Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szlif lewą stroną.  (Przeczytany 3240 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Szlif lewą stroną.
« dnia: Wrzesień 01, 2018, 21:00:53 »
Witam kolegów zasłabłem na zjazd mopa na autostradzie na szczęście nikomu nic się nie stało a to podstawa natomiast cytrynka ucierpiała odnośnie blach to wiadomo wymiana lewych drzwi reszta szpachla i lakierowani. Natomiast wystrzeliły mi lewe kurtyny x2 oraz boczne poduchy z tylnej kanapy i fotela kierowcy w mojej opinii fotel jest rozorany(c5 sedan 2012 exclusiv masaż,podgrzewanie) czy da się to jakoś zregenerować czy trzeba nowe fotele?a tak na marginesie to czujnik wybuchu jet wg. mnie za lekko skalibrowany przerysowane auto a wszystko wypaliło.pozdrawiamP.Marciniak   

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2018, 21:07:04 »
Boli od samego czytania... Masz AC czy musisz to brać na klatę?
Ogólnie fotele można szyć, handlarze mają wprawę w tych tematach :) .
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2018, 22:16:29 »
niestety nie mam auto-casco wszystko sam jakieś namiary na szyjących niewiemvzy nie lepiej kupić fotele z dawców koledzy cytryniaże radzcie ...:)

 

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2018, 22:46:22 »
Napisz do Michała Nowakowskiego, obszywał swoje.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2018, 08:46:11 »
Napisz do Michała Nowakowskiego, obszywał swoje.
Nie obszywał, tylko wymieniał całą tapicerkę z innego fotela. Poza tym ja mam siedzenia materiałowe gdzie tapicerka jest trwale zespolona z gąbką. Przy skórach pewnie jest inaczej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2018, 03:53:11 »
Koledzy a więc wygląda to tak:
Polecicie jakiegoś blacharza lakiernika województwo Lubelskie który ogarnie ten temat?
Kwestia fotela raczej do wymiany, tylna kanapa ma poduszkę jakby z boku więc jej chyba nie trzeba wymienić.
Czy oprócz poduszek trzeba coś jeszcze wymieniać jakieś czujniki?




Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2018, 06:23:34 »
Trzy ostatnie zdjęcia są takie same.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2018, 10:41:21 »
wg. mnie nie ma tragedii, błotniki do roboty, drzwi do wymiany, bok do malowania, dobry lakiernik nie powinien mieć problemu, skoro cały bok to nic sie nie bedzie odcinać. Pytanie ile tapicer weźmie za naprawę fotela, widziałem cale na allegro za 700-800 pln, więc może po prostu wymienisz na drugi i tyle (lub samą górę) do tego reset sterownika, wymiana kurtyny i tylnej bocznej i już, całość liczę na około 5000 pln
pozdrawiam,
Sebastian

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2018, 21:35:38 »
Koledzy dzięki za porady. Jeszcze jedno pytanie sensor poduszek działa na wgniecenie czy na uderzenie bo nie wiem jak to jest. Kolejna sprawa mogli byście pomóc szukać poduszek tzn. kurtyn fotela i tej tylnej  w dobrych cenach na jakich kolwiek portal sprzedażowych lub aukcyjnych?

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2018, 08:51:37 »
Koledzy dzięki za porady. Jeszcze jedno pytanie sensor poduszek działa na wgniecenie czy na uderzenie bo nie wiem jak to jest. Kolejna sprawa mogli byście pomóc szukać poduszek tzn. kurtyn fotela i tej tylnej  w dobrych cenach na jakich kolwiek portal sprzedażowych lub aukcyjnych?
poduszki wyjmij, powinny być na nich oznaczenia jak chociażby numer części, po tym znajdziesz na allegro, podaję Ci numer telefonu do części francuskich, jakiś czas temu mieli kilka C5 - 792 728 735 Auto Duczki koło Radzymina
pozdrawiam,
Sebastian

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 02, 2018, 13:34:46 »
Witajcie po przerwie przez brak wolnego czasu musiałem odstawić remont samochodu na lepszy czas, a ten właśnie nastaje. I tutaj zwracam się z prośba do was:


1.Potrzebuję schematów demontażu i montażu:
 lewej strony;modułu poduszek, kurtyny,podsufitki, poduszki tylnej fotela poduszki fotela kierowcy ponadto drzwi LT,LP oraz nadkola.
Dodatkowo informacji o handlarzach posiadających lub mogących posiadać na dzień dzisiejszy elementy karoserii KWED i ewentualnie obicie fotela elektrycznego kierowcy.


