Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów  (Przeczytany 3681 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów
« dnia: Styczeń 28, 2016, 13:27:07 »
Witam


Czy ktoś demontował relingi u siebie? Konkretnie chodzi mi o zdjęcie tych plastikowych nakładek z przodu i z tyłu relingów? Zdaję sobie sprawę że do demontażu całości, musiałbym zdjąć podsufitkę, ale ja chcę tylko te plastiki zdjąć. ma coś, ktoś?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2016, 14:06:09 wysłana przez Michał Nowakowski »
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: C5 III X7 Tourer demontaż relingów
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2016, 14:00:36 »
cudnie by było, bo muszę dać relingi do malowania i nie chce mi się zdejmować podsufitki, wiadomo jak to wygląda.
Nic, wstawię do ciepłego garażu i próbuję podważać, może nic nie pęknie...


PS.
Wam też wychodzą bąble na relingach srebrnych? Wygląda na to że alu się utleniło lub skorodowało, zaraz przy tych plastikowych zaślepkach.
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2016, 19:31:35 »
W C5 II miałem bąble, w X7 też ale chyba dwa na łączeniu tych plastikowych maskownic z samym relingiem

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 897
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2018, 22:32:40 »
Odgrzeję trochę temat, bo myślę nad zdjęciem tych relingów a chyba niektóre posty z odpowiedzią zostały wykasowane, domyślam się nawet czyje :). Więc, jak należy zdemontować te relingi? Trzeba ściągnąć te srebrne nakładki? Dzisiaj jechałem jako pasażer z tyłu i hałas/szum z okolicy tylnej bocznej szyby jest dużo większy niż z przodu. Zastanawiam się, czy to nie jest sprawka relingów. Generalnie do niczego mi nie będą przydatne, bo bagażnik rowerowy mam na hak, więc chciałbym pojeździć trochę bez nich i zobaczyć czy hałas się zmniejszy oraz czy mają wpływ na spalanie :)

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 198
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2018, 23:43:34 »
Wszystko się robi od zewnątrz a nie od środka więc podsufitki się nie demontuje. Zdejmujesz na wysokości mocowania relingów do nadwozia plastiki i pod nimi są śruby mocujące relingi. Jeśli są srebrne to zdejmuje się srebrną część na początku i końcu relingu (widać podział na odcinki) a czarne mocowanie do dachu zostaje. Zaślepki są tylko na zatrzaskach więc trochę odwagi i pójdzie bezproblemowo. Z przodu podważa się zaślepkę od strony przedniej szyby a po uniesieniu wysuwa w stronę maski. Z tyłu odwrotnie tzn. zaczyna się od strony klapy.
przykład zaślepki (akurat z czarnego relingu) do zdjęcia http://allegro.pl/nakladka-obudowa-relingu-lewy-przod-citroen-c5-09r-i5207781242.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2018, 23:56:18 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 897
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: C5 [Mk3] X7 Tourer demontaż relingów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2018, 11:36:41 »
Dzięki, dzisiaj może podziałam z tym.