Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lusterka nie składają się automatycznie  (Przeczytany 2950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Lusterka nie składają się automatycznie
« dnia: Październik 27, 2018, 23:34:53 »
Od kilku dni po zamknięciu drzwi z pilota nie składają się same lusterka, czy może to wina pamięci auta?  Można od nowa nauczyć komputer ich składania?  Może coś zrobiłem przypadkowo i wyłączyłem pamięć składania lusterek?  Można to zrobić bez Lexii?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 636
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2018, 23:50:57 »
W MKI i MKII dało się to jakoś (na forum jest opis) tym przyciskiem do składania przestawić, więc mogłeś sobie przez przypadek wyłączyć.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2018, 07:47:22 »
Tak się mogło zrobić,  a jest jeszcze jeden temat z tym związany a mianowicie w drzwiach kierowcy jest ten panel zespolony do wszystkich szyb i lusterek i mam taki problem że czasem obsługując szyby nie zawsze udaje mi się osiągnąć chciały efekt, szyby przednie chodzą jak chcą,  ja je zamykam a one do dołu,  chcę do dołu to znów idą do góry. Czy może być to wszystko wina tego przełącznika,  który wskazuje na jego mocne zużycie?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 636
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2018, 10:11:15 »
Możliwe, że wystarczy wyjąć ten panel rozebrać i przeczyścić wszystko, przyciski za pośrednictwem gumki (jak w pilotach) zwierają ścieżki zmieniając opór, jeśli pole pod gumką jest zaśniedziałe to opór się nie zgadza i reakcja samochodu może być inna od intencji kierowcy.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2018, 21:10:11 »
Ostatnio pilot przestał mi działać i rozebralem go i na ścieżkach była taka czarna maziuga,  wytarłem i wszystko wróciło do normy, pewnie to samo i w tym przełączniku jest. A czy taki panel przełącznika od drzwi kierowcy będzie pasował z modelu II i III?  Wizualnie na zdjęciach kształt prawie taki sam tylko czy kostka będzie pasowała

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2018, 21:40:39 »
Czyżbyś znowu miał jakieś delikatne, chwilowe spięcie w elektronice?

Składanie lusterek w MKI można aktywować/deaktywować bez Lexii.
Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku składania przez ponad 10 sekund włącza/wyłącza tą opcję.
Na zimę zawsze usypiałem tą opcję, jak mechanizmy przymarzną łatwo o ich uszkodzenie.
Szyby najpierw przyucz, każdą z osobna. Opuść na sam dół i przytrzymaj kilka sekund wciśnięty przycisk.
Podnieś do góry, i tak samo przytrzymaj kilka sekund wciśnięty przycisk. Nie zaszkodzi też psiknąć delikatnie
silikonem wewnątrz pionowej uszczelki prowadnicy przednich szyb.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Rafał Stolarz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Skąd: Lublin / Niedrzwica Duża
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 B/LPG 136KM 2001r, Audi 80 B4 1,9TDI 1994r
  • Miejscowość: Lublin / Niedrzwica Duża
Odp: Lusterka nie składają się automatycznie
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2018, 05:28:21 »
Czyżbyś znowu miał jakieś delikatne, chwilowe spięcie w elektronice?

Składanie lusterek w MKI można aktywować/deaktywować bez Lexii.
Wciśnięcie i przytrzymanie przycisku składania przez ponad 10 sekund włącza/wyłącza tą opcję.
Na zimę zawsze usypiałem tą opcję, jak mechanizmy przymarzną łatwo o ich uszkodzenie.
Szyby najpierw przyucz, każdą z osobna. Opuść na sam dół i przytrzymaj kilka sekund wciśnięty przycisk.
Podnieś do góry, i tak samo przytrzymaj kilka sekund wciśnięty przycisk. Nie zaszkodzi też psiknąć delikatnie
silikonem wewnątrz pionowej uszczelki prowadnicy przednich szyb.
haha, delikatne spięcia w elektronice :-) widzę że przyzwyczaiłem Was do tego. Moje problemy z elektroniką skończyły się kilka dni temu wraz wymianą cewki zapłonowej, to ona zmarnowala mi ponad rok czasu nerwów i kasy. Ale zrobię tak jak mówisz z szybami i literkami. A jak z tymi panelami będą pasować?