Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z hamulcami.  (Przeczytany 4738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał wyszomierski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen xm kombi 2.1d
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: warszawa
Problem z hamulcami.
« dnia: Kwiecień 29, 2008, 11:04:40 »
Witam wszystkich,potrzebuję pomocy .Mam pewien problem z xm.Pękł mi ostatnio przewód hamulcowy (powrotny w prawym przednim kole) przewód naprawiłem ,ale pojawił się problem tego typu że cykanie które pojawiało się wcześniej co jalieś 20s. teraz jest co 1s. w dodatku z dziwnym skrzypieniem.Po za tym pedał hamulca działa tak jakby z pewnym opóżnieniem .Jeśli ktoś wie co jest do wymiany i gdzie to się znajduje,proszę o pomoc .Aha auto teraz podnosi się o wiele szybciej,odrazu po odpaleniu. jestem z warszawy podaje swój nr tel. 503-868-089,może coś przyspieszy,bo nie mam stałego dostępu do internetu.pozdrawiam!
był xm 2.1d kombi jest xm 2.1td aut.94

Offline Andrzej Biniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 575
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3,0 V6 12V 167 KM 1989r HAI bez LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2008, 12:55:34 »
A jaki to przewód powrotny od hamulców? Jest tylko jeden - ciśnieniowy. Odpowietrz zacisk przy tym kole i będzie dobrze.
XM 3.0 V6 1989r HA1 bez LPG.Pozdrawiam. Sprzedany
od września 2008 BMW 735i Automat  x 2szt

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2008, 16:19:59 »
Cytuj

Andrzej Biniak napisał:
A jaki to przewód powrotny od hamulców? Jest tylko jeden - ciśnieniowy. Odpowietrz zacisk przy tym kole i będzie dobrze.

Może koledze chodziło o powrót z siłownika.
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

Offline Andrzej Biniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 575
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3,0 V6 12V 167 KM 1989r HAI bez LPG
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 29, 2008, 18:44:21 »
Cytuj

Julian Donajski napisał:
Cytuj

Andrzej Biniak napisał:
A jaki to przewód powrotny od hamulców? Jest tylko jeden - ciśnieniowy. Odpowietrz zacisk przy tym kole i będzie dobrze.

Może koledze chodziło o powrót z siłownika.

Być może Julian ,że Masz rację. Wyslalem gościowi SMS-a i napisalem tutaj na Forum, ale do tej pory się nie odezwal  - ani be, ani me ,ani kukuryku  :-|
XM 3.0 V6 1989r HA1 bez LPG.Pozdrawiam. Sprzedany
od września 2008 BMW 735i Automat  x 2szt

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 29, 2008, 22:38:49 »
Cytuj

Andrzej Biniak napisał:
Być może Julian ,że Masz rację. Wyslalem gościowi SMS-a i napisalem tutaj na Forum, ale do tej pory się nie odezwal  - ani be, ani me ,ani kukuryku  :-|

Kur zapiał i się Ci chciało? Koniec świat już bliski. ;)  Jak komuś nie zależy albo nie ma czasu dałbym sobie spokój. Może nim temat spadnie się odezwie?
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

Offline Michał wyszomierski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen xm kombi 2.1d
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: warszawa
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2008, 13:53:41 »
Przepraszam wszystkich ale tak jak pisałem nie mam stałego dostępu do internetu.a jeśli chodzi o przewód to taki gumowy który łączy się z metalowym przy nadkolu.Któryś z kolegów podpowiedział żebym odpowietrzył hamulce,tak zrobiłem,hamulce się polepszyły ,ale trykanie z konżektora jest cały czas co 1 s,przed pęknięciem tego przewodu było ok20s.pozdrawiam i jeszcze raz sorki!
był xm 2.1d kombi jest xm 2.1td aut.94

Offline Michał wyszomierski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen xm kombi 2.1d
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: warszawa
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2008, 13:59:09 »
Od niedawna posiadam xm-a i nie bardzo jeszcze wiem gdzie co jest  !
był xm 2.1d kombi jest xm 2.1td aut.94

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2008, 22:02:58 »
Cytuj

Michał wyszomierski napisał:
Od niedawna posiadam xm-a i nie bardzo jeszcze wiem gdzie co jest  !

