Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Demontaż kierownicy do obszycia  (Przeczytany 3390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fridayek81

  • Gość
Demontaż kierownicy do obszycia
« dnia: Wrzesień 15, 2016, 11:01:26 »
Witam koledzy mam pytanie odnośnie demontażu kierownicy w swoim XP, czy koniecznie do demontażu kierownicy jest rozebranie osłony tej gdzie jest" pająk" na razie odpukać nie mam z przełącznikiem zespolonym żadnych kłopotów i nie chce czegoś przy demontażu uszkodzić bo jeżeli do wymiany kierownicy muszę tylko wyjąć airbag i odkręcić śrubę torx to ok ale jak muszę to wszystko demontować to wolę nie ryzykować.
Może Ktoś z Was przechodził ten temat i pomoże będę wdzięczny
Pozdrawiam
Przemek

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Demontaż kierownicy do obszycia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2016, 13:39:22 »
Kierownicę zdejmiesz bez odkręcenia obudowy o ile podejdzie ci śrubokręt Torx 25 do odkręcenia poduszki powietrznej z kierownicy.
Samo zdemontowanie obudowy też nie jest żadnym problemem. Odkręcasz dwie śrubki torx od spodu i odbezpieczasz dwa zaczepy na górze i dole obudowy dolnej. I tyle.
Montaż jest też bezproblemowy.Aby odkręcić poduszkę trzeba przekręcić kierownicę o 90 stopni. Czyli spowodować aby śrubka od poduszki była na dole obudowy. Wtedy jest łatwiej.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Demontaż kierownicy do obszycia
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2016, 16:54:12 »
i oczywiście odłączyć akumulator.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

fridayek81

  • Gość
Odp: Demontaż kierownicy do obszycia
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2016, 17:50:08 »
Witam udało się .. jednak powiem szczerze dojście do trzech otworów od spodu kierownicy nawet po zdjęciu osłony jest naprawdę ciężko i jak to się uda to jest sukces ale męczyłem się i męczyłem i już prawie miałem się poddać. Powiem szczerze do teraz nie wiem w jakim położeniu musi być wkrętak płaski aby ruszyć ten zaczep.
A własnie jak już wpinałem poduszkę, to tylko ją od przodu wcisnąłem, już nie trzeba nic chyba majstrować przy tych otworach od spodu kierownicy (tak jak przy demontażu), bo wcisnąłem ją i ładnie weszła? Po odpaleniu nie zapalił się żaden błąd jak narazie więc chyba ok:)
Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

fridayek81

  • Gość
Odp: Demontaż kierownicy do obszycia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2016, 21:52:49 »
No i nie jest tak pięknie jak miało być, otóż po odpaleniu auta komunikat AIRBAG FAULT, mam tylko nadzieję że nie uszkodziłem taśmy poduszki, druga sprawa niestety lekko mam przekrzywioną kierownice o jeden ząbek i muszę od nowa się do tego zabrać, może Ktoś podpowie czy pod lexie jak podłącze to będzie wiadomo po błędzie czy to taśma poduszki czy gdzieś nie łączy albo może gdzieś coś źle podłączyłem w co wątpie, bo po prawej stronie jest niebieska wtyczka a po prawej była zielona i  na górze nałożyłem taki konektor "żeński" i wszystko w temacie
dzięki za wszelkie wskazówki, najgorzej nie chce Mi się znów męczyć z tym wyjmowaniem poduszki, może ma Ktoś patent z jakimś wkrętakiem lub innym ustrojstwem i przede wszystkim jak to podważyć bo powiem szczerze ja to robiłem na chybił trafił i z godzinę męczenia zanim udało się wypiąć poduchę