Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie auto kupić?  (Przeczytany 15379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 10, 2008, 19:42:56 »
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
He he he mój tata po bx'e choruje na Berlingo :)
ja chyba to mam po nim


A jeszcze dodam ze jak zdecyduje sie na Berlingo (bo to praktycznie ta sama klasa co C4 picasso) to wersja z trzema fotelami z tylu, oczywiscie Multispace z wyposazeniem w multum schowkow i te rozne patenty - [color=ff0000]piii[/color]nie mi sie to podoba. No i bagaznik w Berlingo bije C4 na glowe bo ma ok 600 litrow.
Moje spalanie

Offline Artur Myszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16V, 2001, oznakowana
  • Zainteresowania: Informatyka, Fotografia, Konsole, Akwarystyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:13:23 »
Cytuj

Jacek Kustra napisał:

A jeszcze dodam ze jak zdecyduje sie na Berlingo (bo to praktycznie ta sama klasa co C4 picasso) to wersja z trzema fotelami z tylu, oczywiscie Multispace z wyposazeniem w multum schowkow i te rozne patenty - [color=ff0000]piii[/color]nie mi sie to podoba. No i bagaznik w Berlingo bije C4 na glowe bo ma ok 600 litrow.


Oj, znam tą chorobę, po tym jak się bliżej przyglądnąłem C4 Picasso/Berlingo II ... ten drugi dla mnie jest IDEALNY a nie wygląda na auto, które mi zaraz spod bloku zniknie :P

A wracając do pierwszego pytanie w tym wątku - Tak, bez wahania brałbym Xsarę, ale zdecydowanie wersja po liftingu i z 1.6i 16V (110 km), dlaczego? Dynamika, spalanie znośne a i motor pracuje o wiele bardziej po ludzku - ale to oczywiście moje zdanie.

Na poprzednich zlotach Krakowskich z kolegą Michałem Majewskim (pasjonat X1) sobie porównywaliśmy (ze mną, pasjonatem X2) Citroeny X1 i X2 z wyglądu i jakby je tak razem połączyć było by perfekcyjnie...
Citroen Xsara II, 1.6i 16V+LPG STAG300, rocznik 2001, złota oznakowana
[ Zapraszam do mojej galerii zdjęć ]

Offline Łukasz Suponik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Rydułtowy
  • Posiadany samochód: Był Citroen Bx 1.4 leader 1986 Jest Citroen Xantia 2001 HDI 2.0
  • Zainteresowania: Cytrynki i sport , wedkarstwo
  • Miejscowość: Rydułtowy
Re: Pytanie
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 11, 2008, 17:04:06 »
Na poprzednich zlotach Krakowskich z kolegą Michałem Majewskim (pasjonat X1) sobie porównywaliśmy (ze mną, pasjonatem X2) Citroeny X1 i X2 z wyglądu i jakby je tak razem połączyć było by perfekcyjnie...[/quote]


Ale przecież one tak samo wyglądają tylko mają inne lampy z przody (chyba)

Offline Artur Myszka

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6i 16V, 2001, oznakowana
  • Zainteresowania: Informatyka, Fotografia, Konsole, Akwarystyka
  • Miejscowość: Kraków
Re: Pytanie
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:20:18 »
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
Ale przecież one tak samo wyglądają tylko mają inne lampy z przody (chyba)


Mają zdecydowanie więcej różnic niż to na pierwszy rzut oka widać :)
Od świateł, przez maskę, tylną klapę, profile itp itd :)
Citroen Xsara II, 1.6i 16V+LPG STAG300, rocznik 2001, złota oznakowana
[ Zapraszam do mojej galerii zdjęć ]

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:38:42 »
Wnetrze takze uleglo drobnym modyfikacjom, nie mowiac juz o elektronice. Takze cala konstukcja zostala wzmocniona ze wzgledu na wymagania w kwestii bezpieczenstwa. Mozna smialo powiedziec ze X1 a X2 to sa dwa rozne samochody, choc na pierwszy rzut oka moga wydawac sie podobne
Moje spalanie

Offline Łukasz Suponik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Rydułtowy
  • Posiadany samochód: Był Citroen Bx 1.4 leader 1986 Jest Citroen Xantia 2001 HDI 2.0
  • Zainteresowania: Cytrynki i sport , wedkarstwo
  • Miejscowość: Rydułtowy
Re: Pytanie
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2008, 19:46:21 »
Mam pytanie a co sądzicie co Saxo to fajne autko ?

