Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Czujnik parkowania przód głupieją od czasu do czasu  (Przeczytany 1437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Zawitaj

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III X7 2.0 HDI 163 KM Tourer Exclusive, Chevrolet Aveo była Alfa Romeo 147
  • Miejscowość: Imielin
Czujnik parkowania przód głupieją od czasu do czasu
« dnia: Czerwiec 17, 2020, 15:04:23 »
Cześć,Od momentu zakupu auta w listopadzie dwa razy zdarzyło mi się, że po włączeniu silnika głupiały mi czujniki parkowania z przodu. Przeszedłem za pierwszym razem i przetarłem ręką i dało radę, zauważyłem, że na jednym czujniku jest wybrzuszenie. Postanowiłem obserwować i po 4 miesiącach dzisiaj po ulewnym deszczu i potem w dużym słońcu znowu czujniki głupiały. Co się zatrzymałem na drodze to na chwilę włączały mi się z przodu na czerwono.  Nie wywala żadnego błędu. Podejrzewam, że ten wybrzuszony nadaje się do śmieci? Macie jakieś sprawdzone zamienniki chyba, że polecacie kupić używkę oryginalną?

Offline Darek Kędra

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Chrzanów
  • Posiadany samochód: bx1.6,bx1.9,c5 mk1 2001 SX, mkIII 2009 2,2 hdi
  • Miejscowość: Chrzanów
Odp: Czujnik parkowania przód głupieją od czasu do czasu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2020, 20:34:27 »
zanim wymienisz posprawdzaj styki przy czujnikach i przeczyść je sprajem do styków elektrycznych. To nic nie kosztuje a wymienić zawsze zdążysz

Offline Radosław kowalczyk

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Posiadany samochód: Citroen c5
  • Zainteresowania: Gry video
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Czujnik parkowania przód głupieją od czasu do czasu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2020, 22:19:05 »
U mnie po myjni na następny dzień wyskoczył błąd czujników. Potem że dwa dni później jeszcze raz. Od miesiąca nic.
C5 2.0 16v benzyna. 2009r
103tys przelot.