Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007  (Przeczytany 3155 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rafał Kosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2007 mk2
Witam,
Czy można  wyłączyć w lexi np komunikaty wyświetlania usterek na wyświetlaczu?  Chodzi dokładnie o zawieszenie które działa prawidłowo a ciągle wyświetla się błąd przy zapaleniu i potem znika.

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2016, 18:52:24 »
Skoro wyświetla błąd to jest usterka nieprawdaż?? Sprawdź błędy Lexią, usuń usterkę, no albo wydłub centralny wyświetlacz.
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Rafał Kosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2007 mk2
Odp: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2016, 20:02:02 »
Błąd jest standardowy jak na citroena C5 przystało czujnik koła skrętu zawieszenia działa poprawnie i wszystko jesy jak w najlepszym porządku w lexi błąd kasuje ale ciągle się pojawia robię kalibracja i dalej jest to samo. Chodzi mi o to czy jest możliwość wyłączenia komunikatów zawieszenia bo gdzieś słyszałem że jest taka opcja ale po wyłączeniu nie będzie się pojawiać samochodzik z regulacją Góra dół

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2016, 20:21:03 »
Zaraz, zaraz. Błąd jest faktycznie standardowy ALE tylko w Lexii. Ten błąd nie pojawia się na wyświetlaczu, a jeśli Tobie wywala go na wyświetlacz, to może faktycznie masz coś nie tak?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2016, 01:38:33 »
Dokładnie błąd jest tylko w Lexii i to w jednym miejscu, chyba w parametrach jazdy podaje cały czas na minusie, ale wchodząc w kalibrację kąta skrętu wszystko działa poprawnie i da się skalibrować, również odczyty są poprawne, podaje kierunek skrętu kierownicy i kąt.

Więc jeśli na wyświetlaczu masz błąd to jest to faktyczny błąd systemu i należało by sprawdzić co się dzieje,
chyba że nie masz ESP a masz w ustawieniach wybrane że masz czujnik kąta i dlatego jest błąd,
inna opcja masz ESP a został wymieniony przełącznik zespolony z wersji bez ESP czyli bez czujnika kąta.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Rafał Kosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2007 mk2
Odp: Komunikaty na wyświetlaczu monochromatycznym Citroen C5 fl 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2016, 09:33:27 »
No wlasnie wszystko to co piszecie jest jak najbardziej poprawne, ale umnie to chyba jakiś wyjątek po kalibracji jest wszystko Oki dopóki się nie wyłączy stacyjki czujnik ciągle pokazuje -128 stopni ale to norma, przełącznik zespolonych jest nowy i orginalny i posiada ESP.
ESP działa poprawnie w każdej sytuacji i w każdych warunkach ABS również.
Sprawdzałem ta sytuacje jeszcze na dwuch innych citroenach jeden był z 2005 roku miał identyczny błąd te same parametry ale na wyświetlaczu błędu nie było, drugi 2006 wyświetlacz kolorowy dokładnie ta sama sytuacja te same parametry ten sam błąd i na wyświetlaczu nic.
Umnie samochód działa poprawnie zachowuje się jak najbardziej prawidłowo, byłem w serwisie i nie potrafili tego określić byłem u dwuch speców od elektroniki niesert nie poradzili sobie z błędem podmienili nawet czujnik zespolony i bez rezultatu.
Mój samochód ma przejechane tylko 69 tys ale to chyba na to reguły nie.
Dziękuję za pomoc i będę próbował poszukać dalszego rozwiązania.