Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mostkowanie kanałów subwoofera  (Przeczytany 1688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Posiadany samochód: C5 x7 Tourer 3.0 HDI 241KM
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Mostkowanie kanałów subwoofera
« dnia: Styczeń 07, 2020, 17:27:36 »
Jak wiadomo w C5 x7 z systemem hifi sub jest dwucewkowy. Jakoże został mi z poprzedniego auta Rockford Fosgate P1S4-12 pomyślałem czy nie podłączyć go pod fabryczny wzmacniacz. Oczywiście jestem świadom, że tego głośnika tym wzmacniaczem nie napędzę o czym przekonałem się podłączając go pod kostkę. I teraz pytanie. Czy da się w tym wzmacniaczu zmostkować dwa kanały? Czy wystarczy, że podłączę tak jak na załączonym obrazku żeby niczego nie spalić?

Offline Błażej Banisz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 632
  • Skąd: Gliwice
  • Posiadany samochód: C4 1.6 VTI 120KM 2009r; C5 2.0HDI (RHF) kombi 2010; Nieruchomość garażowa CX 1977 2.4ie; Służbowo 508SW R8 2.0BHDI
  • Miejscowość: Gliwice
Odp: Mostkowanie kanałów subwoofera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2020, 19:05:41 »
Według mnie to nie zadziała, bo fabryczny wzmacniacz sprawdza impedancję na każdym z kanałów i jeśli cokolwiek jest nie tak, to odcina wszystko. Zakładam więc, że mostek zostanie wykryty jako zwarcie między kanałami i w efekcie cały system zamilknie.
Ilu ludzi przypada na jednego człowieka?

Offline Jacek Janikowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 341
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.2 HDI '11, CX GTI Turbo '84, CX Prestige' 81, DS 19 Pallas '68
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Mostkowanie kanałów subwoofera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2020, 22:37:25 »
Może zadziałać jakiś dobry konwerter high input, np. Audiocontrol LC2i i dalej wzmacniacz.

Jednak fabryczny wzmacniacz ma też wbudowany equalizer i może być, że na wyjściu bas jest przycięty  od dołu i nawet 15" subwoofer niewiele zmieni :)

Offline Krystian Paduch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: C5 x7
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: Mostkowanie kanałów subwoofera
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 05, 2020, 14:00:13 »
Według mnie to nie zadziała, bo fabryczny wzmacniacz sprawdza impedancję na każdym z kanałów i jeśli cokolwiek jest nie tak, to odcina wszystko.
Nie jest do końca tak jak napisałeś. Zainstalowałem komplet głośników AUDIO SYSTEM M165 EVO2 i działają, a mają 3 Ohm. System odcina radio  jeśli któryś z głośników dostanie zwarcia lub zostanie odłączony.
Co jest bardzo ciekawe, jeśli odłączymy któryś głośnik w trakcie grania to reszta gra, ale tylko do następnego uruchomienia systemu. Radio podczas uruchamiania sprawdza impedancje głośników. Jeśli wykryje brak jednego lub więcej oraz zwarcie - to odcina sygnał na głośniki.