Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszkodzenie wyświetlacza - powody  (Przeczytany 1940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI
  • Zainteresowania: Sport, Muzyka, Fotografia
  • Miejscowość: Sosnowiec
Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« dnia: Kwiecień 26, 2017, 07:56:17 »

Witam,
jestem w trakcie poszukiwania swojej pierwszej C5. Mam prośbę o pomoc w kilku kwestiach, jakie dostrzegłem w 2 oglądanych egzemplarzach:
1. Wyświetlacz środkowy na konsoli zegarów jest uszkodzony, pokazuje obraz w postaci poszadkowanych poziomych linii, z których co druga coś wyświetla.
- Czy może to być następstwo cofania licznika (rocznik 2011 i 95 tkm przebiegu).
2. Podczas odpalenia auta po wstępnych oględzinach poczułem nagle mocny zapach ON, który utrzymywał się podczas jazdy testowej oraz po zgaszeniu silnika. Nadmieniam, że w aucie regenerowano pompę wtryskową i wtryskiwacze kilka dni temu. Dodatkowo sprzedawca stwierdził, że tak jest po dłuższym postoju kiedy auto przepala FAP (rocznik 2010 i 158 tkm przebiegu).
- Czy to może być prawda czy raczej jest to objaw jakiejś zbliżającej się większej awarii silnika?
3. Przy oględzinach wstępnych przed uruchomieniem sprawdzałem gruszki systemu zawieszenia hydractive w komorze silnika i na pewno były suche. Po jeździe testowej ok. 10 km i przejechaniu kilku kilometrów sprawdzałem je ponownie i niestety stwierdziłem, że są na nich ślady płynu LDS. Czy jak czytałem tutaj na forum jest to normalne "pocenie się" gruszek, czy raczej nie powinno tak być i będą do regeneracji? (rocznik 2010 i 158 tkm przebiegu)
C5 z pozycji 1 to import - silnik 1,6 HDI.
C5 z pozycji 2 i 3 to krajówka 2,0 HDI.
Tak na koniec to jestem bardzo zdeterminowany do posiadania C5, gdyż bardzo mi się podoba i tyle. Ale nie na tyle napalony, żeby brać pierwsze z brzegu. Na razie rozum bierze górę nad emocjami, na razie...
Wszystkim chętnym z góry dziękuję za wsparcie.
Pozdrawiam,
Rafał

mati2642

  • Gość
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:48:42 »
O wyświetlacz nie wiem , Fap nie ma nic wspólnego z zapachem ON w kabinie, w komorze silnika jest sucho ?  Nie cieknie gdzieś ropa ? Jeżeli chodzi o gruszki ja nie zauważyłem żadnego "normalnego pocenia się" to ma byc szczelne wszystko . C5 to ciezkie auto i 1.6 to trochę mało . 

Polecam Ci ten dział      http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=104310.0
  wklej tam linki tych aut którymi jesteś powznie zainteresowany, często chłopaki dużo są w stanie powiedzieć o danym egzemplarzu :)

Offline Rafał Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI
  • Zainteresowania: Sport, Muzyka, Fotografia
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2017, 16:22:26 »
Tak jak pisałem w aucie wstawiono regenerowaną pompę wtryskową i wtryskiwacze kilka dni temu. Żadnych wycieków w okolicach wtryskiwaczy nie zauważyłem. A gruszki normalnie były wilgotne po jeździe testowej. Więc chyba dam sobie spokój i z tym egzemplarzem.
Pozdrawiam,
Rafał

mati2642

  • Gość
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2017, 16:53:06 »
No trochę to podejrzane ze ktoś pakuje grubą kasę w pompe i wtryski i pozbywa się auta ,wniosek ?

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:51:30 »
Sfery ( gruszki ) mają być suche jak pieprz, ale to nie wielki jest problem, bo może uszczelki puściły, natomiast  siłowniki jak ciekną to jest bardzo nie dobrze ( koszta ). A powiedz mi czy sa jakieś dokumenty na wymianę pompy itp
Pozdrawiam

dziara

  • Gość
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2017, 21:24:26 »
Siłowniki jak ciekną (zostawiają plamy więc są do wymiany), a pocą się to różnica. Na tych ostatnich można jeździć jeszcze trochę (ile-siłownik Ci powie). A to, że ktoś przed samą sprzedażą pakuje sporo kasy-nikt prawdy nie powie. Ale jak ktoś tyle zainwestuje to....po co sprzedawać?

Offline Rafał Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 22
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI
  • Zainteresowania: Sport, Muzyka, Fotografia
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Uszkodzenie wyświetlacza - powody
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2017, 18:20:29 »
Nie wiem czy mogę tu wkleić link:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exlusive-2010r-2011-bogata-wersja-krajowy-fvat23-ID6ySaxb.html#2f8d814ee9
ale to o tą C5 chodzi.
Myślałem, że oto sukces bo wreszcie znalazłem ale..
- gruszki się pocą,
- pompa wtrysku regenerowana,
- sprzęgło twarde i tępe jak w UAZ-ie.
Dzięki za aktywność w wątku ale zrezygnowałem z tego egzemplarza.
Pozdrawiam,
Rafał