Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dwa pytania odnośnie klimatyzacji/ogrzewania  (Przeczytany 2069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Dwa pytania odnośnie klimatyzacji/ogrzewania
« dnia: Październik 02, 2016, 20:57:47 »
Witam, pierwszy mój post w dziale Xsara Picasso, otóż zakupiłem tydzień temu egzemplarz z przełomu 2003/2004 z automatyczną klimatyzacją, po włączeniu przyciskiem A/C słychać szum choć nie jest on ciągły - laikiem nie jestem wiem że może to oznaczać mało lub brak czynnika chłodzącego ( w tygodniu będę to sprawdzał ) ale czy inna usterka może dać taki objaw?
 Druga sprawa to delikatny zapach - prawdopodobnie płynu chłodzącego po włączeniu ogrzewania - nagrzewnica? - w poprzednim samochodzie ( Fiat Marea ) śmierdziało tak że aż w oczy szczypało i było mokro pod dywanikiem pasażera - tu jednak jest sucho po obu stronach, gdzie mógłbym to jeszcze sprawdzić?
 
 Na razie tyle. Pozdrawiam przeglądających

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Dwa pytania odnośnie klimatyzacji/ogrzewania
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2016, 21:25:54 »
W pierwszym punkcie chodzi Ci o brak nawiewu zgadza się? Jeżeli słychać wentylator a powietrze nigdzie nie wylatuje to problem może leżeć po stronie klapek. Jest też opcja że nie działają wszystkie prędkości wentylatora.
Co do samej klimy to sprawdź czy się załącza sprężarka klimatyzacji.
Natomiast co do zapachu płynu to nagrzewnica jest głęboko schowana i lepiej poobserwuj czy nie ubywa płynu w zbiorniczku wyrównawczym.
Zaradczo możesz spróbować wymienić filtr kabinowy ponieważ z niego też może pachnieć.



Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Łukasz Szlęk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.8 2004r PB+LPG
  • Zainteresowania: Komputery, Filmy, Seriale, Bieganie
  • Miejscowość: Głogów
Odp: Dwa pytania odnośnie klimatyzacji/ogrzewania
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2016, 21:33:00 »
Wentylator chodzi, nawiew też jest, sprężarka chodzi bo zimne powietrze leci , tylko po załączeniu opcji A/C to słychać taki szum lub syczenie które od razu zanika gdy ustawię opcję ECO