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Pytanie
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:41:52 »
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
Mam pytanie a co sądzicie co Saxo to fajne autko ?

IMHO nie tak fajne jak Xsara:D Nawet dla kogoś bez doświadczenia- jak pisałeś dopiero [L] będziesz robił (powodzenia!)- jazda Xsarą nie będzie sprawiać problemów. Dlatego ja patrzyłemgłównie za czymś pokroju 306, czy 405- a wyszedł ZX:D
no chyba, że myślisz o Saxo VTS, ale to już IMHO za duża moc na początek;-)
Polecam Xsare w TurboD- silniczek idealny na naukę praktycznej jazdy (sprawdzone na sobie!)- ma rezerwy mocy, ale nie jest zbyt mocny i jest łatwy do opanowania.
POZDR!
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Szymon Leśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 314
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0HDi 110KM SX+ 2002 r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Pytanie
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 16, 2008, 14:33:04 »
Saxofon to super fajne autko, i jako pierwszy pojazd młodego kierowcy myślę, że będzie odpowiednie. chociaż nie wiem, czy nie wolałbym jednak tego Civica... mam taki drobny sentyment do Hondy;)
ale nie większy, niż do Citroena, rzecz jasna !!

a co do pytania, czy dzisiaj bym kupił to samo... hmm. chyba stać by mnie było na C4, i pewnie wersje 3d mógłbym wziąć pod rozwagę... ale generalnie z Xsarki jestem bardzo, bardzo zadowolony (wbrew moim początkowym obawom).
"...a poza tym uważam, że Kartaginę należy zburzyć!"

Xsara na szesnastkach ;)

sprzedam Hondę Accord liftback 2001r. 1.8 V-Tec B+G
przebieg 155tkm, krajowa, II właściciel, info na mejla

Offline Łukasz Suponik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Rydułtowy
  • Posiadany samochód: Był Citroen Bx 1.4 leader 1986 Jest Citroen Xantia 2001 HDI 2.0
  • Zainteresowania: Cytrynki i sport , wedkarstwo
  • Miejscowość: Rydułtowy
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 18, 2008, 16:18:53 »
a co byście wybrali Xsare czy Xantie to też fajne autko i można dostać dobry egzemplarz za granicą

EDIT:
>KLIK<


[color=FF0000]Skracamy linki i edytujemy posty!
Piotrek.
[/color]

Offline Tomek Kowalewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Skąd: Poznań/ Kobylnica/ Leszno
  • Posiadany samochód: Xantia TCT, BX16, AX11 + BMW e32 735 V8
  • Zainteresowania: Citroeny ale głównie z hydro
  • Miejscowość: Poznań/ Kobylnica/ Leszno
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 18, 2008, 18:45:06 »
zdecydowanie jakaś przyzwoita Xantia, takie gdybanie co kupić, kup nie spodoba się sprzedasz kupisz inne
Szukam AX GT 1.4 sprowadzony lub zarejestrowany(do 1200) albo bez prawa rejestracji ODZYWAC SIĘ !

  • Gość
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 18, 2008, 19:28:32 »
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
a co byście wybrali Xsare czy Xantie to też fajne autko i można dostać dobry egzemplarz za granicą


Ja bez zastanowienia wybrałbym Xsarę.

