Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego  (Przeczytany 3513 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« dnia: Luty 10, 2019, 20:46:13 »
Witam
Jak w temacie.  przymierzam się do montażu Fabrycznego zestawu głośnomówiącego.  A skoro poleglem na opcji szukaj  tematu podobnego więc
Zwracam się o pomoc.  A więc do życzy Problem w tym iż nie mam instalacji w swojej C5 2005 1.6hdi. radio już wymieniłem z Boscha z pierwszego zdjęcia na blaupunkt z 2 zdjęcia i teraz pytanie jak to ugryźć przybliżony koszt czyli czy gra warta świeczki. Radio  zmieniłem bo trafiła się okazja 50PLN  za radio z mp3 więc kupiłem.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2019, 07:13:59 »
W Twoim wypadku fabrycznie występował moduł KML jest mocno ograniczony funkcjonalnie. Ja zastosowałem moduł No Made V2 ale jest dużo rzeźby.

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=114813.25

tu trochę o tym zdradziłem informacji  ;)


Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2019, 08:14:28 »
Rozumiem że gra nie warta świeczki z moim radiem.  Ani jednym ani drugim kml  to ten moduł który nie chciał się parowac z tel?. A zdradzisz przybliżony koszt takiej operacji aby to śmiało jak należy.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2019, 08:27:58 »
KML nie ma streamingu po Bluetooth i nie ma USB. Dodatkowo w zależności jakie masz szczęście może się okazać że nawet do KML musisz zmieniać wyświetlacz. Na KML są tylko możliwe rozmowy, co w tych czasach jest trochę śmieszne. Dodatkowo mogą być problemy z współpracą niektórych nowszych telefonów.
Koszt zabawy w No Made V2 to:
Koszt modułu No Made V2 ok. 70-150zł używany.(KML podobne koszty)
Mikrofon oryginalny ok. 70zł używany.(do KML też musisz zakupić)
radio Bosch CM z C5 X7  z oznaczeniami 03 ok. 50-70zł używane.
radio Blaupunkt z C5 MK2 0zł bo już je masz.
no i najdroższa część układanki wyświetlacz z odpowiednim SW (ponad 71.xx) ceny w okolicy 250zł za używany.
 Oczywiście nie liczę kabli, i kostek bo zwykle można sobie poradzić bez nich, i też można szukać np. modułu z uciętą kostką, ja tak zrobiłem dzięki czemu nie miałem problemu z szukaniem kostki. Czasem lepiej zapłacić 10 czy 20zł więcej za moduł aby tylko miał kostki. Cała zabawa jest z przeszczepem panelu z radia Blaupunkt do radia Bosch, na szczęście jest to wykonalne.

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2019, 09:05:37 »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ostatnie pytanie czy przeszczep panelu musi być od blaupunkta? Pytam bo obecnie w radiu blaupunkta mam panel od boscha. ponieważ oryginalne radio czyli Bosch był ciemny i żółte podświetlenie  A blaupunkta srebrny z pomarańczowy poswietleniem.
Ps. Blaupunkt pochodzi z  407 ale to raczej bez znaczenia

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2019, 15:13:01 »
Nie musi. Po prostu tu jako przykład dałem taki, bo takich jest więcej. Ważne aby elektronika panelu była od wersji z przyciskiem TEL. Chociaż nie sprawdzałem czy bez przycisku TEL przejmie jakiś tą funkcję.

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2019, 10:32:42 »
Piotrek
Nasuwają mi się kolejne pytania. czy wiązka ucieta za kostką w module idzie tylko do radia? czy jeszcze gdzieś ?
https://allegro.pl/oferta/modul-bluetooth-citroen-peugeot-9666827980-wtyczka-7463750579
 Kolejne pytanie czy wyswietlacz wymieniam tylko na zasadzie wyjmuje stary i wpinam nowy ? A moze jest sporo zabawy. Kolejne pytanko czy mógłbyś jakąś ofertę z tym wyświetlaczem mi na allegro pokazać.  Ponieważ nie mogę znaleźć. Nie wiem jak ugryźć to

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2019, 10:38:40 »
Od C No Made V2 przewody prawie wszystkie idą do radia. Prócz jednego, który ją podłączyłem pod pin 1 wyświetlacza. Jak będę w domu mogę opisać dokładniej. Wyświetlacz wymieniasz na zasadzie wyjmij stary włóż nowy. Bardzo ciekawa oferta ma moduł Bluetooth. Masz nawet kostkę do USB która ją akurat musiałem wyrzeźbić.

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 12, 2019, 11:35:33 »
Piotrze
Nie masz pewnie jakieś fotorelacji z przeróbek,  lub schematu jak  połączyć  przewody modułu do radia.  czy jeżeli kupię te dwie kostki gdzieś  na szrocie z kablami to tylko łącze kolorami czy były różne historie?  Ewentualnie czy CITROEN DS3 SPORT ma te same wtyczki w radiu bo być może  sprzedający ma uciete kostki w radiu  które  mógłby dołożyć  mi do  modułu ?

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2019, 14:21:02 »
Kolorystyka kabli jest tak dowolna że ładu z nimi nie dojdziesz po kolorach.Fotorelacji nie robiłem, mogę jednak podesłać kilka schematów.
O taki przykładowo wyświetlacz. https://allegro.pl/oferta/peugeot-3008-wyswietlacz-9675859580-100-sprawny-7724085489
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2019, 15:08:37 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Marek Armata

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Wiocha pod Kielcami
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 PB/LPG rok 2007
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery, słuchawki
  • Miejscowość: Wiocha pod Kielcami
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2019, 15:04:30 »
Witam
Jak w temacie.  przymierzam się do montażu Fabrycznego zestawu głośnomówiącego.  A skoro poleglem na opcji szukaj  tematu podobnego więc
Zwracam się o pomoc.  A więc do życzy Problem w tym iż nie mam instalacji w swojej C5 2005 1.6hdi. radio już wymieniłem z Boscha z pierwszego zdjęcia na blaupunkt z 2 zdjęcia i teraz pytanie jak to ugryźć przybliżony koszt czyli czy gra warta świeczki. Radio  zmieniłem bo trafiła się okazja 50PLN  za radio z mp3 więc kupiłem.

Jeśli zależy Ci na współpracy z wyświetlaczem to możesz dalej nie czytać, ...... ja zrobiłem tak, że kupiłem zmieniarkę cyfrową WEFA, która ma bluetooth i mikrofon i działa super jako zestaw głośnomówiący. Sprzęt po sparowaniu łączy się z telefonem błyskawicznie po przekręceniu stacyjki. Jakość rozmów jest na bardzo dobrym poziomie. Rozmowy możesz odbierać i kończyć manetką przy kierownicy. A do tego masz zmieniarkę obsługującą karty sd, microsd, pendrive, AUX, odwarzającą nawet pliki FLAC. Oczywiście sprzęt obsługuje streaming muzyki z telefonu. Wady - brak obsługi wyświetlacza. Dźwięk jest troszkę cichszy niż przy radiu lub CD ale w porównaniu do wcześniej przerabianego przeze mnie AUX'a to nie ma porównania na korzyść tej zmieniarki. Montaż banalnie prosty, nie było nawet konieczności aktywacji zmieniarki z lexii. W kategorii funkcjonalność/cena/łatwość adaptacji - super!

Offline Rafał Liszkowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 523
  • Skąd: Łask
  • Posiadany samochód: Citroen C5 x7 2008 2.0 16v
  • Miejscowość: Łask
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 12, 2019, 16:57:16 »
Ja montowałem ori KML do RD4 . Fakt  musiałem wymienic wyświetlacz ale trafił sie w dobrej cenie z 308 .
Diagnostyka L.E.X.I.A   Łask i okolice

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 12, 2019, 18:56:09 »
Tymi schematami się posługiwałem podczas montażu. Dodać należy że nie trzeba się wpinać w kostkę 10V NR przy BSI bo dwa przewody z tymi sygnałami są przy radiu, a trzeci jak już mówiłem jest przy wyświetlaczu PIN 1Co do gniazda USB ma ono odwróconą kolejność od standardowego. (+ i - jest zamieniony, i DATA+ i DATA-) Lepiej przed montażem sprawdzić to miernikiem żeby nie narobić szkód. Schematy z forum zagranicznego, mam nadzieję że nikt nie będzie mi miał za złe że je tu udostępniłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2019, 19:06:40 wysłana przez Piotr Puścian »

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2019, 19:55:49 »
Marku
Mówisz o tym http://cyfrowezmieniarki.pl/zmieniarka-wefa-bt-usb-30-mp3-flac-rd4-p-266.html
Jeżeli tak to jakie to ma opcje?

Offline Mateusz malarczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: C5 rok 2005 1.6hdi
  • Miejscowość: Lodz
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2019, 20:04:00 »
Piotrek
 jeżeli znajomy znajomego rozbiera c5 3 gen i bym kupił radio z modułem bez cięcia wiązki to tylko montuje i działa czy jeszcze czeka mnie rzeźba bo to. Ona mnie przeraża. O ile. Się okaże że  to będzie to radio i ten moduł

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2019, 20:15:26 »
Piotrek
 jeżeli znajomy znajomego rozbiera c5 3 gen i bym kupił radio z modułem bez cięcia wiązki to tylko montuje i działa czy jeszcze czeka mnie rzeźba bo to. Ona mnie przeraża. O ile. Się okaże że  to będzie to radio i ten moduł
Pewnie tak dobrze to nie będzie. Te samochody dość znacznie różnią się innymi elementami.  Trzeba będzie pruć z oryginalnej wiązki X7 te przewody, bo raczej będą nieźle tam zamieszane. Nie miałem takiej możliwości więc ciężko mi coś o tym powiedzieć.

