Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uszkodziłem czujnik  (Przeczytany 1031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Uszkodziłem czujnik
« dnia: Marzec 04, 2019, 20:49:08 »
Witam
Pacjent to 2.0 HDI z 2008r 136 Km. Dzisiaj profilaktycznie chciałem wyczyścić czujniki na kolektorze dolotowym. Mycie i czyszczenie się powiodło, ale montaż już nie. Ułamała mi się przy wkładaniu do przepustnicy ta rureczka z oringiem uszczelniającym, na wysokości właśnie tego oringu. Zamontowałem czujnik zakładając większy oring bezpośrednio na kołnierzu tej ułamanej rurki. Silnik pracuje bez zmian, żadna kontrolka się nie pali. A teraz do rzeczy. Czy tak uszkodzony czujnik może dalej funkcjonować? Czy skrócona rurka nie powoduje zmian w parametrach ciśnienia (bo myślę, że ten czujnik podaje parametry ciśnienia do komputera). Czy ewentualnie można skleić tę ułamaną końcówkę.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2019, 21:26:35 wysłana przez Dariusz Kłeczek »

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Uszkodziłem czujnik
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2019, 22:36:17 »
Mirku, a mogę wiedzieć co cię skłoniło do czyszczenia tego czujnika? Czy coś się dzieje niepokojącego że się za to zabrałeś? Mam w planach w któryś dzień zdemontować przepustnicę i ogarnąć + czujnik, za kolektor chyba się nie zabiorę bo tam to już więcej roboty a z czasem kiepsko.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Odp: Uszkodziłem czujnik
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2019, 10:11:47 »
Cześć
Zdejmowalem niedawno dolot i zauważyłem sporo szlamu w kolektorze. Kolektor wyczyscilem. Pomyślałem,  że  dobrze będzie też wyczyść czujniki. No i stało się.

Offline Adrian Lis

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 136km
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Uszkodziłem czujnik
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2019, 15:24:57 »
Też mam uwalony owy czujnik i narazie tak jeżdżę, zakupiłem drugi Delphi ale były cyrki. Teraz zastanawiam się nad zakupem Denso ale jeśli uwalony czujnik nie ma wpływu to odpuszczę zakup. Też czekam aż ktoś się wypowie czy z ułamaną końcówką można bez problemu jeździć czy lepiej wymienić na nową