Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"  (Przeczytany 4360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Ptaszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CIRTOEN C5 MkIII, kombi 163 automat, 2010
  • Miejscowość: Warszawa
radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« dnia: Październik 26, 2017, 23:28:25 »
Witam.
Nie doszukałem się takiego tematu więc zwracam się z prośbą o informację.

Jakiś czas temu kupiłem C5 MkIII. Podczas oględzin samochodu widziałem, że sprzedawca miał w podłokietniku podłączony pendrive domyślnie z muzyką. Auto kupiłem, sprzedawca zabrał swojego pena. Przy oględzinach w aucie grała muzyka, ale nie skupiałem się z czego, radio/cd czy z pendrive. Przyznam szczerze, że tego nie sprawdziłem. Po jakimś czasie chciałem podłączyć swojego pena i tu problem bo odbiornik pena nie widzi. Dioda na nim miga, wiec coś się tam dzieje. Nagranych płyt z mp3 również. Z VINu wychodzi opis __ ODBIORNIK RADIOWY SYST. AUDIO ODTW. CD RDS "RD4/MP3" __ wiec o co kaman. W opisie niby jest mp3. Radio nad wejściem na CD nie ma napisu mp3, bo zorientowałem się że są z napisem i bez. Próbowałem nagrać na pena muzykę wav i flac i też d..pa.
Jak to bywa z używanymi samochodami wszystko mogło się wydarzyć i z fabryki było inne radio niż jest teraz.
Zakładam, że nikt nic tu nie zmieniał i radio jest fabryczne czyli zgodne z VIN.
Jeśli radio nie odtwarza mp3 to po kiego wacka gniazdo usb i mini jack (audio) w podłokietniku ??? !!!
Poniżej poglądowe zdjęcie odbiornika jakim mam u siebie. Zdjęcie nie jest mojego radia ale to które mam wygląda identycznie.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2017, 08:31:36 wysłana przez Rafał Ptaszyński »
Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą a nitro zabawą :)

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2017, 14:31:42 »
Jeżeli masz identyczne jak na zdjęciu/opisie z VIN (RD4/MP3) to to radio nie odtwarza pendrive'a. Chyba, że ma dodatkowy moduł Nomade2.
Może poprzednik zmienił sobie radio na RD45, które miał już taką opcje. Może był chytry  ??? , oszczędził 200zł i przed sprzedażą zamontował z powrotem RD4  ;D

PS. Zwróć uwagę na to czy masz przycisk TA/PTY czy samo TA?
 
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2017, 14:42:59 wysłana przez Adam Szydłowski »

Offline Rafał Ptaszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: CIRTOEN C5 MkIII, kombi 163 automat, 2010
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2017, 23:42:17 »
Dzięki za info.
Poprzedni właściciel radia nie zmienił bo oględziny samochodu i jego zakup odbyły się jednego dnia.
Tak, po prawej stronie mam TA/PTY.
Domyślam się, że moje radio nie czyta mp3, więc po co to USB?
Czy jak kupie radio z RD45 to bez problemu je zamienię z tym co mam teraz. Czy sprawa wymaga więcej operacji?
Silnik jest bogiem, prędkość nałogiem, turbo podstawą a nitro zabawą :)

Offline Krzysiek Tomczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 272
  • Skąd: Miechów
  • Posiadany samochód: C5 X7 tourer RHF @ 170KM/390Nm, 2011
  • Miejscowość: Miechów
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2017, 13:31:47 »
Może spróbuj użyć innego pena, albo wrzuć sformatowanego w fat32 (być może masz w innym systemie plików - ntfs?)


Ja mam RD4 z modułem BT/USB i mp3 z pena chodzi bez zająknięcia, tak samo zresztą jak przez bt z telefonu.

Offline Tomasz Drozdz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Chrzanow
  • Posiadany samochód: Citroen c 5 iii 2.0 hdi 136hp
  • Zainteresowania: Drukowanie 3D
  • Miejscowość: Chrzanow
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2017, 00:34:23 »
Wiesz jest kilka rozwiązań, co do mp3 innych nie będzie ci czytał kompresji niż mp3 nie, niektóre radia mają ograniczniki pojemności jak jesteś pewien, że masz gniazdo usb i gościu słuchał to znaczy, że jest podłączony, ja też miałem podobny problem i tak sam eksperymentowałem, ale jestem pewien, co do mojego auta, że pendrive firmy EMTEC 4 GB to powinien ruszyć u mnie chodzi nawet 16 GB., ale spróbuj od 4GB.
Z firmy Sandisk nie widzi pendrive. Na dole masz dwa obrazki pendrive które mi widzi jeden z breloczka.
Znalazłem taki filmik że bez problemu czyta MP3:   https://www.youtube.com/watch?v=TyPrY6-lrQI
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2017, 00:56:53 wysłana przez Tomasz Drozdz »
Zawsze jak mogę to pomogę
www.facebook.com/swiatcitroenac5/

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 25, 2017, 16:41:43 »
A nie lepiej zadzwonić do właściciela i zapytać co i jak ?

Offline Adam Chojnacki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2009r. 1.6 HDI
  • Miejscowość: Bytom
Odp: radio, nie działa mp3 model. "RD4/MP3"
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 31, 2017, 17:41:24 »
Miałem ten sam problem w swojej C5. Po podłączeniu pendrive'a do oryginalnego złącza w podłokietniku wyskakiwał mi błąd na wyświetlaczu radia (nie pamiętam dokładnie treści błędu ale wskazywał bezpośrednio na usb). Próbowałem kilka pendrive'ów o różnej pojemności, zmieniałem systemy plików i różne rodzaje plików z muzyką - nic nie pomagało. Nie działało również złącze aux w podłokietniku.
Pomogła aktywacja wejścia pomocniczego radia w lexii - musiałem ustawić wejście pomocnicze 1 na "zarezerwowane dla zestawu głośnomówiącego/przenośnego". Wydawało mi się to troche dziwne,  ponieważ posiadam zestaw głośnomówiący/bluetooth, który działał bez problemu. Po tym zarówno wejście usb jak i aux zaczeło działać.
Moje radio to Bosch CM RD4 N1 MP3-03