Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne wskazania aplikacji FAP  (Przeczytany 1447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Rusinek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen c5 mkiii x7 2.0 hdi 136 KM RHR KOMBI
  • Miejscowość: Ziębice
Dziwne wskazania aplikacji FAP
« dnia: Styczeń 18, 2021, 21:21:07 »
Witam

Zauważyłem dziwna przypadłość odnośnie  wyświetlania wartości filtra i płynu eolys w aplikacji FAP.

Mianowicie filtr był czyszczony przez firmę, które się tym zajmuje oraz dolany był płyn eolys w ilości 3l. Filtr musiałem wyczyścić, gdyż co chwilę się wypalał i wyświetlał się komunikat o możliwości jego zatkania. Co do płynu eolys to fizycznie go nie było w ogóle, chodź żadnego komunikatu nie było. Oczywiście po danych operacjach wpisana zostało wymiana filtra i dolewka płynu.

W aplikacji FAP po zatankowaniu pierwszego baku zeszło niby 1ml plynu z 2340 na 2339 ml. Po kolejnym tankowaniu nie zeszło niby nic... przy kolejnym tankowaniu od rezerwy miałem cały czas włączona aplikację, ktora nagle pokazała ubytek plynu z 2339 na 2327 ml. Po kilku dniach znowu włączyłem aplikację i o dziwo znowu pokazuje 2339 ml płynu...

Podobna sytuacja jest np. Po wypaleniu filtra: aplikacja zlicza km od wypalenia po czym np. Po kilku dniach pokazuje jakieś magiczne cyfry.

Po myciu filtra itp. aplikacja zliczała km przejechane od wymiany filtra oraz pozostałe do przejechania, gdzie po kilku dniach nagle wyskoczyły wartości typu 100000 oraz 200000 km i od tamtej pory cały czas się utrzymują nie zaliczając km w żadną stronę....

Co może być przyczyną takiego stanu?


Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka


Offline Grzegorz Rusinek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Posiadany samochód: Citroen c5 mkiii x7 2.0 hdi 136 KM RHR KOMBI
  • Miejscowość: Ziębice
Odp: Dziwne wskazania aplikacji FAP
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2021, 18:53:03 »
Nikt nic na ten temat nie wie?

Przed chwilą podłączyłem diagboxa i wskazania ilości dodatku i km pozostałych czy przejechanych od wypalenia jest taka sama jak prze vgate.

Zauważyłem, że wartości aktywuje się po wypaleniu fapa bądź tankowaniu - odliczają od 0 od  wypalenia czy ilości pozostałego dodatku eolys po tankowaniu. Po kilku dniach jednak wartości wracają do poprzednich wymienionych w 1 poście i stoją...

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka