Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Chęc kupna Xsary :)  (Przeczytany 4844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Chęc kupna Xsary :)
« dnia: Styczeń 22, 2009, 22:08:05 »
Witam!

Jestem zainteresowany kupnem Citroena Xsary 1999-2000 (w starej budzie) minimum z silnikiem 1,6 16V ale nie obraził bym się jak bym znalazł coś ładnego z silnikiem 1,8 16V :) i najlepiej 3 drzwiowy ale to juz ma mniejszcze znaczenie :)

Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej rzeczy na temat Xsary,Wasze wrażenia z użytkowania i opinie jezeli chodzi o awaryjnośc,spalanie oraz co jest bardzo ważne - na co zwrócić uwage przy kupnie używanej Xsarki :)

Wiem napewno że będę chciał wiechać do ASO na oględziny stanu technicznego,powłoki lakierniczej itp., napewno będzie to kosztowało ale zaoszczędzi mi poźniej wydatków i problemów z samochodem.

Czy ASO moze stwierdzić czy było cofany licznik?

Proszę o Wasze opinie i uwagi.

Pozdrawiam.

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:15:14 »
1,6 16V w starej budzie? Tzn Xsara I? W Xsarze I w ogole nie byly montowane takie silniki. Dopiero Xsara II miala ten silnik.
Moje spalanie

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:27:57 »
Cytuj

Michał Rokos napisał:
Witam!

Jestem zainteresowany kupnem Citroena Xsary 1999-2000 (w starej budzie) minimum z silnikiem 1,6 16V ale nie obraził bym się jak bym znalazł coś ładnego z silnikiem 1,8 16V :) i najlepiej 3 drzwiowy ale to juz ma mniejszcze znaczenie :)

Wiem napewno że będę chciał wiechać do ASO na oględziny stanu technicznego,powłoki lakierniczej itp., napewno będzie to kosztowało ale zaoszczędzi mi poźniej wydatków i problemów z samochodem.

Czy ASO moze stwierdzić czy było cofany licznik?

Proszę o Wasze opinie i uwagi.

Pozdrawiam.


Nie bardzo rozumiem, po co chcesz kupować silnik starszej generacji, o takiej samej mocy ale bardziej paliwożerny?

A co do kontroli w ASO to polecam takowe posunięcie. Koszt wynosi od 140 do 240 PLN (w zależności od stacji). Za dużo Ci nie powiedzą, ale zawsze będziesz bardziej pewny.
Pozdrawiam.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:28:26 »
Oj...sorki..pomyłka z tym 1,6 16V :) ale chodzi własnie mi o Xsare I :) Strasznie mi się podoba to autko :) i dlatego chce dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego autka :)

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:31:01 »
Tomek bo mam 10 tyś. zł. i widziałem naprawde ładne Xsary I a na II mnie nie stać :( a po drugie nie podoba mi się tak bardzo jak I :)

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:33:09 »
Jeszcze zastanawiałem się nad Peugotem 206 i Renault Clio (ale Clio niestety nie jest za duże).

Offline Adrian Szutran

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Derby
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI
  • Zainteresowania: cytryny
  • Miejscowość: Derby
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2009, 22:50:21 »
Witam

Niech mnie własciciele Xsary nie zlinczuja , ale za 10 tys. to ja bym jednak na Xantie II sie juz połakomił.

Pozdrawiam
BYŁY:
BX 14 1990,BX 15TGE 1994,XANTIA 2.0 1993,XANTIA II 1.9TD 1998,XM 3.0 V6 1990,
XANTIA II 2.0 16 V 1998 + LPG
Jest:
C5 2.2 HDI

Offline Irek Cuber

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 813
  • Skąd: okolice W-wia Śl.
  • Posiadany samochód: Saxo 1100`01r. 3D ; Mitsubishi Lancer Sportback 1800`09r.
  • Zainteresowania: moto , sport i trochę innych ...
  • Miejscowość: okolice W-wia Śl.
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2009, 08:47:31 »
Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie - Xsary II są bardziej awaryjne niż I .  A jeśli jeszcze Michałowi bardziej się podoba , to może nie ma co przekonywać do innego auta ?  
 Tutaj  jest trochę o kupowaniu .
André Citroën
I czym byśmy dzisiaj jeździli gdyby nie ten facet ?  ;-)
-------------------------------------------------------------
Była- Xsara I 1.4  5D

Offline Piotr Poznaniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 113
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C4ST 2018, 1.2 PT 131KM, Saxo 1.1 Chrono 2001 130kkm
  • Miejscowość: Poznań
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2009, 13:43:32 »
Cytuj

Irek Cuber napisał:
Jeśli mogę wtrącić swoje zdanie - Xsary II są bardziej awaryjne niż I.


