Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?  (Przeczytany 2633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« dnia: Czerwiec 28, 2019, 16:57:49 »
Witajcie


Ostatnio oddałem swój samochód do diagnozy zawieszenia bo coś mi tam stukało, okazało się że mam do naprawy przednie i tylne zawieszenie. Mechanik dzisiaj pojechał gdzieś tam na zwiad części min.do mojego samochodu i okazało się ,że strasznie trudno jest je dostać( sprawdzał po nr. VIN) i miał trochę strach w oczach jak mówił o tym co go czeka naprawiając to zawieszenie (facet jest bardzo dokładny ) i miałem wrażenie ,że boi się podejmować naprawy tego. Nie wiem czy to jest na tyle skomplikowane ,że zostaje ASO i skąd brać te części bo ja nieświadomy byłem przekonany ,że to nic nadzwyczajnego. Mogę prosić osoby posiadające te samochody z takim zawieszeniem a najlepiej jak ktoś jest z Wrocławia i okolic, do kogo jeździcie to naprawiać i skąd brać części ? Dzięki z góry za odpoiwiedzi. Jaki jest mniej więcej koszt naprawy całości z przodu i tyłu na dobrych zamiennikach lub oryginałach.?

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:07:47 »
Ja przy swojej Cytrynce jakieś pół roku temu robiłem zawieszenie przód z wymianą tarcz i klocków plus zbieżność i robocizna i wyszło mnie coś około 3300 zl

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:29:21 »
Robione to było w ASO czy u normalnego mechanika ? Wiadomo ile wytrzymuje takie zawieszenie w normalnej eksploatacji po naszych drogach ? przy takich kosztach nie rozumiem dlaczego ludzie narzekają na hydroactiv ;)

Offline Mariusz Malicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Krotoszyn
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III TOURER EXCLUSIVE 2.0 HDI FAP 163KM 2010 r. oraz Renault Laguna 1.9 DCI 120KM 2003 r.
  • Zainteresowania: muzyka, komputery, podróże
  • Miejscowość: Krotoszyn
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2019, 18:50:03 »
Robione poza ASO, warsztat najlepszy w okolicy, facet jest w programie Bosch Service, także nie wiem czy mało czy dużo za naprawę

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Maciej Pisara

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 388
  • Skąd: Kiełczów/Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 X7 3.0 HDi; C4 (B7) 1.6 HDI; C5 MK I 3.0
  • Miejscowość: Kiełczów/Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2019, 21:20:08 »
Witajcie


Ostatnio oddałem swój samochód do diagnozy zawieszenia bo coś mi tam stukało, okazało się że mam do naprawy przednie i tylne zawieszenie. Mechanik dzisiaj pojechał gdzieś tam na zwiad części min.do mojego samochodu i okazało się ,że strasznie trudno jest je dostać( sprawdzał po nr. VIN) i miał trochę strach w oczach jak mówił o tym co go czeka naprawiając to zawieszenie (facet jest bardzo dokładny ) i miałem wrażenie ,że boi się podejmować naprawy tego. Nie wiem czy to jest na tyle skomplikowane ,że zostaje ASO i skąd brać te części bo ja nieświadomy byłem przekonany ,że to nic nadzwyczajnego. Mogę prosić osoby posiadające te samochody z takim zawieszeniem a najlepiej jak ktoś jest z Wrocławia i okolic, do kogo jeździcie to naprawiać i skąd brać części ? Dzięki z góry za odpoiwiedzi. Jaki jest mniej więcej koszt naprawy całości z przodu i tyłu na dobrych zamiennikach lub oryginałach.?

Jedź na Trójkątną do AutoFrance Serwis to Ci powiedzą co jest i zawieszeń się nie boją. Robią tylko francuzy. Tylko z terminami krucho - tak ze 2tyg. trzeba się umawiać wcześniej.
Macios
Kiełczów/Wrocław
C4 B7 1.6 HDi 115KM
C5 X7 3.0 HDI Automat
C5 I 3.0i manual
DB

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2019, 21:31:16 »
3300 PLN to grubo. Coś Ty tam wymieniał, no chyba, że gość taki drogi. Tam nie ma żadnej filozofii. I części też nie są bardzo drogie.
Pozdrawiam

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2019, 01:54:13 »
W zawieszeniu padają głównie tylne tuleje wahacza przedniego (konik). Koszt ok 100zł (Lemforder). Często jak on puka to na stacji diagnostycznej nie wykrywają przyczyny.

