Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem jechac na diagnostyke .Lepiej z tym działaj bo jak ci samochód stanie to możesz juz nie pojechac bez pomocy lawety

Offline Tomasz Gąbka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 547
  • Skąd: Odolanów
  • Posiadany samochód: Peugeot 307, wcześniej Xsara II 1,4SX 2000r, Saxo 1,1i 5d 1997r i AX 1,0 TGE 5d 1991r
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Odolanów
Odp: Szum skrzyni biegów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2016, 17:33:53 »
Mi to pachnie łożyskiem oporowym, bo jak jest na luzie to sobie szumi, a jak wciśniesz to łożysko też się ściśnie i mniej szumi. Ten pisk który opisujesz może być spowodowany tym że łożysko oporowe zaczyna wciskać się w docisk sprzęgła jeśli ten jest już wytarty i zużyty. A ile masz zrobione na tym sprzęgle ?