Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Nagłe zapalenie kontrolki Air Bag  (Przeczytany 1923 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Nagłe zapalenie kontrolki Air Bag
« dnia: Styczeń 08, 2021, 06:33:34 »
Witam , dziś rano jadąc do pracy w pewnym momencie zapalił mi się komunikat ze nie działa airbag pasażera i wyskoczył Service i engine fault. Nic nie ruszałem przy poduszkach. Do tej pory wszystko było Ok żadnej kolizji nie miałem. Dodatkowo zauważyłem ze jak się zapalił komunikat to strat stop został deaktywowany. Co to może oznaczać?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 354
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nagłe zapalenie kontrolki Air Bag
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2021, 11:17:45 »
Jeśli to poduszka w desce to rozłącz airbag kluczykiem na początek. Niestety często są problemy ze złączem poduszki w desce, więc jeśli masz z nią problem to wypadałoby diagnozę zacząć od wtyczki. Problem z wtyczką jest taki, że może być "zespawana" i ciężko będzie ją rozłączyć (z jakiegoś powodu to złącze sie mocno grzeje i wtyczka sie kruszy po pewnym czasie). Niestety żeby tam się dostać trzeba wyjąć schowek.
Żeby naprawić problem z wtyczką trzeba ją wymienić, dlatego warto ja dokupić i mieć pod ręką w czasie diagnozy, żeby dwa razy nie wyciągać schowka
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Dawid Drela

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6 e-hdi Tourer 2012
  • Miejscowość: Owczegłowy
Odp: Nagłe zapalenie kontrolki Air Bag
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2021, 18:48:36 »
Po podpięciu interfejsu takie mi wyrzuciło błędy:


C3362 - Kontrolka przełącznika neutralizacji poduszki powietrznej pasażera Nieokreślone - i tego się nie da usunąć , tzn co usuwam to natychmiast się pojawia


B3415 - Kod nieznany Obecne - Tego też nie można usunąć ( To jest w dziale zespół przekaźnik silnika)


U1218 - Sieć międzysystemowa CAN. Jeden z parametrów obecny w ramce wysłanej przez BSI jest nieważny - też nie idzie usunąć

B3415 - Kod nieznany


Był jeszcze błąd: U3063 - Brak lacznosci z kalkulatorem modulu kontrolki braku zapiecia pasów - Ale ten został usunięty i nie wraca

Czy określiłem się w sposób mogący nakierować na problem , czy jestem w stanie sam to naprawić , a jeśli nie to czy możecie mi polecić jakiś warsztat w mojej okolicy , który zna się na citroenach i nie spartoli mi po drodze czegoś innego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.






Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 354
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2x C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Nagłe zapalenie kontrolki Air Bag
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2021, 20:54:09 »
Sprawdź podłączenie przełącznika poduszki pasażera. Może ktoś tam grzebał i był słabo połączony z instalacją. Dostęp do tyłu przełącznika chyba jest po zdjęciu bocznej zaślepki deski, widocznej po otwarciu drzwi pasażera.
Nie zakładaj kolejnego tematu o tym samym problemie. Ciągnij to w jednym, prędzej uzyskasz odpowiedź i nie zaśmiecisz forum.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie