Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Układ chłodzenia 3.0 hdi  (Przeczytany 1337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 898
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Układ chłodzenia 3.0 hdi
« dnia: Lipiec 09, 2017, 16:17:27 »
Witam,
W weekend zabrałem się za wymianę rozrządu w moim nowym nabytku no i pojawił się pewien problem. Jedna rurka idąca z prawej strony silnika i schodząca w dół z przodu silnika ma skorodowaną końcówkę, co raczej kwalifikuje ją do wymiany bo nie wiadomo jak cała od środka wygląda. Jako, że trochę naczytałem się o problemach z układem chłodzenia w tych silnikach postanowiłem wymienić tą rurkę, obudowę termostatu oraz tą drugą rurkę z lewej strony silnika. Termostat mam teraz na wierzchu więc wymiana to 10 minut roboty. Obudowę znalazłem za 258PLN oryginał więc chyba nie jest drogo https://www.eurofrance.pl/Obudowa-Termostatu-C5-C6-407-607-2.7-3.0HDI-1336Y3-Citroen-Peugeot-Oryginal . Wie ktoś może ile taka obudowa kosztuje w ASO? Nie wiem ile roboty jest z tą rurką oraz tą drugą z lewej strony, ale bedę i tak wymieniał pasek na pompie wtryskowej więc bedę musiał i tak zdemontować trochę osprzętu w tamtym rejonie. Ta rurka z lewej kosztuje podobno w ASO około 400PLN, ciekawe ile kosztuje ta z prawej strony? Ta uszkodzona rurka to chyba nr 1 na załączonym schemacie a ta druga to 11? Wie ktoś może co to za urządzenie do którego wchodzi ta rurka nr 1, jakiś kolektor? Czy to też jest z plastyku? Na zdjęciach zaznaczyłem na czerwono miejsce uszkodzenia. W poniedziałek uderzam do ASO pytać się o części.