Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd p2586  (Przeczytany 1265 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michał Harasimowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: c5x7 kombi 3.0 hdi
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze z rodzinką
  • Miejscowość: Dzierżoniów
Błąd p2586
« dnia: Sierpień 08, 2020, 14:17:43 »
Cześć


Miał ktoś może błąd p2586 w 2.0 2.2 2.7 3.0 HDI z dwoma turbinami?


Pacjent to 3.0 HDI kombi. Problem pojawia się czasami przy 130km/h prawie zawsze przy 200-220km/h oraz przy gwałtownym przyśpieszaniu na nierozgrzanym oleju w opcji sport skrzyni. Objewy to brak mocy. Powyłącziu auto po 3-5min wszystko wraca do normy i dalej zapie..ala jak wsciekłe przez nawet 800kilometrów.
Irytujące jak zaczynasz wyprzedzać a auto zmienia sie w wolnossacy klekot.
Może ktoś miał podobny problem lub ma na tyle wiedzy że będzie mi w stanie pomóc w diagnozie kapryśnej kochanej cytrynki (niczym druga żona) he he.
Mam pewne przemyślenia co to może być. Raczej nie będzie to turbo , bardziej bład turbo to blokada koputera po wyskoczeniu jakiegoś parametru poza skale. Bardziej jest to pokłośie jakiegoś innego błędu innego urządzenia.


Jeśli macie Kochani jakieś przemyślenia, sugestie proszę o pomoc.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Błąd p2586
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2020, 16:51:21 »
Element wykonawczy to gruszka sterująca sztangą od zmiennej geometrii. Z reguły za błąd odpowiada czujnik kopiowania. Nie wiem czy to jest cześć wymienna.

Offline Michał Harasimowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: c5x7 kombi 3.0 hdi
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze z rodzinką
  • Miejscowość: Dzierżoniów
Odp: Błąd p2586
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2020, 18:02:28 »
Dziękuje za odpowiedź Artur. Podejrzewam, że może to wychodzić od przepustnicy, ponieważ zanim wyskoczy ten błąd jest bład przepustnicy(niestety nie zrobiłem zdjęcia), a później zamienia się w ten. Wykasujesz błąd w diagboxie lub wyłączysz samochód na 3-5min i problemu nie ma. Auto dalej ma wtedy turbo. Możliwe jest że błąd przepustnicy generuje błąd turbo?