Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana baterii w pilocie Webasto  (Przeczytany 4490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Wymiana baterii w pilocie Webasto
« dnia: Październik 03, 2017, 21:24:33 »
Witam,
Mam pytanko - ktoś wie może jak wymienić baterię w takim pilocie? Trochę obawiam się go na siłę rozpołowić a po dobroci nic nie chce się rozsunąć :)

edit
udało mi się dostać do baterii, ale oczywiście to specjalna bateria i muszę jutro poszukać w sklepach. Czy ma ktoś może instrukcję do tego webasto? Chodzi mi o procedurę przyuczania po wymianie baterii i ogólnie o obsługę tego ustrojstwa bo na pilota jeszcze nie miałem.

i chyba sobie sam odpowiem bo znalazłem na necie takiego pilota jak mój (tylko w wersji ori) i wygląda, że to Telestart T100 HTM. Instrukcja obsługi powinna być chyba taka sama jak dla Citroena.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 22:01:05 wysłana przez Artur Juchniewicz »

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2017, 22:57:38 »
Mam takie samo webasto i po przestudiowaniu istrukcji poleglem :-[ podjade przed zima do serwisu i niech mi obsluge wytlumacza manualnie.Mam pytanko a mianowicie u ciebie tez tak jest ze jak startujesz auto to masz caly czas na wyswietlaczu ustawiona temp.21C?bo nie wiem czy u mnie jest cos skopane czy ustawione w webasto.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2017, 23:13:50 wysłana przez Henryk Guzicki »

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2017, 09:30:26 »
Hej. Wczoraj sobie naładowałem tą baterię do 6,5V i pilot działa. Dzisiaj sobie wydrukowałem instrukcję i zamierzam trochę nad tym posiedzieć bo rzeczywiście jest co czytać. W instrukcji pisze coś o tej temperaturze nawiewu więc trzeba by to sprawdzić. Mam lexię więc zobaczę co pokaże jak się połączę z Webasto. U mnie z reguły zawsze ustawiam nawiew na 21C więc nigdy nie sprawdzałem jak będzie się uruchamiało przy innej temperaturze. Dzisiaj sobie ustawię na 20C i zobaczę. Jeśli wszystko jest sprawne to temat raczej do ogarnięcia z tą instrukcją zwłaszcza, że używa się go głownie do grzania więc cześć dotyczącą wentylacji można sobie odpuścić.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2017, 10:17:10 »
A to jest instalacja firmowa zakładana przy produkcji auta czy dokładka typu Thermo Top V?

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2017, 12:44:47 »
Wydaje mi się, że w vin-ie ma dodatkowe ogrzewanie, ale muszę sprawdzić bo nie pamiętam.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2017, 11:34:18 »
Mam takie samo webasto i po przestudiowaniu istrukcji poleglem :-[ podjade przed zima do serwisu i niech mi obsluge wytlumacza manualnie.Mam pytanko a mianowicie u ciebie tez tak jest ze jak startujesz auto to masz caly czas na wyswietlaczu ustawiona temp.21C?bo nie wiem czy u mnie jest cos skopane czy ustawione w webasto.

Wczoraj włożyłem nową baterię, przyuczyłem pilota jak w instrukcji i webasto odpaliło. Obsługa prosta jak budowa cepa :) - jak by co to pisz na priva. U mnie jest fabryczne - mam wpisane w vinie i nie mam funkcji wentylacji jaka występuje w tym modelu gdy kupuje się je oddzielnie, pewnie wszystkie w PSA zostały okrojone z tej funkcji. Tej temperatury zapomniałem sprawdzić rano, ale 21C to jest dobra temperatura :) Fajna sprawa, że pilot pokazuje jaką mam temperaturę w aucie, nawet jak auto parkuje w garażu podziemnym. Podobno zasięg 1000m na nowej baterii.

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2017, 13:32:50 »
OK więc sprawa rozwiązana. Gdzieś kiedyś czytałem, że do niektórych modeli Webasto można dokupić zestaw do konwersji na full Webasto czyli z wentylacją i programatorem czasowym lub sterownikiem GSM.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2017, 14:43:15 »
Ja mam instalacje fabryczna,z temperatura jest tak ze za kazdym razem jak odpale obojetnie ile ustawie przed zgaszeniem jest 21 i chlodzi klima.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2017, 14:49:06 »
Moje też jest fabryczne. Pilot posiada funkcję programatora czasowego, wyboru trybu i czasu grzania, można sobie sprawdzić aktualną temperaturę w kabinie. Tej temperatury nawiewu nie sprawdzałem, ale jak wyłączę klimę to sama mi się nie włącza.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 05, 2017, 15:14:47 »
U mnie po odpaleniu auta jak zmienie nastawy to chodzi wsjo ok.nic sie juz nie zmienia, problem polega na tym ze jak zgasze auto to po odpaleniu znowu jest 21C. i tak na okredke.Mozesz sprawdzic u siebie czy tez masz?Zapal auto i sprawdz jaka masz temp.zmien temp.np.na 23C zgas i odpal jeszcze raz i zobacz czy zostanie ci na tej temp.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 15:52:55 wysłana przez Henryk Guzicki »

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 05, 2017, 15:24:51 »
Sprawdziłem i u mnie odpala na temperaturze jaką zostawiłem. Być może masz coś w lexii ustawione albo coś nie tak z panelem klimy. W MKI słyszałem, że u niektórych panel  resetował się na 18C za każdym razem.

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 05, 2017, 15:32:37 »
Patrzyliśmy w DB na to i nic w oczy się nie rzuciło... Chyba, że ktoś kojarzy gdzie to może być dokładnie?

Offline Rafal Kopyto

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 291
  • Skąd: Gent
  • Posiadany samochód: C5 III
  • Miejscowość: Gent
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2017, 15:36:11 »
A jak wygląda sprawa dołożenia Webasto (firmowego) do C5? Dużo z tym rzeźby?
Na znanym portalu pojawiają się firmowe piecyki wyciągnięte z X7 lub 508 i one powinny podejść.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2017, 15:57:17 »
A mozna temu jakos zaradzic zeby to chodzilo normalnie?w poprzedniej tez mialem fabryczne webasto i tam chodzilo ok.z tym ze webasto chodzilo wraz z wlaczeniem silnika i nie posiadalo pilota,zalaczalo sie jak na zewn.bylo ok.3st.C.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2017, 16:06:29 »
Poprzednio miałeś podgrzewacz silnika, okrojoną wersję webasto. Trzeba by spojrzeć w schematy w różnice jak montują fabrycznie na linii i posprzedażnie, kwestia czy to takie same urządzenia. Co Ci przeszkadza te 21C? Ja mam tak zwykle ustawione.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 288
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana baterii w pilocie Webasto
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2017, 16:34:23 »
Jak dla mnie to troche za malo w zimne dni lepiej sie czuje jak ma ustawione na 22-23 i za kazdym razem jak zapale auto musze przestawiac temp.i sile nadmuchu.