Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] Czy odłączenie akumulatora spowoduje „wyzwolenie” alarmu przeciwwłamaniowego?  (Przeczytany 1585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Czeka mnie wymiana akumulatora i w związku z tym pierwszy raz będę „odcinał” zasilanie. Nasuwa mi się pytanie:

Czy alarm przeciwwłamaniowy nieuaktywniony (nieobudzony – lampka kontrolna nie świeci) przy odłączeniu akumulatora mi zawyje?

A jeśli tak, to jak wyłączyć alarm?

piotrek

  • Gość
Witam

U mnie przy zamkniętych drzwiach z pilota (aktywny alarm) po wyjęciu akumulatora alarm wyje.
Przy otwartych drzwiach (nieaktywny alarm) można wyjąć akumulator.
Przy wyjmowaniu akumulatora zawsze czekam z odłączeniem klem do uśpienia "komputera".

Pozdrawiam

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Pozdro! Serdeczne dzięki! Dawno tu nie byłem i do tej pory  nie spotkałem jeszcze prawie-ziomala z C5 na tym forum. Niedługo wypróbuję radę.

Dodam szczegół, że mam zainstalowany później (ponoć fabryczny) alarm i raczej zachowuje się zgodnie z opisem w instrukcji, chociaż nie podłączono go do lewego przycisku przy radiu (wyłącznika nocnego)i ma wyłącznik (neutralizację czujników objętościowych) i lampkę kontrolną - osobno.
Kiedyś miałem taki alarm, że wył zawsze i syrenę trzeba było wyłączać specjalnym kluczykiem. Stąd pytanie.