Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: jestem rozczarowany picasso  (Przeczytany 11028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Re: jestem rozczarowany picasso
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2008, 17:04:33 »
Za każdym postem coraz więcej dodajecie otuchy co do tego auta. Nie wiem teraz co i jak zrobić, bo są święta i nie to mi jest w głowie. A tak skoro już tutaj jestem, to życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt oraz bezpiecznej drogi, bo z pewnością nieco kilometrów się narobi przez te dni.

Offline Daniel Rudny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Zainteresowania: IT
  • Miejscowość: Tarnów
Re: jestem rozczarowany picasso
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 22, 2008, 21:31:32 »
Ja wcześniej jeździłem CC900 ok 40 tkm, Omegą 2.3 D ok 200 tkm, nówką Fabią SDI 226 tkm, od stycznia mam pikusia chrono ( 2001 ) 2.0 hdi sprowadzony z Niemiec - zrobiłem ok 4,5 tysięcy kilometrów, denerwuje mnie "inna" kultura pracy silnika na 1,2,3 biegu poza tym rewelacja, po zakupie wymieniłem rozrząd filtry płyny itp..  i muszę stwierdzić że markowe części NIE kupowane w serwisie citroena kosztują ok 30% taniej od VW, Opla i innych. Auto prowadzi się fantastycznie, elastyczna 4 i 5 ( robię dziennie ok 100-200 km ), duża przestrzeń w środku, ostatnio przewiozłem 48 m2 parkietu brzozowego :):).
Niestety wszystko co z żelaza, plastiku i gumy musi od czasu do czasu się zużywać dla mnie normalną sprawą jest serwis olejowy średnio co 3 miesiące, klocki i szczęki obowiązkowo co pół roku ( mniejsze zużycie tłoczków ) rozrząd plus pompa wody raz do roku, taka specyfika pracy klient dzwoni i auto musi odpalić o 3 w nocy.
Poza wyżej wymienionymi zdarzyć się może zwykłe zmęczenie materiału i "coś" padnie.

Z drugiej strony jeśli masz poważne problemy z autem to szkoda się zastanawiać trzeba puścić do ludzi i zakupić inne - może Pikusia ?

Offline Radosław Płachno

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 093
  • Skąd: Tuchów
  • Posiadany samochód: Xantia 1,6i 1995 Sensation ORGA 6888
  • Zainteresowania: To i tamto :-)
  • Miejscowość: Tuchów
Re: jestem rozczarowany picasso
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 25, 2008, 09:52:35 »
Cytuj

Artur Guczyński napisał:
To Fragment mojej korespondencji (przez int.) ze sprzedawcą
sklepu internetowego.

Radek, ty jako znawca starszych aut powiedz, co on miał na na myśli?
Czytać proszę od końca.




>o jakości przekona sie Pan już niebawem. Naprawiam to profesjonalnie i to  codziennie wiec mam to w jednym palcy
> Jednak życze by wszystko super działało i  nic się nie psuło  i życzę  Wesołych Świat Panu
>
 Spisane z klocka: ferodo 769(37 Bosch
>> Auto jest z 2006r. nie rozumiem, dlaczego "jakość wozu jest  nieporównywalnie gorsza niż z lat poniżej 2000r."
>> ----- >>
>>> proszę Pana.  Pan napisał list  do serwisu a tu od 15 lat naprawiamy  WYŁĄCZNIE tylko te samochody. Musi Pan zrozumieć że nie wszystkie części  oryginalne są wysokiej jakości a tym bardziej w tym Pana roczniku gdzie jakość wozu jest nieporównywalnie gorsza niż z  lat poniżej 2000 roku. Na oryginalnych klockach nikt niezrobi wiecej  jak 47.000km no chyba ze naprawde delikatnie jeździ. Możemy ferodo sprzedać 145 ale oryginalnie  wkładane od nowości w 99%  były  Valeo 140zł. Ja proponuje fritec za 74zł - sprawdzone od 10 lat
>>>
>>>> Metalica to firma? Ferodo mam włożone przez producenta (auto z salonu) ale jak inne są  lepsze - to czemu nie. Tylko, czy wymiary będą pasowały do zacisku?
>>>>
>>>
>>>> From: "Sklep Peugeot Citroen Renault"

>>>> Subject: Re: klocki
>>>>
 ferrodo mamy ale to tylko nazwa ładna ale jakość drętwa i trwałość Mamy  metalica i wytrzymują nawet 85.000km  przebiegu/ Pewno na forach  głopoty Pan poczytał .

>>>>>> Interesują mnie ferodo - proszę o podanie symbolu i wymiarów.

 From: "Sklep Peugeot Citroen Renault"
 To: "Artur Guczyński"

 Subject: Re: klocki

>>>>>>
 jakie klocki?? kupować dobre jak nienajlepsze . Napewno nie tanie
 buble. U nasz ten typ kosztuje 75zł
>>>>>>>
----- Original Message -----
From: "Artur Guczyński"
 To:
 Jakie klocki do Xsary Picasso 2006r., 1,6-16V, 110KM, benzyna  z ABS
 (bez ESP). VF7CHNFUC25805746

Nie wiem ale może chodzi mu o cięcie kosztów czyli że faktycznie te nowsze samochody są tańszymi elementami eksploatacyjnymi wyposażane bo one i tak sie wymienia i nikt nie zarzuci firmie że pojazd jest kiepski bo klocki sie zużyły czy inne elementy które podlegają okresowej wymianie.Ja jestem użytkownikiem starszych pojazdów i z tymi nowszymi to raczej kontakty mam nikłe ale to wcale nie z tego powodu ze te pojazdy są solidniejsze a są na pewno tylko dlatego że są  tańsze:DPozdrawiam.
Był BX XM CX.Pozdrawiam.