Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)  (Przeczytany 6943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Węgrzyn

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 586
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 16V Tourer Exclusive, SMax 2.0 TDCi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2009, 21:08:14 »
Cytuj

Michał Majewski napisał:


Czasem wychodzi z tego niezła komedia ;-)


No.. najważniejsze, że nie dramat. Miałem kiedyś Bxa i po zakupie VTSa też sobie powiedziałem, że kiedyś jeszcze wrócę do zawieszenia hydropneumatycznego ;)
były: BX 14 TGE '93, Xsara 1.4 SX '97, Xsara 2.0 VTS '97, C4 1.6 16V Exclusive '06, C5 MkII 2.0 16V Exclusive, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive


Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:05:37 »
Cytuj

Michał Majewski napisał:
Cytuj

Paweł Jurek napisał:
Mam wrażenie, że niby nawet po wzięciu wszystkich szczegółów pod uwagę, ostatecznie decyduje "serce" :-) A więc to co nam się podoba - potem szukamy racjonalnych argumentów na uzasadnienie naszego wyboru :-)


Standard u mnie :-) Wiem, że to jest trochę nieracjonalne podejście w dzisiejszych czasach, no chyba, że ktoś ma pieniędzy jak lodu (ja nie mam) ale męskie zabawki zawsze kupuję sercem i dopiero jak już zdecyduję to szukam logicznych argumentów na potwierdzenie mojego wyboru ;-)

Czasem wychodzi z tego niezła komedia ;-)


Doskonale Cię rozumiem. XMy to samochody, które urzekają, chociaż teoretycznie lata świetności mają już dawno za sobą. Moim wielkim marzeniem jest XM w najbardziej wypasionej wersji z najmocniejszym silnikiem benzynowym, z końca produkcji rzecz jasna. Niestety, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, że do takiego auta trzeba mieć odpowiednie zaplecze finansowe, bo i serwis i eksploatacja kosztują. Stąd też pozostawię go w sferze niespełnionych marzeń, bo jak już odpowiednie zaplecze będę posiadał, to może mi miłości do marki zabraknąć, aby ciągle naprawiać starego grata.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 13, 2009, 23:39:27 »
Co do XM ! To ta jak piszecie robia wrażenie... Ostatnio będąc na zlocie w Rybniku miałem okazje podziwiać takie cudo 3.0 V6 w Kombi. Rewelacja. Rozwiązania w tym samochodzie takie jakie nie widział nowe Audi :D Ale patrząc na kstałty deski i wogule to wszystko, wyglada smutno i kichowato jak na dzisiejsze czasy :( Xantia ma podobnie to wnetrze też takie starodwane... Dopiero w Xsarach i Saxo zrobili tą deskę rozdzielczą taka unowoczesnioną :D
Ale tak jak wszyscy piszą... Trzeba się słuchać serca i to najlepszy wybór, lecz czasem sie trzeba zastanowić i przemyslec za i przeciw !
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 14, 2009, 11:06:42 »
Cytuj

Piotr Skrzypek napisał:
Co do XM ! To ta jak piszecie robia wrażenie... Ostatnio będąc na zlocie w Rybniku miałem okazje podziwiać takie cudo 3.0 V6 w Kombi. Rewelacja.


Włąśnie XM Pierra przechylił szalę mojego uwielbienia dla tego samochodu (muszę kiedyś ponownie wpaść do Rybnika na zlocik :-))

XM Mk1 faktycznie ma dość starodawne wnętrze, dlatego ja bym strzelał w końcówkę produkcji 1999-2000. Tam już to trochę nowocześniej wygląda :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 14, 2009, 12:21:13 »
Kwestia gustu. Ja uważam wnętrze XM MK1 jako bardziej pasujące do kosmicznej sylwetki samochodu. MK2 ma wnętrze rodem z Nubiry, po prostu zwykłe. IMHO nie pasuje do kanciastej bryły auta.
 
Xsara
 

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Mimo przejść z moim wozem mam kupca :-)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 16, 2009, 00:50:41 »
No własnie Michale... Tak jak mówie, XM Pierra robi ogromne wrażenie ! Taki poprostu kozacko-lansersko-gangowy egzemplarz... Szkoda tylko że z tyłu kanapa nie ze skóry :(
Noo musisz się zastanowić dokładnie jak to chcesz zrobic. Ale przejście z Xsary do takiego wielkoluda to tez szok będzie... :D
Oj cos myśle że się napaliłeś strasznie... To zlee ( zapewniam cie )
Teraz w Rybniku byłem C2`jką ale nastepnym razem obiecałem że przyjade XSARKĄ, więc może sie wybierzemy jakoś razem żeby nasze autka porównać... Choć to wszystko to samo :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...