Wymiana prosta na spokojnie 1 rbg

O elementy pytaj tutaj, ponieważ np. powyższa tuleja nie występuje w serwisie, tylko jako cały element czyli wahacz. Na dodatek są dwa rodzaje - do metalowych i aluminiowych sanek silnika.
Tu pisałem o tym  http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=114465.msg1142856#msg1142856
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2019, 16:35:40 wysłana przez Roman Kłosiński »
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 425
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2019, 05:00:23 »
Ja w lutym 2018 robiłem przednie zawieszenie we Wrocławiu. 2x tylne tuleje przedniego wahacza, 2x sworzeń wahacza (?) i coś jeszcze i zapłaciłem za wszystko 900zł.

Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 29, 2019, 16:36:17 »
Panowie dziękuje za odpowiedzi wszystkie wskazówki się bardzo przydały, i dziękuje za namiary jak już będzie po całej diagnozie/robocie tradycyjnie dam znać co było i ile kosztowało dla potomnych ;) Jak jeszcze ktoś ma jakieś przeżycia z tym związane proszę o odpowiedzi.

Offline Adam Kubik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Skąd: Ziębice
  • Posiadany samochód: Citroen c5 x7 2.0 HDI 163KM exclusive limited edition/Rover 75 2.0 CDT
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2019, 15:55:21 »
Ja w lutym 2018 robiłem przednie zawieszenie we Wrocławiu. 2x tylne tuleje przedniego wahacza, 2x sworzeń wahacza (?) i coś jeszcze i zapłaciłem za wszystko 900zł.

Trochę dużo zaplacileś. Części max 400 zł. Wrocław się jednak ceni zwłaszcza, że robota prosta. Jak magiel miałem robić to mi we wrocku wycenili 1600zl,a w Wałbrzychu zapłaciłem 900.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2019, 11:55:08 »
Cytuj
Panowie dziękuje za odpowiedzi wszystkie wskazówki się bardzo przydały, i dziękuje za namiary jak już będzie po całej diagnozie/robocie tradycyjnie dam znać co było i ile kosztowało dla potomnych ;) Jak jeszcze ktoś ma jakieś przeżycia z tym związane proszę o odpowiedzi.
Moje spostrzeżenia są takie:Poprzednio miałem peugeota 407. Zawieszenia pomimo tego, że obecnie mam hydro są zbliżone. Jak tylko usłyszę jakiś niepojący dźwięk czy czuję jakiś dyskomfort w prowadzeniu auta - reaguję. Dodatkowo na przeglądach czasami "wyjdzie" coś czego nie czuję. Ceny części są zupełnie normalne i rzadko coś wymieniam, ale zawsze na części sprawdzonych producentów. Najdroższą rzeczy był jak dotąd siłownik lewy przedni w C5, który zaczął  cieknąć. Nie dawał oznak uszkodzenia, ale wymieniłem go. Robocizna też nie powala bo przecież to samochód jak każdy inny. Porównując francuskie zawieszenie do kolegów, którzy posiadają auta niemieckiej myśli technicznej zaryzykowałbym stwierdzenie, że w moim przypadku jest taniej :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2019, 12:24:46 wysłana przez Adam Szydłowski »

Offline Jacek Kaleta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 163 2012 AM6 + pełnoletnia kura na masce
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2019, 13:09:18 »



Ostatnio oddałem swój samochód do diagnozy


podpowiedz proszę, co to za warsztat ?
ja ostatnio "zadomowiłem" u Przemka z Virago w Radwanicach - może tam byś spróbował ?




Offline Piotr Budner

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C6 2.7 HDI
  • Zainteresowania: motocykle zabytkowe
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Zawieszenie wielowahaczowe - naprawa,części,masakra ?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2019, 12:42:34 »
Witam ponownie


Auto mam już po naprawie zawieszenia, wymieniałem wszystkie tuleje z tyłu i jakieś tamn pierdoły z przodu, koszt części to 1100 zł, robocizna 500 zł. Nic już nie wali i nie stuka. Zbieżność mam ustawioną w max górnych wartościach, jak pisałem kiedyś w innym poście pytałem o myszkowanie tyłu, u mnie teraz po wymianie tulejek czuć lekkie zarzucenie tyłu na bok po wjechaniu na studzienke generalnie na zakręcie,jak pisali koledzy a propo tego problemu spróbuje przestawić zbieżność w dolnych wartościach i wtedy zobacze czy problem został/zniknął/pogorszyło się. Generalnie a propos zawieszenia jeździ się dużo lepiej.