Powiedzcie mi jeszcze czy dobrze myślę obicie pleców fotela pasażera i kierowcy wydaje mi się identyczne czy faktycznie tak jest?

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 02, 2018, 13:59:26 »
Jeden z najbardziej znanych na forum handlarzy, ma spoko ceny i spory wybór, specjalizuje się głównie w x7. Jak czegos nie ma teraz, to pewnie będzie miał za tydzień :)

https://allegro.pl/uzytkownik/smart-nysa?string=c5%20III&order=m&bmatch=baseline-cl-aut-1-4-0802
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 02, 2018, 14:37:30 »
Niestety nic nie ma dla mnie na dzień dzisiejszy. A schematy ktoś ma dostępne?


Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 02, 2018, 18:53:22 »
Dzięki Paweł poduszkę tylną dorwałem za 150 zł z przesyłką...mimo wszystko przydały by mi się jakieś instrukcje demontażu zawsze pewniej się z tym czuję i mam pewność że czegoś nie urwę. Najgorsze są blachy dobry lakiernik powiedział że muszę w kolorze kupić wtedy malowanie/cieniowanie 400 zł za element. Inny kolor 700 zł plus cena montaż demontaż 200 zł plus element to wychodzi kosmos...


 
 

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 633
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 02, 2018, 19:13:02 »
A co by Cię interesowało z tych instrukcji to poszukam co mam (potrzebny OPR).
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 02, 2018, 20:45:24 »
Błażej kompletny demontaż drzwi( LP,LT) błotnik przedni ew. jak masz podsufitka. Nie wiem jak się te klamki demontuje. 

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 633
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2018, 21:34:19 »
Wszystko w załącznikach.
Jeśli mówiąc o klamkach masz na myśli cykorłapki to są na 2 śrubach torx - śruby zasłonięte zatrzaskiem (taka klapka) trzeba go podważyć od góry zresztą z tego co widziałem w tych serwisówkach jest to tam pokazane. Jak byś jeszcze coś chciał to daj znać.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 03, 2018, 08:21:16 »
Dzięki Paweł poduszkę tylną dorwałem za 150 zł z przesyłką...mimo wszystko przydały by mi się jakieś instrukcje demontażu zawsze pewniej się z tym czuję i mam pewność że czegoś nie urwę. Najgorsze są blachy dobry lakiernik powiedział że muszę w kolorze kupić wtedy malowanie/cieniowanie 400 zł za element. Inny kolor 700 zł plus cena montaż demontaż 200 zł plus element to wychodzi kosmos...
Przemek, co to za lakiernik? Sorry, ceny dla mnie z kosmosu.....mam dwóch znajomych, bardzo dobrych lakierników/blacharzy, cena za element (demontaż/montaż/przygotowanie/malowanie) w okolicach 500 pln max, a tutaj gościu bierze 900 pln?
Patrząc na ogłoszenia w tym kolorze ciężko Ci będzie znaleźć elementy ładne i do założenia "w kolor", ja bym poszukał jednego sprzedającego i kupił od niego wszystko - lub któraś giełda z częściami, miernik w rękę i już. Pamiętaj że dobrze jest kupić drzwi razem z zawiasami, które mają to do siebie, że są stosunkowo podatne nawet na nieduże odkształcenia podczas stłuczki i może być ciężko spasować całość z nowymi drzwiami.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2018, 08:32:44 wysłana przez Sebastian Barski »
pozdrawiam,
Sebastian

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 03, 2018, 20:47:14 »
Auto klinika mieści się w Świdniku koło lublina. Też mi się wydaje że drogo niestety nie mogę  znaleźć lakiernika który ma dobre opinie i jest w rozsądnej cenie. Nie wiem w takim razie czy nie będę musiał robić wycieczki z lakierowaniem do sąsiedniego województwa(mazowieckie).
pozdrawiamPM
 

Offline Przemysław Marciniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C5
  • Zainteresowania: Sport
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Szlif lewą stroną.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 03, 2018, 20:51:05 »
Auto klinika mieści się w Świdniku koło lublina. Też mi się wydaje że drogo niestety nie mogę  znaleźć lakiernika który ma dobre opinie i jest w rozsądnej cenie. Nie wiem w takim razie czy nie będę musiał robić wycieczki z lakierowaniem do sąsiedniego województwa(mazowieckie).
pozdrawiamPM
Tak już do mnie dotarł element materiałowo piankowy a w środku zatopiona poducha.