Przy nadkolu obok siłownika to powrót ale nie widzę związku z konżektorem. To XM i kto wie co w hydro piszczy. Sprawdzałeś poziom LHM a kiedy był wymieniany? Może jak pękł coś się dostało do przewodu?
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

Offline Pawel Wdowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Kromnow 14
  • Posiadany samochód: obecnie citroen BX TZD TURBO BREAK byly citroen bx 1,9RD oraz XM BREAK MKI HAI citroen bx 1,9TGD
  • Miejscowość: Kromnow 14
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 08, 2008, 13:17:17 »
Witam mnie tez dotknal problem z hamulcami. A mianowice wymienilem ostsnio tarcze oraz klocki hamulcowe oraz linki do recznego bo byly pozapiekane. Poprzedni wlasciciel nie dbal zbyt o to autko Wszystko  zrobilem zgodnie z instrikcja jak podana jest na stronie klubu tzn. tloczek zacisku zostal wkrecony wyciecie ustawione na wypustek w klocku wszystko idealnie. Kiedy mielem samochod podlewarowany sprawdzilem czy hamulce odbijeja i nie blokuja sie wszystko jest w porzadku tocza sie swobodnie na zapalonym silniku i podniesionych kolach. Kiedy nacisne hamulec bokuja sie ale gdy go puszcze zaraz odbijaja i z powrotem sie kreca z recznym to samo dobija do konca. Nawet gdy z gorki stawalem autem to nacisne hamulec do oporu puszczam i auto odrazu zjerzdza czyli wszystko powinno jest w porzadku z tego wynika. Ale jednak cos nie gra dzisiaj sie nim przejachalem, poniewarz mieszkam na wsi przejechalem nim jakies 15 km bez naciskanie w ogole hamulca i co stwierdzilem ze tarcze z przodu sa gorace dosc znacznie jak na taki dystans a tym bardziej ze nie uzywalem w ogole hamulca i tylne tez sa goraca gdzie sprawdzalem tyl tez kreci sie swobodnie po podniesieniu samochodu tak jak przod. W zwiazku z tym mam pytanie co moze byc tego przyczyna? Czy znowu moze okarze sie ze w Xmie to normalka takie cos? Dodam ze jak nacisne hamulec do opory to pedal mi nie "kopie" na dystrybutor hamulcowy zgladalem i tez nie widac na nim zadnych przeciekow wiec co moze byc przyczyna pomocy??????????? A pozatym hamulce dzialaja swietnia auto staje deba.

Offline Ireneusz Luciński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 502
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: XM - ZPJ , XUD11BTE...........
  • Zainteresowania: elektronika komputery pojazdy
  • Miejscowość: Ożarów Mazowiecki
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2008, 20:28:36 »
Cytuj

Pawel Wdowiak napisał:
 na dystrybutor hamulcowy zgladalem i tez nie widac na nim zadnych przeciekow wiec co moze byc przyczyna pomocy??????????? A pozatym hamulce dzialaja swietnia auto staje deba.

Zawór hamulcowy ma przecieki wewnętrzne i na zewnątrz ich nie widać - może wyglądać ślicznie i jak z fabryki , a będzie nadawał się na śmietnik . Przecieki zobaczysz na trzeciej rurce powrotnej na zbiorniku LHM licząc od lewej strony pojazdu .
Pozdrawiam
Ireneusz Luciński
xx lat temu była Simca Aronde , teraz XM - ZPJ , XUD11BTE break
[email protected]

Offline Pawel Wdowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Kromnow 14
  • Posiadany samochód: obecnie citroen BX TZD TURBO BREAK byly citroen bx 1,9RD oraz XM BREAK MKI HAI citroen bx 1,9TGD
  • Miejscowość: Kromnow 14
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2008, 20:42:38 »
Czyli jak dokladnie mam sprawdzic czy zawor ma przecieki wewnetrzne????????????? A druga sprawa czy lepiej kupic nowy zawor np. na allegro u ZORAKA za niecale 400zl czy dac lepiej do regenaracji? Bo czytalem gdzies ze te nowe pozniej i tak zaczynaja  cieknac. Czy lepej rozgladnac sie z jakas uzywka? A moze dac sobie z tym w ogole spokoj?????????????

Offline Ireneusz Luciński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 502
  • Skąd: Ożarów Mazowiecki
  • Posiadany samochód: XM - ZPJ , XUD11BTE...........
  • Zainteresowania: elektronika komputery pojazdy
  • Miejscowość: Ożarów Mazowiecki
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2008, 20:53:09 »
Cytuj

Pawel Wdowiak napisał:
Czy lepej rozgladnac sie z jakas uzywka? A moze dac sobie z tym w ogole spokoj?????????????

