Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z centralnym - bagażnikiem  (Przeczytany 1406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Józef Stoppel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 II kombi 2.0 16V 140KM
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Problem z centralnym - bagażnikiem
« dnia: Wrzesień 28, 2017, 09:38:43 »
Zaczęło się od tego, że córka potwornie trzasnęła klapą. Pod domem zamknąłem z pilota. Po kilku minutach włączył się alarm. Spróbowałem jeszcze raz i to samo. Zamknąłem z kluczyka (bez alarmu). Po 2 godzinach wszystko było otwarte i ekonomic mode. Stawiałem na wyłącznik w zamku, więc wymieniłem zamek. Bez zmian. Na koniec zacząłem szybko wielokrotnie przyciskać przycisk otwierający. Po kilku razach zaskoczyło. Wszystko działało. Zamknąłem z kluczyka i do domu. Rano to samo, wszystko otwarte i economic mode. Już nie można zamknąć ani pilotem ani kluczykiem. Po dwuminutowej zabawie przyciskiem znowu zaskoczyło. Zamknąłem, ale po czasie znowu wszystko się otworzyło. Komputer wyświetla otwarty bagażnik, choć jest zamknięty. Zanim kupię blendę z przyciskiem chcę go sprawdzić i stąd pytanie jak on działa. Są dwa przewody, więc domyślam się, że normalnie jeden jest zwarty, a drugi rozwarty. Po wciśnięciu przycisku
 zwarty rozwiera , a rozwarty zwiera. Czy tak? Czy mogę wypiąć przewody z kostki i spróbować zwierając je do masy? Czy nie zrobię zwarcia?

Offline Józef Stoppel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 II kombi 2.0 16V 140KM
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Odp: Problem z centralnym - bagażnikiem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2017, 10:23:55 »
P.S. Wcześniej zdarzało się (rzadko) , że bagażnik otworzył się samoistnie w czasie jazdy.

Offline Józef Stoppel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 II kombi 2.0 16V 140KM
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Odp: Problem z centralnym - bagażnikiem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:32:37 »
Zauważyłem jeszcze coś. Za każdym razem po zatrzymaniu auta słychać odgłos otwieranego zamka.

Offline Józef Stoppel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 II kombi 2.0 16V 140KM
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Odp: Problem z centralnym - bagażnikiem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2017, 12:45:36 »
Najpierw chciałbym sprawdzić przycisk. Ale czy on zwiera/rozwiera dwa przewody czy też zwiera/rozwiera je do masy?