Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mk1] brak mocy na benzynie  (Przeczytany 2742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gniewko Stachura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Posiadany samochód: C5 mk3 2009
  • Miejscowość: Zabrze
[mk1] brak mocy na benzynie
« dnia: Lipiec 24, 2016, 09:13:28 »
Ostatnio pojawił sie u mnie problem. Mam lpg. Przy uruchamianiu ciepłego silnika pojawila sie nierowna praca silnika i wyskakuje blad jakości spalin. Na benzynie auto nie ma wogole mocy, gdy przelaczam ponownie na lpg auto jedzie normalnie. Problem nie występuje gdy odpalam zimny silnik, aczkolwiek nie sprawdziłem czy jak potem przelacze na benzynę gdy jest cieply, to czy ma moc. Ktos mial podobne objawy? Jakies dwa tygodnie temu wymieniłem swiece na eyquem. Filtr powietrza również wymieniony.

Offline Kamil Dziczeg

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 76
  • Skąd: Malenin
  • Posiadany samochód: xantia 1.8 1999
  • Miejscowość: Malenin
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2016, 10:16:24 »
LPG rozjechalo mapy pb. Klasyka przy zle wyregulowanym/zamontowanym gazie. Rozwiązanie to zebrać od nowa mapy pb, a potem regulacja lpg.

Offline Gniewko Stachura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Posiadany samochód: C5 mk3 2009
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2016, 10:18:26 »
Ale z gazem nie mialem nigdy żadnego problemu, który by wskazywał ze jest zle wyregulowany. Teraz tez zreszta idzie idealnie na lpg

Offline rafał kaśkiewicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 416
  • Skąd: poznań
  • Posiadany samochód: C5 mk1 1.8 lpg
  • Miejscowość: poznań
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:34:59 »
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=101153.0


W tym temacie masz wszystko wyjaśnione.
Uzupełnij profil albo napisz jaki silnik.
Szukam chętnych na spocik w Poznaniu.
Mam do wypożyczenia blokady rozrządu do 1,8 i 2,0.

Offline Gniewko Stachura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Posiadany samochód: C5 mk3 2009
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2016, 11:56:47 »
Silnik 2.0. W wątku który jest w linku byl troche inny problem. Tam zle pracowal na zimnym. Ja mam odwrotnie. Gdy odpalę na cieplym to wywala blad i brakuje mocy ale tylko na benzynie. Na lpg nie ma żadnego problemu. Jutro pojeżdżę na benzynie i zobaczę czy problem wystapi

Offline rafał kaśkiewicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 416
  • Skąd: poznań
  • Posiadany samochód: C5 mk1 1.8 lpg
  • Miejscowość: poznań
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2016, 12:19:42 »
Problemy z pracą na pb wynikają z rozjechanych map na lpg, po prostu sterownik uczy się pracy na lpg i na pb jest duża róznica. Musisz wyjeździć cały zbiornik na pb. Dopiero wtedy można coś stwierdzić, ewentualnie naprawić.
Taki urok gazu.
Szukam chętnych na spocik w Poznaniu.
Mam do wypożyczenia blokady rozrządu do 1,8 i 2,0.

Offline Damian Prysak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 660
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 '06 + LPG, C5 X7 Tourer Excl. 2.0HDi 163 '13
  • Zainteresowania: Informatyka, muzyka, astronomia
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2016, 13:29:02 »
Tak, jak pisze Rafał - sterownik Pb podczas jazdy cały czas analizuje jakość spalania mieszanki i reguluje skład na bieżąco. Rzecz w tym, że jeżeli instalację LPG masz wyregulowaną nieprawidłowo (korekty czasu wtrysku), to po przełączeniu na LPG czasy wtrysków muszą być nieco inne, żeby oceniona jakość spalania przez komputer Pb była odpowiednia. Podczas jazdy na LPG komputer "nie wie", że nie spala benzyny i przesuwa po trochu mapy w kierunku optymalnej pracy, ale na LPG. Potem jak próbujesz jechać na benzynie, to czasy wtrysku paliwa dla Pb są nieprawidłowe (bo krzywe przesunęły się już w stronę dobrej pracy na LPG) i silnik nie jest w stanie wygenerować pełnej mocy jak nie dostaje odpowiedniej mieszanki paliwa. Przejechanie kilkuset km wyłącznie na LPG powoduje, że mapy wtrysków w komputerze Pb wracają na swoje miejsce.
Wg mnie szybkim i dość skutecznym "podgonieniem" tematu jest autoadaptacja przepustnicy możliwa do zrealizowania z poziomu Lexii. Ja przejeździłem zbiornik na Pb, zrobiłem autoadaptację i nie ten silnik. Za to na LPG mam wtedy kiepsko, bo nie jest wyregulowane. Czekam na okazję wymiany wtrysków (jestem umówiony z gazownikiem, czekam na telefon, jak będzie miał wtryski na podmianę) albo wyczyszczenia moich, bo jeden zdecydowanie źle pracuje.
Ogólnie jak jeździłem na Pb to po tych wszystkich zabiegach śmigał aż miło (dynamika, moc). Teraz znowu się rozjechało (przez LPG), ale niebawem znowu sobie zrobię autoadaptację. Czekam tylko na uporządkowanie tematu tych wtrysków...

Offline Gniewko Stachura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 209
  • Posiadany samochód: C5 mk3 2009
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 24, 2016, 14:19:04 »
Ok rozumiem. Tylko zastanawia mnie jedno i nie wiem czy dobrze mysle. Ze gdyby lpg bylo zle wyregulowane to by zle chodzil na gazie? U mnie na gazie jest bardzo dobrze. Jest moc, żadnego falowania itp.

Offline rafał kaśkiewicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 416
  • Skąd: poznań
  • Posiadany samochód: C5 mk1 1.8 lpg
  • Miejscowość: poznań
Odp: [mk1] brak mocy na benzynie
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2016, 14:48:53 »
Źle wyregulowane lpg sprawi, że na pb jedzie kiepsko. Komp sam się uczy i koryguje złe parametry do momentu aż stwierdzi że za dużo już skorygował i dalej nie może. Dopiero wtedy zaczynają się jazdy i na lpg.


Tak na chłopski rozum.
Teraz musisz go "nauczyć" pracy na pb, usunąć ewentualne usterki i na końcu kalibracje lpg(dokładna) i cieszymy się tanią jazdą.
Kalibrację najlepiej zrobić samemu( jak się umie), albo ktoś co się na tym dobrze zna. Niestety zajmuje to trochę czasu i gazownikom się nie chce dokładnie tego zrobić.


Im dokładniej ustawiony gaz, tym więcej czasu zajmie rozjechanie map lpg i pb.
Szukam chętnych na spocik w Poznaniu.
Mam do wypożyczenia blokady rozrządu do 1,8 i 2,0.