Jeżeli zawór ma duże przecieki to on (zawór) nie da ci spokoju . Najpierw hamuje z wyczuwalnym opóźnieniem i z opóźnieniem odpuszcza a potem zaczyna blokować hamulce podczas jazdy - nie ma wyjścia i trzeba zawór wymienić . Używka może okazać się gorsza od tego który masz a o fakcie dowiesz się dopiero po ustąpieniu "hydroszoku" czyli tak po kilku/kilkunastu dniach kiedy już 3-dniowa "gwarancja" szrotowa przeminie . Zawór tylko nowy lub od dawcy który jeździ i nie miał nic grzebane w hydro w ciągu minimum ostatnich dwóch tygodni . Temat regenerowanych zaworów to tzw. śliska sprawa (to moja własna opinia) .
Pozdrawiam
Ireneusz Luciński
xx lat temu była Simca Aronde , teraz XM - ZPJ , XUD11BTE break
[email protected]

Offline Pawel Wdowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Kromnow 14
  • Posiadany samochód: obecnie citroen BX TZD TURBO BREAK byly citroen bx 1,9RD oraz XM BREAK MKI HAI citroen bx 1,9TGD
  • Miejscowość: Kromnow 14
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2008, 21:15:38 »
No wlasnie o to chodzi ze hamulce mam w porzadku nic mi sie nie blokuja, odpuszczaja ladnie i dzialaja w porzadku lekko naciskam i samochod zwalnia powoli mocniej nacisne to bardziej reaguja, wszystko jest w porzadku jedynym problemem jest tylko to grzanie.

Offline Pawel Wdowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 64
  • Skąd: Kromnow 14
  • Posiadany samochód: obecnie citroen BX TZD TURBO BREAK byly citroen bx 1,9RD oraz XM BREAK MKI HAI citroen bx 1,9TGD
  • Miejscowość: Kromnow 14
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2008, 21:24:11 »
AAAAAAA moze smemu zregenerowc ten zawor wyczytalem na forum ze mozna kupic kaplet uszczelak w ASO za 95zl i samemu to zrobic tylko czy to pomorze????????????? A moze ktos z was zakladal zawor ten co mozna kupic od Bx na  allegro bo czytalem ze one po jakims czasie znowu zaczynaja ciec, mkoze ktos taki ma i sie wypowie w tej kwestii?

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2008, 22:39:19 »
Cytuj

Pawel Wdowiak napisał:
No wlasnie o to chodzi ze hamulce mam w porzadku nic mi sie nie blokuja, odpuszczaja ladnie i dzialaja w porzadku lekko naciskam i samochod zwalnia powoli mocniej nacisne to bardziej reaguja, wszystko jest w porzadku jedynym problemem jest tylko to grzanie.

Właśnie o to chodzi niesprawny zawór powoduje lekki ale stały docisk klocków i tarcze się grzeją. Nie musi kopać czy syczeć a hamulce mogą się grzać, to pierwszy objaw zużytego zaworu. Ponieważ do końca nie zbadane są meandry hydrauliki spróbuj odpowietrzyć wszystkie zaciski. Jak dalej się będą grzały stawiałbym na zawór, choć oczywiście mogę się mylić.
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

Offline Julian Donajski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 137
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD MkII automat 1995 HAII
  • Zainteresowania: święty spokój o ile istnieje
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2008, 22:45:58 »
Cytuj

Pawel Wdowiak napisał:
AAAAAAA moze smemu zregenerowc ten zawor wyczytalem na forum ze mozna kupic kaplet uszczelak w ASO za 95zl i samemu to zrobic tylko czy to pomorze????????????? A moze ktos z was zakladal zawor ten co mozna kupic od Bx na  allegro bo czytalem ze one po jakims czasie znowu zaczynaja ciec, mkoze ktos taki ma i sie wypowie w tej kwestii?

Aaa ja bym kupił,od BX-a a za te 95 wstawił go. Nim padła baza był temat Amazonka z Nilem i Wołgą do kupy o zaworze od BX do XM-a.
Pozdrawiam
XM2.1TD automat 1995
klient Media Markt

  • Gość
Re: Problem z hamulcami.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2008, 18:16:58 »
zawor pasuje po nie wielkich przerobkach lub nagieciu jednego przewodu - kazdy wczesniej czy pozniej padnie ;-)
zawor od BXa ma przynajmniej kilka osob (np. ja) :-)