Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (MKIII) Nie załącza turbosprężarki  (Przeczytany 1943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2009 2.0 HDI 136KM
  • Miejscowość: Lublin
(MKIII) Nie załącza turbosprężarki
« dnia: Luty 16, 2017, 16:31:49 »
Witam,


mam następujący problem, oddałem samochód na wymianę głowicy, po odebraniu okazało się, że nie załącza się turbosprężarka i samochód nie ma mocy.
Oddałem samochód z powrotem do mechanika i już od ponad tygodnia nie potrafią znaleźć problemu, wszystko sprawne, na komputerze nie ma błędów itd.
Z tego co mówią to nawet nie wyciągali turbosprężarki, jedynie odłączyli jakąś kostkę i coś tam.
W końcu postanowiłem sam poszukać jakichś wskazówek, wydaje mi się, że trzeba coś zmienić w ustawieniach oprogramowania lub coś podobnego, ale nie wiem, stąd mam pytanie.
Macie może jakieś pomysły co mogło się stać, że turbosprężarka nie chce się załączyć?


Z góry dzięki za pomoc.


Pozdrawiam,
Dawid
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 18:26:15 wysłana przez Dawid Jarecki »

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: [C5 Mk3 2009] Nie załącza turbosprężarki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2017, 16:52:54 »
Uzupełnij profil o wersję silnikową jaką posiadasz w swojej C5 lub napisz to w poście, będzie wtedy łatwiej cokolwiek poradzić.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [C5 Mk3 2009] Nie załącza turbosprężarki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2017, 17:14:14 »
użyj DB tak jak poniżej i zapodaj swoje pomiary na forum. Aż nie mogę uwierzyć że nie ma żadnych błędów. Sprwadz elektrozawór regulacji turbo, wężyki podciśnienia tam chyba można pomylić pozycję dwóch na elektrozaworze trzeci ma mniejszą średnicę, elektrozawór też ma wężyk od wyrównania ciśnienia atmosferycznego sprawdz czy jest drożny.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2017, 17:31:15 wysłana przez Marc Waldemar »

Offline Dawid Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2009 2.0 HDI 136KM
  • Miejscowość: Lublin
Odp: (MKIII) Nie załącza turbosprężarki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2017, 19:05:01 »
Niestety nie posiadam sprzętu aby zrobić pomiary oraz samochód jest cały czas u mechanika.
Natomiast zadzwoniłem zapytać o pozostałe kwestie i z tego co mówi to nic nie odpinali przy elektrozaworze. A co do błędów to nie ma żadnych.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: (MKIII) Nie załącza turbosprężarki
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2017, 20:17:03 »
Bez danych nic nie mozna powiedzieć,  logicznie wartość zmierzona turbo powinna pokrywać sie z zadaną skoro u Ciebie turbo nie ładuje powinien wyskoczyć błąd. Co robili z głowicą, rozrząd dobrze ustawili, wałki odpowiednio połączone łańcuchem?