Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Samoczynne włącznie się świateł awaryjnych- masakra..  (Przeczytany 7160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Samoczynne włącznie się świateł awaryjnych- masakra..
« dnia: Marzec 21, 2017, 23:12:56 »
Witam.
Od paru lat posiadam Xsare Picasso 2.0 HDI 2003 r.
Problem jaki mnie spotkał to samoczynne wyłącznie się świateł awaryjnych.
Większość przypadków na postoju się włączają i wyłączyć je można tylko przyciskiem na desce rozdzielczej.
Z początku pojawiło się to podczas mrozów ale wczoraj znów się uruchomiły. Dziś natomiast (15.03.17) wyświetlacz przestał cokolwiek wyświetlać, a przyciski od awaryjnych i otwierana/zamykania samochodu przestały działać.
Akumulator nowy.
Wymieniłem po paru "rozładowaniach" przez "klepanie" awaryjnym.
Lexia podłączana przed padnięciem wyświetlacza ( jakiś miesiąc temu).

21.03.2017 Problem z wyświetlaczem rozwiązany gdy ponownie dla pewności sprawdzając bezpieczniki wyciągnąłem zworkę SH wyświetlacz wrócił do normy.. jednak nasiliło mi się (niemal codziennie) włączanie awaryjnych.
Myślicie czy reset BSI by coś dał?
I mam takie pytanie: Czy zworkę SH można źle włożyć? (są 2 pozycje w akcie desperacji próbowałem ją włożyć niżej jednak nie pasuje;/ )

Fajnie by było jak by ktoś podpowiedział coś.. Ze względu na występowanie usterki teoretycznie sporadycznie elektrycy nie chcą się podejmować próby naprawy, a wymienianie w CIEMNO wyświetlacza lub BSI lub przycisku mi się nie widzi ale chyba to mi pozostaje..


Czy ktoś z Was mógłby tak dla pewności przesłać zdjęcie gdzie ma umiejscowioną zworkę SH?
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2017, 23:59:00 wysłana przez Jarosław Partyka »

Offline Dariusz Gołębiowski

  • Sponsor
  • ***
  • Wiadomości: 2 041
  • Skąd: Włodawa
  • Posiadany samochód: Xantia 2.0 Hdi 2000r Millesime
  • Zainteresowania: citroeny.....
  • Miejscowość: Włodawa
Odp: Samoczynne włącznie się świateł awaryjnych- masakra..
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2017, 21:23:43 »
Światła awaryjne mogą być też załączane przez moduł ABS/ESP (jeśli masz ESP), kolejna sprawa to przejrzyj wszystkie wtyczki przy module BSI i ABS czy nic Ci nie zaśniedziało ( dostało wilgoci, zgniło i robi zwarcie objawiające się niekontrolowanym włączaniem awaryjnych).
Nic nie umie.......
Ale coś umie z tymi cytrynkami...
WŁODAWA 600 665 608

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Samoczynne włącznie się świateł awaryjnych- masakra..
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2017, 09:27:38 »
Wyciągnij BSI i sprawdź w jakim stanie są złącza przy nim. To tylko kilka minut roboty. Może wyjecie i włożenie wtyczek pomoże.
Jak będziesz mial go na wierzchu zdejmij z niego obudowę i zobacz czy nie ma jakiejs korozji na płytach z elektroniką. Możesz ewentualnie umyć je benzyną ekstrakcyjną i pedzelkiem lub szczotką do zębów.
Oglądniecie lutów też nie zaszkodzi.

Offline Jarosław Partyka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2002 2.0HDI 90 , C4 Picasso 2009 2.0 HDI 136 MCP
  • Miejscowość: Legnica
Odp: Samoczynne włącznie się świateł awaryjnych- masakra..
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2021, 04:59:18 »
Stary temat ale powiem ze rozwiązaniem bylo wymiana włącznika swiatel awaryjnych ;)