1. nie jest mi potrzebne wieksze auto,
2. bardziej mi się podoba Xsara,
3. bez urazy ze strony właścicieli, ale nie czuł bym się w nim bezpiecznie EURO-NCAP :(
4. nie podoba mi się sterowanie nawiewem, temperaturą itp, poprostu nienawidzę takich przesuwaków...
5. Xsara to chyba sporo nowsza konstrukcja.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 18, 2008, 20:25:09 »
Cytuj

Tomek Ciosek napisał:
3. bez urazy ze strony właścicieli, ale nie czuł bym się w nim bezpiecznie EURO-NCAP :(

Gwiazdki to nie wszystko- liczy się masa i ilość blachy. Ale tu dyskusja jest bezcelowa, bo zawsze prowadzi do konfliktów;-)

Łukasz- pokazujesz V6 ACTIVA... Na pierwsze auto? Jak już to 2.0, albo 2.1TD;-)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Łukasz Suponik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Rydułtowy
  • Posiadany samochód: Był Citroen Bx 1.4 leader 1986 Jest Citroen Xantia 2001 HDI 2.0
  • Zainteresowania: Cytrynki i sport , wedkarstwo
  • Miejscowość: Rydułtowy
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 18, 2008, 20:34:31 »
Piotrze jak bym kupił 2.0 to nie wiem czy bym długo pożył  bez wypadku :D
jestem piratem drogowym  w sensie że szybko śmigam dlatego chce coś 1.4 albo 1.6 16v ale nawet myśle ze jak na pierwsze autko to podobał by mi sie 1.4 mój tata ma teraz megane z 96 roku to dosyć  ciężkie autko i ma 1.4 i nie narzeka nawet z przyczepom może fajnie depnąć

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:29:16 »
Cytuj

Tomek Ciosek napisał:
3. bez urazy ze strony właścicieli, ale nie czuł bym się w nim bezpiecznie EURO-NCAP :(


To jest Xantia I. Xantia II w sprawach bezpieczeństwa wygląda nieco lepiej (ma dodatkowe wzmocnienia, parę rzeczy poprawionych). Ale nie ma co się oszukiwać, to auto z początku lat 90. Jest porównywalne w testach zderzeniowych do np. Mercedes C z początku produkcji (też 2 gwiazdki).
 
Xsara
 

  • Gość
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 19, 2008, 00:47:16 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:

Gwiazdki to nie wszystko- liczy się masa i ilość blachy. Ale tu dyskusja jest bezcelowa, bo zawsze prowadzi do konfliktów;-)


No wiadomo, masa się liczy przy zderzeniu dwóch aut (np czołówka), ale to nie jest aż taka straszna różnica. Wiadomo, że taki Nissan Patrol (ponad 2 tony) by zmiótł np c2. Ale przy np zderzeniu z przydrożnym drzewem gwiazdki zaczynają odgrywać rolę...

Cytuj

Jan Ferde napisał:
To jest Xantia I. Xantia II w sprawach bezpieczeństwa wygląda nieco lepiej (ma dodatkowe wzmocnienia, parę rzeczy poprawionych). Ale nie ma co się oszukiwać, to auto z początku lat 90. Jest porównywalne w testach zderzeniowych do np. Mercedes C z początku produkcji (też 2 gwiazdki).


No nie ma testu Xantii po liftingu. Ale gdyby były duże różnice, to myślę, że Citroenowi by zależało na przeprowadzeniu ponownego testu. Ten był przeprowadzony w '97. Co by nie mówić, ten samochód się złamał w pół... Noi 1 gwiazdka, druga przekreślona, co znaczy że kierowca/pasażer prawdopodobnie by nie przeżył...

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 19, 2008, 01:02:08 »
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
Piotrze jak bym kupił 2.0 to nie wiem czy bym długo pożył  bez wypadku :D
jestem piratem drogowym  w sensie że szybko śmigam dlatego chce coś 1.4 albo 1.6 16v ale nawet myśle ze jak na pierwsze autko to podobał by mi sie 1.4 mój tata ma teraz megane z 96 roku to dosyć  ciężkie autko i ma 1.4 i nie narzeka nawet z przyczepom może fajnie depnąć

Ale ja o Xantii pisałem;-) Xsare IMHO 1.6 lepiej by było- pal sześć moc, ale jak coś trzeba wyprzedzić to 1.4 może robić się niebezpieczne, a w cale aż tak mniej nie spali.
Ja mam w ZXie 2.0 i 122KM- jestem młodym kierowcą i nauczyłem się panować nad mocą, a szczególnie nad rozumem. nie jeżdżę szybko, ale jak coś trzeba wyprzedzić, to nie muszę mić kilometra i robię to szybko i bezpiecznie.
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

  • Gość
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 19, 2008, 01:11:25 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Cytuj

Łukasz Suponik napisał:
Piotrze jak bym kupił 2.0 to nie wiem czy bym długo pożył  bez wypadku :D
jestem piratem drogowym  w sensie że szybko śmigam dlatego chce coś 1.4 albo 1.6 16v ale nawet myśle ze jak na pierwsze autko to podobał by mi sie 1.4 mój tata ma teraz megane z 96 roku to dosyć  ciężkie autko i ma 1.4 i nie narzeka nawet z przyczepom może fajnie depnąć

Ale ja o Xantii pisałem;-) Xsare IMHO 1.6 lepiej by było- pal sześć moc, ale jak coś trzeba wyprzedzić to 1.4 może robić się niebezpieczne, a w cale aż tak mniej nie spali.
Ja mam w ZXie 2.0 i 122KM- jestem młodym kierowcą i nauczyłem się panować nad mocą, a szczególnie nad rozumem. nie jeżdżę szybko, ale jak coś trzeba wyprzedzić, to nie muszę mić kilometra i robię to szybko i bezpiecznie.


Ja w 100% zgadzam sie z Piotrkiem!
Mając większą moc i moment nie musisz tego wykorzystywać w głupi sposób i być mistrzem prostej:)
Gdy kierowca jest rozsądny to mocniejszy samochód jest o wiele bardziej bezpieczny niż słaby. Czasami widzę jak niektórzy się męczą żeby wyprzedzić tira, jadą za nim kilka minut tuż przy zderzaku, a jak już wyczają chwilę to ledwo udaje im się wyprzedzić, bo już coś jedzie z przeciwka...
Szczególnie jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia. Ja pamiętam jak zaraz po zrobieniu prawka wybierałem się w trasę matizem babci...Brak doświadczenie, mała moc i tir do wyprzedzenia...Niezbyt fajna mieszanka...

Musisz się też zastanowić gdzie będziesz jeździł, bo jeżeli tylko w mieście, to 1.4 spokojnie wystarczy i tu różnica w spalaniu w porównaniu z 1.6 będzie większa niż poza miastem. Moje 1.8 w mieście potrafi spalić i 12 litrów... Ale jeżeli planujesz jeździć gdzieś dalej to polecam coś mocniejszego niż 1.4.

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 19, 2008, 01:47:18 »
Spalanie w mieście bardzo dużo zależy od samego miasta... Ja u siebie osiągam 8.7-9.5/100km (PB, gazu nie wiem)- miasto nie jest zbyt luźne, a i ja oszczędnie nie jeżdże (nie wariacko, ale zbieram się szybko do ok. 70kph). Na trasie jadąc spokojnie potrafi zejść do 6.7- a caly czas mowimy o motorze 2.0;-) Diesel palił mi niewiele mniej;d
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Łukasz Suponik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Skąd: Rydułtowy
  • Posiadany samochód: Był Citroen Bx 1.4 leader 1986 Jest Citroen Xantia 2001 HDI 2.0
  • Zainteresowania: Cytrynki i sport , wedkarstwo
  • Miejscowość: Rydułtowy
Re: Jakie auto kupić?
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2008, 16:52:24 »
za rok jeszcze nie będę wybierał się na wielkie trasy chyba że na narty czy coś ale jestem w 2 klasie liceum za chwile kończę go i wybieram się do szkoły detektywistycznej która mieści się w katowicach więc z moich rydułtów to godzina jazdy przy dobrych wiatrach