Co do zmieniarek mam jeszcze gdzieś Dension i mimo że działała ona z oryginalnym wyświetlaczem jej obsługa była mocno mało intuicyjna i uciążliwa. Przez co właśnie wyrzeźbiłem sobie sposób na montaż C-Nomade V2. Uważam że zabawa z tym była warta tego co mam teraz.

PS. Ktoś chce zmieniarkę Dension? Zapomniałem że leży w szufladzie. Kontakt PW.  ;)

Offline Piotr Starzycki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 413
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C5 MKII PB 2.0
  • Zainteresowania: Brak
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2019, 23:02:38 »
Ja bym tam nie chciał, żeby pasażerowi słyszeli o czym rozmawiam. Wolę słuchawkę. Miałem jakiś zestaw lidlowy, nie dość, że musiałem ładować go co jakiś czas to jeszcze musiałem radio przyciszać żeby pogadać itp. itd.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2019, 23:06:56 »
Ja bym tam nie chciał, żeby pasażerowi słyszeli o czym rozmawiam. Wolę słuchawkę. Miałem jakiś zestaw lidlowy, nie dość, że musiałem ładować go co jakiś czas to jeszcze musiałem radio przyciszać żeby pogadać itp. itd.
Rozmowy w moim przypadku... to efekt uboczny. Bardziej zależało mi na porządnym streamingu i USB.

Offline Marek Armata

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Wiocha pod Kielcami
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 PB/LPG rok 2007
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery, słuchawki
  • Miejscowość: Wiocha pod Kielcami
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2019, 07:51:14 »
Marku
Mówisz o tym http://cyfrowezmieniarki.pl/zmieniarka-wefa-bt-usb-30-mp3-flac-rd4-p-266.html
Jeżeli tak to jakie to ma opcje?
Tak, to ta....
Hmmmm opcje takie jak w opisie...
Z tego co nie napisane to dodam, że widzi na karcie lub pendrive 6 katalogów po 99 utworów w każdym. Kupiłem głównie do słuchania muzyki z karty, ale tryb głośnomówiący ma na tyle fajny, że jestem z niego najbardziej zadowolony. Myślałem że będzie on działał tylko jak źródło dźwięku będzie ustawione na zmieniarke, ale jest tak, że słucham sobie radia a w momencie nadejścia połączenia sama się przestawia i wystarczy odebrać połączenie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 116
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2019, 08:24:41 »
Marku
Mówisz o tym http://cyfrowezmieniarki.pl/zmieniarka-wefa-bt-usb-30-mp3-flac-rd4-p-266.html
Jeżeli tak to jakie to ma opcje?
Tak, to ta....
Hmmmm opcje takie jak w opisie...
Z tego co nie napisane to dodam, że widzi na karcie lub pendrive 6 katalogów po 99 utworów w każdym.
....

I w tym miejscu tracą takie urządzenia u mnie rację bytu. Zmieniarka Dension akurat tego ograniczenia nie miała.

Offline Marek Armata

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 85
  • Skąd: Wiocha pod Kielcami
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 PB/LPG rok 2007
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery, słuchawki
  • Miejscowość: Wiocha pod Kielcami
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2019, 09:17:17 »
Oczywiście co komu pasuje......ja też nie wiem, czy będę korzystał z karty lub pendrive skoro tak fajnie to streamuje po bt z telefonu....(telefon w uchwycie i mam "centrum multimedialne" :) )

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: Montaż fabrycznego zestawu głośnomówiącego
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2019, 13:27:44 »
Fajna rzecz ten Bluetooth ale... mi już padł drugi moduł :-( Najpierw miałem KLM Siemens pierwszy wypust - przestał się automatycznie łączyć z telefonem, potem kupiłem KLM Continental ostatni wypust - to samo, przestał się automatycznie łączyć z telefonem. Przy ręcznym parowaniu wszystko jest ok - na wyświetlaczu pyta czy dodać telefon, na telefonie wyskakuje prośba o pin, telefon się paruje ale działa automatycznie do wyłączenia zapłonu. Nie wiem o co chodzi, sam wszystko podłączałem, działało nawet sporo czasu, a potem jeden po drugim to samo. No chyba, że po ostatniej aktualizacji telefonu (Note 4) po prostu wersje bluetootha telefonu i samochodu gryzą się. Musiałbym sprawdzić na jakiejś starej Nokii.