Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: adaptacja innego fotela kierowcy  (Przeczytany 10531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Marchalewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 72
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: PICASSO 1.6HDI
  • Miejscowość: Gdynia
adaptacja innego fotela kierowcy
« dnia: Czerwiec 24, 2014, 21:12:12 »
witam
pewnie wielu z nas boryka się z problemem przetartej tapicerki na fotelu kierowcy
można kupić pokrowce ok 100 pln , można kupić używkę ok 300 pln
ale może ktoś zaadoptował fotel od innego citroena ?
tak się zastanawiałem czy można wymienić same szyny a może pasuje  jakiś bez zmian

fridayek81

  • Gość
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2014, 00:26:44 »
Cześć Bartek ja bardzo długi czas nie mogłem "przełknąć" tego że fabryczny fotel mimo że był 100 razy wygodniejszy od foteli w autach niemieckich np VW , to niestety ze względu  na oszczędności francuskich inżynierów jeżeli chodzi o materiały powodowało że po 200tyś był już mocno "wyeksploatowany" głównym problemem w naszych cytrynach jest aku pod siedzeniem, pytałem kolegów na forum czy Ktoś może próbował "rzeźbić" coś z innych modeli jeżeli chodzi o stelaż, jednak nie było odzewu, a pewnego razu spotkałem na aukcji dwa fotele recaro z szynami od renault scenic-a II i tam on również ma aku jak sie nie mylę pod siedzeniem i stąd szybko napisałem do kolesia że wezmę dwa fotele tym bardziej że były w stanie idealnym i co dla Mnie ważne miał podłokietnik fotel kierowcy, plus grzanie, plus wentylacja plus wszystko prócz przesuwu przód-tył w elektryce. I kolor też szary nie czarny jak większość w recaro. I po naprawdę niedużych przeróbkach fotel o dziwo wszedł w miejsce starego fotela, jest ok 3cm niżej niż fabryczny ale regulacjami można spokojnie to zniwelować, ale komfort i jazda bez porównania nad morze 500km i nie chce się wysiadać:)
Jutro jak znajdę gdzieś zdjęcia to wrzucę żebyś zerknął jak to u Mnie wygląda.
Ale mówię jak nie chce Ci się bawić w recaro to myślę że od scenica po przerobieniu szyn powinieneś podpasować,
Pozdrawiam

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:47:02 »
poka foty, poka poka :)

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2014, 07:44:41 »
To jak już jesteśmy w temacie adaptacji, to dokładnie te same szyny foteli posiadają peugeoty: 106, 307 lift, 308 i 607. W ich przypadku nie trzeba na dobrą sprawę nic przerabiać :)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:31:24 »
foty foty :). Renault Scenic II ma aku pod maska jak każdy samochód :D

fridayek81

  • Gość
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2014, 13:39:31 »
Artur może rozstaw i ten sam ale co z wysokością ? u nas jednak akumulator robi różnicę, a ciekawe czy w C4 Picasso kontynuuje Citroen akumulator pod siedzeniem:? Pytam bo planuje w jakimś tam odległym czasie zakup C4 picasso.
Co do fotek fotela jak wrócę jutro z wczasów to wstawię:) spokojnie trochę cierpliwości:)
Pozdrawiam

Offline Artur Heise

  • MacGyver 24/7
  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 7 214
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
  • Zainteresowania: Citroeny, Peugeoty i wszystko co ciekawe.
  • Miejscowość: Wrocław
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2014, 13:47:04 »
Cytuj

Piatkowski Przemek napisał:
Artur może rozstaw i ten sam ale co z wysokością ? u nas jednak akumulator robi różnicę


Szyny do przesuwania fotela masz dokręcone do "nadstawki" - dlatego jest inna wysokosć. Szyny pozostają bez zmian. ;)
Pozdrowienia,
Artur Heise
Jest: Citroen C5 (X3) 2.0i 16V '07
Były: Peugeot 406 SW 1.8i 16V '02, Saxo 1.1i '02, Xantia 1.6i LPG '95, Twingo '97, AX 1.0 '91, ZX 1.4 '96, Xantia 1.8i 16V RHD '99, Oltcit 1.1 '91

Offline Tomasz Kawka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Posiadany samochód: C4GPII 2.0 HDI
Re: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2014, 20:43:52 »
Piatkowski Przemek napisał:
... a ciekawe czy w C4 Picasso kontynuuje Citroen akumulator pod siedzeniem:?...