Polemizowałbym z tym stwierdzeniem, ale to Twoje zdanie ;-)

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2009, 15:24:00 »
Jezeli chodzi to Irka zdanie to dobrze mowi...bardziej mi się podoba I niż II :) Jak dla mnie ma bardziej sportową bude :)

Mówiąc szczerze to chciałbym pojechać z kimś kto się zna i żeby ją obejrzał i ocenił swoim okiem tylko nie wiem czy komuś by się chciało ze mną jechać :(

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 24, 2009, 16:37:56 »
Moglibyście mi napisać co jest najbardziej awaryjne w tych samochodach, jaka jest cena naprawy typowych usterek dla tego modelu.Może też napiszecie jakies inne modele (nie koniecznie Citroen) do 9-10 tyś. zł.? :)

  • Gość
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2009, 17:11:02 »
Golf III
Polo
Toledo I
Ibiza/Cordoba
Volvo s40
Astra
Bravo/Brava
Renault magane/clio
Być może jakieś pominąłem przez przypadek,
Jak coś starszego to BMW 316 e36, Audi a4 tu może być gorzej

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:19:24 »
Jezeli chodzi o Golfa III to mi się źle kojarzy,Seat-nie biore go pod uwagę,Volvo-boje się że jest drogie w ekspolatacji i naprawie,Opel i Fiat - nie nawidze tych marek :)

Właśnie zastanawiałem się nad Clio,Peugotem 206,Nissanem Alemrą I...a poźniej popatrze na S40 :)

Może Ci napisać coś na temat tych modeli? :)
Jak one się sprawują itp. :)

  • Gość
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:52:48 »
Almerę 1 można w ciemno polecić każdemu i nie mieć wyrzutów sumienia. Sam miałem ją kupić, ale nie doczekałem się aż przyjedzie z francji. TO samochód niezniszczalny, niezawodny itd. Silniki na łańcuchu rozrządu (który wytrzymuje 250tys km), nowoczesne, 16 zaworowe. Polecam 1.6 16v 100KM. Na rynku niemieckim były "osłabione" po ok 10 KM, ale tylko na papierze (tam ubezpieczenie płaci się od mocy a nie pojemności), wg ludzi z serwisów Nissana maja normalną moc. Jedyna słabość Almery 1 to słabiutki wynik w crashtestach:( Oczywiście komfort jazdy i  wyglad wypada gorzej w porównaniu do Xsary, ale to w końcu starszy samochód. Noi pamiętaj - to jeden z ostatnich prawdziwych Japończyków, MADE IN JAPAN:)

Volvo s40...hmmm... Ja bym raczej odradzał... Słyszałem same negatywne opinie, że to raczej nieudany model. Z tego co pamiętam produkowany w Holandii razem z Carismą - żadnemu to nie wyszło raczej na dobre, ani Szwedzka jakość, ani Japońska niezawodność... Poza tym koszty eksploatacji pewnie będą wyższe, a i rocznik sporo starszy za podobna cene.

VW to ja poprostu nienawidzę, a zwłaszcza Golfów, więc nic sensownego i merytorycznego Ci nie powiem, poz tym żebyś nie wierzył  w tą niemiecką precyzje... Poza tym Xsara to konkurent raczej dla golfa4, choć nie cenowo, ale to tylko zaleta Xsary (dla kupującego).

Starsze BMW... Może i dobre samochody, ale już sporo starsze (za taką samą kasę pewnie droższe od s40), a części też nienajtańsze.

Clio i 206 to inna klasa półka... Mniejsze, gorzej wyposażone, mniej wygodne. Aczkolwiek 206 mi się podoba i całkiem dobrze i twardo się prowadzi jak na peugeota.

Astra... No chyba, że astra2 (bo to, tak jak przy golfie, konkurent Xsary). Jedynka to staroć i nie umywa się np do Xsary.

A co do Xsary... TO jestem ze swojej niesamowicie zadowolony! NIc (odpukać) się nie psuje,wymieniam tylko części eksploatacyjne, komfort niesamowity jak na te pieniądze, super wyposażenie, ładny wygląd, dobre wyciszenie, fajny środek. Cieszę się, że nie było mi dane kupić tej almery1, bo pod względem awaryjności moja Xsara wypada tak samo a oferuje dodatkowo wiele więcej, szczególnie jeżeli chodzi o komfort i wyposażenie.
Ma też sporo większy bagażnik (no chyba, że mówimy o almerze sedan ok 450 litrów).

Ja polecam Xsarę, bo za niewielkie pieniądze wg mnie oferuje najwięcej z wymienionych aut.

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2009, 16:52:15 »
Dlatego nie biore pod uwage Golfa bo po pierwsze ich nie trawie a po drugie kojarzy mi się z wiejskim tuningiem :/

Raczej będę skory żeby kupić Xsare...chyba że trafie jakiegos Peugota 206 albo Almere :) ale tak czy inaczej będę zaczynał poszukiwania od Xsary :]

Powiedzcie mi najbardziej typowe usterki Xsary I i mniej więcej koszt ich napraw.

