Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Padł kalkulator BSI  (Przeczytany 2405 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Robi1984

  • Gość
Padł kalkulator BSI
« dnia: Wrzesień 23, 2018, 17:07:12 »
Witam,mam padnięty kalkulator BSI co mogę z tym zrobić ? Czy można to oddać do naprawy czy muszę kupić nowy ? Jeśli można to zrobić to czy znacie kogoś kto to ogarnie.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 746
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2018, 19:22:02 »
Napisz dokładnie co się stało ( w jaki sposób nastąpiła usterka ), jakie są problemy.
Jest firma w Warszawie, która naprawia BSI lub robi klona starego. Opłacalność naprawy zależy od stopnia uszkodzenia...

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:15:17 »
Podłączyłem pod kompa pokazało aż tyle błędów popytałem kilka osób powiedziano mi że BSI jest do wymiany,śmieszne bo wymieniłem pedał gazu na nowy bo na starym były już problemy po wymianie auto jak nowe lepiej pracuje skrzynia biegów itd ale mimo wymiany na nowy dalej pokazuje te same błędy nawet po wykasowaniu błędy wracają.Muszę coś z tym zrobić  8) samochód jeżdzi normalnie jedyny problem to wysokość zawieszenia ale to będę ustawiać w tygodniu za pomocą DB jak oczywiście da radę jak nie to regulacja mechaniczna zawieszenia.

 

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:20:04 »
Tutaj błędy które były przed wymianą pedału gazu.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 746
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:29:22 »
Wygląda na problem po sieci CAN z komunikacją modułów. Ale skoro piszesz że wszystko działa to dziwne.
Powinny być problemy z jakimiś funkcjami. Niedawno kolega tutaj na forum miał źle ustawiony dokładany alarm w Lexii i przez problemy z magistralą CAN auto głupiało.

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 952
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:40:57 »
no dokładnie.Tutaj napisał rozwiązanie: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=113396.0

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:48:15 »
Jeden kolega mi pisał że mam sprawdzić styki BSM ale tam wszystko wygląda ok poczyściłem styki itd

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:48:54 »
Zaraz przeczytam tamten temacik.

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2018, 20:54:59 »
Podjadę dla pewności do serwisu C5 wspomogę firmę kilkoma zetkami i niech mi zrobią wydruki z kompa co w moim C5 jest nie tak  8)

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:59:45 »
Panowie czy jest taka możliwość że BSI padł poprzez żle zmieniony akumulator ? Jakiś czas temu musiałem zadzownić po ADAC żeby mi nowy akumulator przwieżli czy jeśli pracownik tej formy nie zastosował procedury zmiany akumulatora to ponowne jego podłączenie mogło spowodować usterkę ?

Resetowanie BSI czy taka procedura ma sens ? Bo znalazłem taki opis ale czy zadziała w moim aucie ?

 - opuścić okno kierowcy, zamknąć wszystkie drzwi i podnieść maskę- upewnić się że wszystko jest powyłączane, w tym także lampki w podsufitce, i wyciągnąć kluczyk ze stacyjki- odczekać pełne 3 minuty (BSI idzie teraz spać - patrz uwaga 1 poniżej).  - odłączyć akumulator na 15 sekund (lub więcej - można teraz np wymienić aku na nowy)- podłączyć akumulator, odczekać 10 sekund (patrz uwaga 2 poniżej)- włączyć światła przez okno kierowcy
- włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon i sprawdzić że wszystko działa- wcisnąć w kluczyku przycisk zamykania przez 10 sekund- wyciągnąć kluczyk i sprawdzić otwieranie i zamykanie centralnego z kluczyka- spróbować odpalić silnik

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 746
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:16:21 »
Zresetować można spróbować. Tylko pytanie czy BSI padlo. Przecież wszystko CI działa z tego co piszesz...

Robi1984

  • Gość
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2018, 09:49:31 »
No wszystko chodzi więc pewnie wina DB bo chińczyk  :-\ ale wiesz jak to jest niby wszystko chodzi ale jak coś takiego zobaczysz na kompie to twoja wyobrażnia zaczyna pracować.... Kurde może zaktualizuję DB ? Bo obecnie mam v07.02 ale to chyba nie powinien być problem w mojej wersji C5 X7 2.0hdi rok 2008 ?

Offline Hubert Lizak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 378
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xantia II 2.0 HDi BREAK, Xantia 3.0 Excl, C5 MKII 2.0 HDi Excl x2, C6 2.7 Excl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2018, 10:40:36 »
Panowie czy jest taka możliwość że BSI padł poprzez żle zmieniony akumulator ? Jakiś czas temu musiałem zadzownić po ADAC żeby mi nowy akumulator przwieżli czy jeśli pracownik tej formy nie zastosował procedury zmiany akumulatora to ponowne jego podłączenie mogło spowodować usterkę ?

Resetowanie BSI czy taka procedura ma sens ? Bo znalazłem taki opis ale czy zadziała w moim aucie ?

 - opuścić okno kierowcy, zamknąć wszystkie drzwi i podnieść maskę- upewnić się że wszystko jest powyłączane, w tym także lampki w podsufitce, i wyciągnąć kluczyk ze stacyjki- odczekać pełne 3 minuty (BSI idzie teraz spać - patrz uwaga 1 poniżej).  - odłączyć akumulator na 15 sekund (lub więcej - można teraz np wymienić aku na nowy)- podłączyć akumulator, odczekać 10 sekund (patrz uwaga 2 poniżej)- włączyć światła przez okno kierowcy
- włożyć kluczyk do stacyjki, włączyć zapłon i sprawdzić że wszystko działa- wcisnąć w kluczyku przycisk zamykania przez 10 sekund- wyciągnąć kluczyk i sprawdzić otwieranie i zamykanie centralnego z kluczyka- spróbować odpalić silnik
i jaki jest efekt tego resetu? CO się niby resetuje po tej magicznej procedurze?

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 746
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2018, 14:03:38 »
Powinny wymagać uczenia elementy takie jak elektryczne szyby, roleta itd. Po tym poznać że BSI się zresetowało.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2018, 20:51:28 »
Powinny wymagać uczenia elementy takie jak elektryczne szyby, roleta itd. Po tym poznać że BSI się zresetowało.
Z tym, że wymienione funkcje nie są w BSI....

Autorze popatrz ( z sugestią Tomka i załącznika) na model auta kodowany w BSI.
Tadeusz też wskazuje na sprawdzenie kabelkologii szyny CAN. Objawy jeszcze ostatecznie nie wskazują na BSI...

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 746
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Padł kalkulator BSI
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2018, 06:24:59 »
A możesz powiedzieć za co odpowiada BSI w X7?