W C4P akumulator jest pod maską.

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2017, 18:42:49 »
Witam koledzy oto odkopuje wątek i pokazuje fotel, lepiej późno niż wcale, zdjęcia recaro w mojej cytrynie

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2017, 18:45:58 »
Kolejne fotki

Offline robert alechandrowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 402
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 hdi 2006r
  • Zainteresowania: motoryzacja modelarstwo F1C
  • Miejscowość: warszawa
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2017, 19:00:55 »
Fotel Recaro ok ale do jakiego auta zadedykowane ?

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:29:11 »
To model ergomed uniwersalny fotel ortopedyczny z wentylacją, podgrzewaniem, dwie pompowane komory powietrzne w odcinku lędźwiowym i elektryczna regulacja oparcia Góra dół, tył przód i dodatkowo kołyska naprawdę wygodny na długie trasy plus zagłówek w końcu taki który podpiera głowę a nie powoduje ból karku i przerwę jak w większości aut gdzie nie ma niestety regulacji żaglówka przód tył lub jest zerowy

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2017, 21:36:40 »
Jeszcze dwie fotki

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2017, 21:15:03 »
Rewelacyjny fotel!
Świetny stan tapicerki!
Aż chciałbym na takim tyłek posadzić :)
Szkoda, że dla pasażera nie masz wsadzonego do kompletu!

Zazdraszczam :)

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2017, 22:37:25 »
Skad je zanrales? Czy pasuja do innych? Masz poduche ?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 05, 2017, 16:36:20 »
Witam otóż fotel to model Ergomed DS w pełnym pakiecie bo bywają modele bez wentylacji lub elektrycznego oparcia i wtedy są zaślepki na konsoli sterującej, fotel ciężko znaleźć z podłokietnikiem bo za niego również jak i za pakiet podgrzewanie i wentylacja słono się płaciło przy zakupie w takim stanie fotel na ebay u potrafi kosztować 900-1000euro, mnie kosztował duzooo mniej i to w PLN, facet sprowadził Renault scenic I miał już przez Niemca zamontowane na oryginalnej konsoli, która również kosztuje ok 100-150euro I w sumie wiadomo jak ciężko u nas wymienić fotel ze względu na akumulator pod fotelem dlatego najpierw pomierzylem na wysokośc okazało się że te szyny z Renault dadzą radę po niedużej modyfikacji i udało się, a teraz wypoczywa podczas jazdy bo naprawdę nie czuje się zmęczenia dodatkowo w zimę grzanie fajna sprawa i latem jak włączy się wiatrak czyli chłodzenie to tez nie działa może jak. Klimatyzacja ale naprawdę przyjemnie wieje w dolną cześć pleców a co do tego co pisał Kuba że przydałby się identyczny fotel ale pasażera powiem tak poszukuje na spokojnie ale w Polsce tylko jak coś raczej ludzie montuja w miejsce kierowcy a na zachodzie maja komplety i rzadko sprzedają pojedynczo a cena kompletu to 3000 euro więc najlepiej wyszukać jak Ktoś sprowadzi i wtedy kupić ale w tym kolorze ciężki temat i żeby był z podłokietnikiem ale jak zdobędę dam znać.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 06, 2017, 11:51:08 »
Fajnie, bo fotel wypasiony z bajerami, ale wizualnie zepsute całe wnętrze. Nie zdecydowałbym się.

