Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynia automatyczna 4 biegowa  (Przeczytany 1494 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: citroen c5 tourer x7 exclusive 2.0 16v skrzynia automatyczna
  • Miejscowość: Medyka
Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« dnia: Maj 17, 2020, 15:20:32 »
PRZYMIERZAM SIĘ DO WYMIANY OLEJU W MOJEJ C5, POWIEDZCIE MI JAKA POWINNA BYĆ ZROBIONA WYMIANA DYNAMICZNA CZY STATYCZNA ? JAKI OLEJ NAJLEPIEJ KUPIĆ I ILE LITRÓW POTRZEBA? CO POWINIENEM WIEDZIEĆ JESZCZE PRZED WYMIANĄ???

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 350
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2020, 18:52:32 »
Po co KRZYCZYSZ?
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Andrzej Zięba

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Stalowa Wola
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2010r. kombi 2.0 HDI
  • Zainteresowania: obróbka skrawabiem,sport,muzyka
  • Miejscowość: Stalowa Wola
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2020, 22:05:53 »
Witam
Ten temat był już wielokrotnie poruszany na forum, jedni piszą żeby nie wymieniać bo producent tak i tak. Z mojego doświadczenia z skrzyniami automatycznymi jest taki że olej wymieniam. Polecam wymianę statyczną ,pewnie wiele osób mnie skrytykuje,przy takiej wymianie powinno wejść oleju od 3-3,8 litra pójść i to zależy w jakim stanie jest skrzynia wiadomo wycieki itd. Jeżeli mylisz o wymianie filtra w skrzyni to niestety bez jej rozebrania się nie obędzie inaczej się nie da wymienić . Może ktoś z forum ktoś się też wypowie i Ci pomoże podjąć właściwą decyzje co do wymiany oleju w skrzyni,jednak jak napisałem wyżej polecam tą metodę. Pozdrawiam.

Offline Michał Uriasz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 494
  • Skąd: Rybnik
  • Posiadany samochód: Insignia :)
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2020, 22:08:35 »
Też wymieniałem statycznie i wszystko bez problemu :)
Everybody lies.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2020, 10:21:10 »
Witam
Ten temat był już wielokrotnie poruszany na forum, jedni piszą żeby nie wymieniać bo producent tak i tak. Z mojego doświadczenia z skrzyniami automatycznymi jest taki że olej wymieniam. Polecam wymianę statyczną ,pewnie wiele osób mnie skrytykuje,przy takiej wymianie powinno wejść oleju od 3-3,8 litra pójść i to zależy w jakim stanie jest skrzynia wiadomo wycieki itd. Jeżeli mylisz o wymianie filtra w skrzyni to niestety bez jej rozebrania się nie obędzie inaczej się nie da wymienić . Może ktoś z forum ktoś się też wypowie i Ci pomoże podjąć właściwą decyzje co do wymiany oleju w skrzyni,jednak jak napisałem wyżej polecam tą metodę. Pozdrawiam.

To jest skrzynia 4 biegowa czyli ZF4HP20 lub AL4 a nie AM6 i z tego co pamiętam, to tam można było wymienić filtr oleju bez wyciagania skrzyni. Osobiście wymieniłbym olej statycznie. Jeśli nie był wymieniany od nowości to ze 3-4 razy w odstępie kilku dni.

Offline Dawid Adamski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Posiadany samochód: citroen c5 tourer x7 exclusive 2.0 16v skrzynia automatyczna
  • Miejscowość: Medyka
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2020, 14:28:11 »
z tego co czytałem to w tych skrzyniach trzeba robić dynamiczną wymianę oleju, a jakiej firmy kupić olej, symbol jest może jakiś?


Offline Marcin Bakalarz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2008 2.0 LPG
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Skrzynia automatyczna 4 biegowa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2020, 16:27:15 »
Osobiście robiłem wymianę statyczną i taką bym Ci proponował. Jeśli chodzi o olej to Mobil ATF LT 71141.