  • Gość
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2009, 17:00:43 »
tylnia belka, w 1.4 uszczelka pod głowicą, problemy z elektroniką lubią się wyświetlać kontrolki m.in. od poduszek, łamiące się klamki zewnętrzne, pękające przewody pomiędzy drzwiami a karoserią, i palące się żaróweczki deski rozdzielczej więcej grzechów nie pamiętam. Ogólnie tragedii nie ma jak w każdym innym używanym samochodzie  kupisz auto zadbane nie będziesz miał problemów

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:13:52 »
Typowe nie oznacza, że zdarzą Ci się takie problemy. Mi w X2 1.6 ani jedna z typowych dolegliwości nie wystąpiła. W X1 1.4 miałem problemy tylko z uszczelką pod głowicą, ale sobie radziłem. A Xsarami przejechałem w rodzinie już ~250 kkm. I narzekać nie mogę. Dodatkową zaletą jest to, że Xsary lubią ekologiczne paliwo (czyt. LPG) - silniki dzielnie znoszą gaz, nie ma problemów z głowicami/zaworami.
 
Xsara
 

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:27:12 »
Własnie jak kupie Xsare to chce bez gazu bo wole sam założyć gaz (sekwencja BRC albo Lovato) bo wiem że będę dbał o ten samochód i instalacje gazową a nie tak jak niektóry leją paliwo i jadą dalej.
Wole sam od początku dbać o gaz bo to jest jednak bardzo ważne bo szkoda samochodu i instalacji bo mam zamiar trochę nim pojeździć a jak ktoś ekploatował gaz to róznie bywa, zazwyczaj leja gaz i jeżdzą...zero regulacji czy wymiany filterków.

W Xsarach I jaki olej lejecie? 5W/50?

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:42:13 »
Jak ktoś wie to niech napisze mi jaka jest cena regeneracji lub wymiany belki i gdzie można to wykonać w Warszawie bądz okolicy :)

Oczywiście chodzi mi o koszt regeneracji lub nowej belki + koszt robocizny.

  • Gość
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:13:09 »
Regeneracja belki zależy gdzie ale ok 1000zł
leje olej 10W40

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:48:33 »
Cytuj

Michał Rokos napisał:
W Xsarach I jaki olej lejecie? 5W/50?


Do benzynowych: 5W40.
Ewentualnie można lać z oszczędności 10W40.

Jeśli chcesz LPG to możesz przejrzeć też mocniejsze silniki. W X1 szczególnie godny zainteresowania jest 1.8 16v. Nie odczujesz większego spalania (u mnie różnica spalania między 1.4 i 1.6 16v jest conajwyżej o 0,5 litra). 2.0 16v (~167 km) jest jednak droższy w eksploatacji.
Mocny silnik to jednak spore bezpieczeństwo w trasie. Mam porównanie jak się jeździ w trasie 1.4 75 km, 1.6 110 km i 2.0 155 km. Im mocniej tym przyjemniej. Do 1.4 już bym nie wrócił.
 
Xsara
 

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2009, 18:05:28 »
Jan ja własnie chcialbym kupić 1,6 albo 1,8 (wolałbym 1,8) bo jeżdze w 3-4 osoby do pracy wiec przydało by się żeby był ciut mocniejszy bo nie bede tak nadwyrężał silnika a tez czesto jeżdze sam i napewno przyjemnie się jeździ mocniejszym silnikiem - nawet do wyprzedania się przydaje w koszty eksploatacji tak znacznie nie powinny wzrosnać ale też jestem na to przygotowany i świadomy że będzie ciut więcej palił.Jeżdze teraz Nexią i pali ok.10-11 L gazu więc podejrzewam że silnik Xsary 1,8 też będzie podobnie palil (w Nexii mam 1,5 16V) bo Nexia w/g mnie dużo pali (starszej budowy silnik).

A co do OC to i tak nie będzie na mnie zarejestrowany samochód :) więc będę miał 60% zniżek ojca :)

Offline Michał Rokos

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 289
  • Skąd: Warszawa-Bródno
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,8 Ocean
  • Zainteresowania: Informatyka, samochody, muzyka
  • Miejscowość: Warszawa-Bródno
Re: Chęc kupna Xsary :)
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 22, 2009, 18:14:15 »
No i stało się :)

Zakupiłem Citroena Xsare 1,8i Ocean :)
Autko w świetnyn stanie technicznym jak i z wyglądu :)
Jak narazie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieje że wszystko będzie ok :)

Jak tylko będę mógł to przyjade na zlot w Warszawie :) np. w Blue City :)