100zł kosztuje wszycie pianki przywracającej dawną sztywność siedziska + do tego nowe obszycie foteli ub pokrowce na oba przednie "krzesła" (da się dobrać tak, że na pierwszy rzut oka nie zauważysz, że fotele wyglądają inaczej niż tylne. Z pokrowcami dobrej klasy można się zmieścić w 300zł już z tą naprawą siedziska. Czeka mnie to w najbliższym czasie, bo fotel już wymięka.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 06, 2017, 23:01:16 »
Dla takiego fotela chętnie "popsułbym" sobie wnętrze auta :)

fridayek81

  • Gość
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2017, 11:30:05 »
Ja zdecydowałem się na kolor szary bo dużo lepiej i tak komponuje się niż kolor czarny a czarnych foteli jest dużo więcej firmy recaro a ten kolor choć trochę komponuje się z jasnym wnętrzem ale gdybym do końca życia jeździł XP to już dawno fotel byłby obszyty Alcantara w kolorze takim jak reszta tapicerki w aucie ale przymierzam się do zmiany na C4 picasso i albo tam wyląduje recaro albo będzie na Sprzedaż czas pokaże natomiast ja uważam że w aucie się jeździ I przebywa dużo czasu i ważne jest to aby było w nim wygodnie i komfortowo a nie żebym patrzył czy tapicerka Mi się idealnie komponuje, nie można czasami mieć wszystkiego i to jest fajne, że każdy ma inne zdanie na ten temat. Pozdrawiam

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2017, 17:47:18 »
Z punktu widzenia kierowcy to ważne zeby sie z D... komponował, nawet jeśli nie wyglada do końca. Kolega kiedys trabanta miał i teściowa powiedziała ze nie wsiądzie do takiego brzydactwa. Ale kiedyś musiała i stwierdziła "od środka wyglada nawet jak normalny samochód" ;-)

Ogólnie fotel fabryczny mógłby być szerszy i mieć ewentualnie bardziej przewiewne plecy (chyba wystarczyłaby odpowiednia tapicerka, bez wiatraczków). Reszta wg mnie to juz bajery. Pisze to z perspektywy osoby która kilka razy w roku leci trasy rzędu 1kkm na raz. Ostatnia ... wczoraj, z Holandii. Generalnie wysiadam nic bardziej zmęczony niż w potencjalnie lepszych autach z lepszymi fotelami. Wiec uważam ze fabryczny fotel jest niczego sobie. Ale gąbki faktycznie sie łamią
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2017, 20:37:09 »
Zależy ile kto jeździ. Ja robię około 20 tysięcy rocznie z czego większość na dojazdach do pracy (20 minut jazdy ekspresówką). Fabryczny fotel jest dla mnie wystarczająco wygodny (byle nie wysiedziany, z czym powalczę).
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Artur Sołtysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:09:46 »
Witam. Czy może ktoś podpowiedzieć gdzie w okolicy Warszawy jest tapicer, który uratuje moje siedzonko?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:12:58 »
Artur każdy tapicer samochodowy to robi i większość takich od mebli też. To nie jest jakaś bardzo skomplikowana sprawa. U mnie na południu (Żywiec) koszt przywrócenia sztywności siedziska to 100-120zł.

Ja mam inne pytanie: czy prawy fotel ma takie samo mocowanie jak lewy? Kusi mnie zamontowanie po prawej stronie fotela kierowcy z "Anglika", żeby pasażer też miał regulację wysokości i podparcia lędźwiowego :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Artur Sołtysiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0HDI
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:12:42 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Kiedyś pojechałem pod Mińskiem do tapicera to tak marudził że to nie łatwe bo tapicerka klejona do gąbki i lepiej to poszukaj używki.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: adaptacja innego fotela kierowcy
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 26, 2017, 12:19:24 »
Też mi jeden tak mówił, ale powiedział, że to tylko trochę więcej roboty jest, ale bez problemu do ogarnięcia. Temu marudzącemu się pewnie nie chciało ;)

Wygoogluj kilku i podzwoń. Powiedz od razu, że to jest klejone i zobaczysz co Ci powiedzą.
 
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso