Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: gasnący silnik  (Przeczytany 4322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
gasnący silnik
« dnia: Wrzesień 21, 2008, 13:57:45 »
silnik pracuje na wolnych obrotach, po dodaniu gau po chwili gaśnie... pompę słychać po przekręceniu kluczyka - podaje paliwo ale nie zawsze... Moje pytanie: czy uwarzacie jak jak ja że siadła pompa paliwa ta znajdująca się w zbiorniku? czytałem już o tym wcześniej ale tam popmy nie było wcale słychać i nie odpalał a u mnie jest troszkę inaczej- może jesze całkiem nie zdechła i dlatego taki efekt! oczywiście kontrolka "awaria wtrysku" świeci. A jutro do pracy nie wiem czym dojedzie moja rodzink :(
Radek

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2008, 15:14:45 »
Witaj!!
Już w swoim pytaniu zawarłeś odpowiedź, a więc to są objawy kończącej się pompy, która do pracy silnika na wolnych obrotach jest jeszcze w stanie podać odpowiednią ilość paliwa, ale gdy silnik potrzebuje więcej jest już klapa i komputer wygasza silnik. Nie ryzykowałbym jazdy (jeśli to w ogóle możliwe) bo w każdej chwili może po prostu pompa paść i zostaje Ci tylko hol.
Wymień pompę wykasuj błąd (zapewne będzie to błąd regulatora wysokiego ciśnienia) i w drogę.
Pozdrawiam

Offline Artur Rybiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 325
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: oczywiście Citroen, oczywiście z hydro
  • Zainteresowania: Paralotniarstwo, motocykle, grzebanie w ziemi z wykrywaczem
  • Miejscowość: Warszawa
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2008, 00:20:13 »
Cytuj

Wojciech Wiśniewski napisał:
Witaj!!
Już w swoim pytaniu zawarłeś odpowiedź, a więc to są objawy kończącej się pompy, która do pracy silnika na wolnych obrotach jest jeszcze w stanie podać odpowiednią ilość paliwa, ale gdy silnik potrzebuje więcej jest już klapa i komputer wygasza silnik. Nie ryzykowałbym jazdy (jeśli to w ogóle możliwe) bo w każdej chwili może po prostu pompa paść i zostaje Ci tylko hol.
Wymień pompę wykasuj błąd (zapewne będzie to błąd regulatora wysokiego ciśnienia) i w drogę.
Pozdrawiam


w 99,9 procentach kolega Wojtek ma rację jednak podjedź gdzieś gdzie mają pojęcia o HDI, takie objawy są klaszyczne dla uszkodzenia układu zasilania w paliwo, jednak przyczyn może być wiele... :) w tym pompka w zbiorniku, jej ciśnienie to powyżej 2,5 bara.Pozdrawiam.
Diagnostyka elektroniczna Citroen Peugeot

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2008, 08:21:46 »
dzięki Koledzy za podpowiedzi ale dzisiaj rano to już zgłupiałem... podłączam po nocy akumulator (nadzieja na reset), palę furę: odpala przy dodaniu dużej ilości gazu gaśnie ale odpalem po raz drugi i nie gaśnie przeszło mu.... przegoniłem go trochę i jeździ (kontrolka awaria silnika świeci oczywiście)! I tak sobie myślę, że jakby pompa siadła to by nawet nie odpalił a on jeszcze jeździ... (może jakiś syfek coś przytkał) a może w złym kierunku myślę- może to nie uszkdzenie mechaniczne tylko nałapał błędów i wystarczy je pokasować.... Jak myślicie? możliwe? czy pompa się faktycznie kończy tylko ma przebłyski poprawnej pracy? Pozdrawiam Kolegów forumowiczów!
Radek

Offline Wojciech Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 145
  • Skąd: Braniewo
  • Posiadany samochód: była Xsara Picasso 2.0HDI, teraz chwilowo Corsa C 1.2 z podlenkiem LPG +Volvo XC90 2.4D5
  • Miejscowość: Braniewo
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2008, 11:57:37 »
Awarię pompy przerabiałem już dwukrotnie za pierwszym razem zdarzało się, że wcale nie odpalił (pompa łapała zawiechę) a i tak zrobiłem na niej jakieś 2tys. km, aż pewnego razu nie dojechałem do pracy bo w drodze całkiem odmówiła posługi. Drugi raz objawy były takie jak u kolegi Radka, przy delikatnym operowaniu gazem jeszcze jechał, no ale przy chęci mocnieszego wciśnięcia pedału gazu silnik szarpał, wydawał dźwięki jak stara kosiarka i gasł, oczywiście kontrolka diagnostyki zapala się odrazu i żadne odpinanie od aku nie pomoże.

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2008, 13:31:12 »
dokładnie takie obiawy miałem jak pisze kolega Wojtek. Pomimo tego że mu przeszło to chyba zakupię nową pompę i ją wymienię!
Radek

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:00:26 »
Jestem po samodzielnej wymianie pompy paliwa. Odpaliłem go i chodzi na wolnych obrotach, wsiadam dodaję gazu a on gaśnie... Kontrolka awaria wtrysku oczywiście świeci! Silnik gaśnie przy określonych obrotach tak na słuch przy tych samych. Czy myślicie, że wykasowanie tego błędu mu pomoże i zacznie działać normalnie? Czy możecie mi coś podpowiedzieć bo mam go powoli dość! Czy w Świętokrzyskim jest ktoś kto robi te pojazdy?
Radek

Offline Marek Cichocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6 HDi (2008)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2008, 10:11:07 »
Witam,
Samo wykasowanie nic nie da. Jeżeli jest problem i silnik nadal gaśnie na wyższych obrotach błąd pojawi się ponownie.
Jedź najlepiej na diagnostykę komputerową i powinno wyjść co jest nie tak ?
Ale tylko do warsztatu, który ma pojęcie o HDI i komputer serwisowy z prawdziwego zdarzenia, a nie "maszynkę z allegro" za 200 zł.
Ja przerabiałem jakiś czas temu samo "kasowanie" błędów czymś takim (za 50-80 zł) bez nawet podjęcia próby ich zanalizowania w warsztatach typu "naprawy ekspresowe wszystkich marek".


Pozdrawiam:
Marek
C4 Picasso 1.6 HDi

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2008, 10:20:36 »
tak właśnie zrobię bo co mi zostało... :(
Radek

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2008, 08:55:16 »
jestem na sobotę umówiony u diagnosty, ale jestem uparty i mu jeszcze nie odpuściłem... przeczyściłem wczoraj zawór regulacji ciśnienia i przedmuchałem pompę - zaczyna powracać do formy - nie gaśnie na wysokich obrotach - może jakiś drobniutki syfek go dopadł... Kontrolka błedu świeci nadal! Dzisiaj go przetestuję na trasie - dam mu ognia :) bo wczoraj skończyłem go rozpracowywać bardzo późno. Ciekawe czy to co zrobiłem mu pomogło czy to chwilowe poprawne działanie...
Radek

Offline Marek Cichocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.6 HDi (2008)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:50:38 »
Na diagnostykę tak czy inaczej musisz pojechać, bo ta kontrolka sama niestety nie zgaśnie :-(
Mam nadzieję że pomoże i wizyta w warsztacie ograniczy się tylko do wykasowania błędów ?

Pozdrawiam:
Marek
C4 Picasso 1.6 HDi

Offline Radosław Haczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 207
  • Skąd: Jędrzejów
  • Posiadany samochód: citroen xara picasso 2.0HDI 2003 r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Jędrzejów
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2008, 09:53:39 »
ja również mam taką nadzieję i z takim nastawieniem tam pojadę :)
Radek

Offline Mariusz Szymkowiak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Kłodzko
  • Posiadany samochód: XP
  • Miejscowość: Kłodzko
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2008, 22:35:08 »
a może jest problem w potencjometrze pedału gazu?

  • Gość
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2008, 22:48:30 »
witam sprawdzenie pompy paliwowej jest bardzo proste nie trzeba jezdzic po warsztatach i wydawac forse wystarczy na zgaszonym zaplonie zdjac jeden przewod z filtra paliwa a nastepnie przekrecic zaplon wtedy widac czy pompa podaje paliwo i z jaka moca

  • Gość
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2008, 22:51:30 »
przerabialem temat trzy tygodnie temu u mnie poszla pompa koszt 173 zl po wymianie odlaczyjem kleme z akumulatora na 10 min i wszystko sie zresetowalo i jest ok

  • Gość
Re: gasnący silnik
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2008, 22:59:18 »
Cytuj

Radosław Haczyk napisał:
jestem na sobotę umówiony u diagnosty, ale jestem uparty i mu jeszcze nie odpuściłem... przeczyściłem wczoraj zawór regulacji ciśnienia i przedmuchałem pompę - zaczyna powracać do formy - nie gaśnie na wysokich obrotach - może jakiś drobniutki syfek go dopadł... Kontrolka błedu świeci nadal! Dzisiaj go przetestuję na trasie - dam mu ognia :) bo wczoraj skończyłem go rozpracowywać bardzo późno. Ciekawe czy to co zrobiłem mu pomogło czy to chwilowe poprawne działanie...
ja robilem podobne czynnosci co ty i bylo wszystko ok na 3 dni podem mi auto stanelo w szczerym polu i musialem wzywac lawete wiec z tym testowaniem nie zapuszczaj sie zbyt daleko