Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak sprawdzić czy jest wszystko do ESP  (Przeczytany 780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Nawieśniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Złotoryja
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2002r. Liftback 2.0 Pb HA3+
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Złotoryja
Jak sprawdzić czy jest wszystko do ESP
« dnia: Kwiecień 15, 2017, 11:06:52 »
Witam mam takie pytanie, gdyż ostatnio u siebie w C5 zmieniałem konsole środkową, a że miałem taka z dziurą na przycisk ESP to stwierdziłem, że włożę przycisk bo dziura będzie wyglądać kiepsko. Jednak ku mojemu zdziwieniu okazało się, że jest tam wiązka do przycisku i po podłączeniu przycisk świeci. Więc może się okazać, że wszystko pod ESP mam. Tylko pytanie co powinienem sprawdzić, zanim będę próbował włączyć ESP w komputerze?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jak sprawdzić czy jest wszystko do ESP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 17, 2017, 01:49:46 »
Chyba najprościej sprawdź ile masz wtyczek z tyłu w przełączniku zespolonym, jeśli 2 to nie ma podłączenia to czujnika skrętu czyli nie ma ESP.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Sebastian Osowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Zachodniopomorskie
  • Posiadany samochód: 3.0 v6 lpg
  • Zainteresowania: Mechanika
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Odp: Jak sprawdzić czy jest wszystko do ESP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 17, 2017, 14:09:09 »
Wtyczki przy zespolaku to jedno.
Ja mam i komplet wtyczek, i ukrytą kostkę do wyłącznika w tunelu i co jakiś czas mi się pojawia na desce przy odpalaniu kontrolka od esp i nawet nr pompy mam z esp. A za ciula esp w moim przekonaniu nie działa. Różne aktywacje w bsi przeprowadzałem i efektem tego było co jedynie niedziałający tempomat. Niby raz jakby było esp jak jechałem po błocie, ale kontrolka się nie uaktywniła. Po nr vin poprzez service boxa nie mam esp, a ostatnio gościu zjechał na pobocze rozwalając mi szybę i przy wycenie po vinie niby mam esp. I zgłupiałem jakoś spróbuję zrobić aktualizację bsi i może pomoże.