Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Economy mode, samochód nie odpala.  (Przeczytany 3566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Slaw3k

  • Gość
Economy mode, samochód nie odpala.
« dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:14:39 »
Witam.
Bardzo proszę o pomoc.
Jak co dzień po pracy przyjechałem do domu odstawiłem samochód, wszystko było ok. Rano chcąc odpalić auto, przekręciłem kluczyk i cisza, zero cykania, przygasania kontrolek, nie kręci rozrusznikiem. Radio grało, światła świeciły, centralny zamek, szyby, ogólnie cała elektryka była sprawna, do czasu kiedy wyświetlił się komunikat "economy mode". Pomyślałem że akumulator słaby, więc go wyjąłem naładowałem, sprawdziłem napięcie miernikiem i z powrotem trafił do samochodu. Przekręcam kluczyk i dalej nic, wyświetlacz pozostaje ciemny nie reaguje na przekręcenie kluczyka. Na liczniku podświetla się tylko czerwony akumulator. Centralny, alarm, tylna klapa, światła działają. Jak to przy ekonomicznym trybie brak podświetlenia kabiny, możliwości otwierania szyb, przy próbie uruchomienia radia wyskakuje ten sam komunikat, przy próbie opuszczenia auta włącza się dźwięk pozostawionego kluczyka w stacyjce. Trochę to dziwne, bo po włożeniu sprawnego akumulatora tryb ten powinien się chyba zresetować. Wygląda mi to na uszkodzenie kostki stacyjki, stacyjki, lub też samego kluczyka ( jestem w trakcie poszukiwań zapasowych ), może komputer? Co mogę najprościej sprawdzić sam, za nim pozostanie mi opcja odholowania do elektryka? Jestem laikiem w tych sprawach, w akcie desperacji, może to i głupie, podłączyłem też kable pod maską, jak to się robi przy próbie odpalenia samochodu przy słabym akumulatorze, ale bez zmian. Dodam że wcześniej nic się nie działo, nie było żadnych objaw, że coś się może zepsuć.

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Economy mode, samochód nie odpala.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:28:16 »
Economy mode sie wyłaczy dopiero jak uruchomisz silnik.  Problem prawdopodobnie jest w kostce stacyjki jak piszesz albo w samym rozruszniku.
Jak się nie boisz to spróbuj go uruchomić z na "pych" . Jak się uruchomi to dojedziesz na kołach do mechanika. :D
Pozdrawiam! :-)  ;-)