Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?  (Przeczytany 8175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline David Kot

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 60
  • Skąd: Plymouth
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDi '02
  • Miejscowość: Plymouth
[Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« dnia: Grudzień 12, 2008, 01:19:53 »
Na wyswietlaczu ukazala sie informacja DIesel Additive Level minimum tak wiec czas uzupelnic Elloys ale gdzie go wlac?
Przypuszczenia nie maja sensu licza sie fakty!

Offline Krzysztof Szanecki

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 4 164
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 2.0 HDi 2007
  • Zainteresowania: Informatyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2008, 08:47:25 »
Oznacz proszę wątek wg regulaminu
Pozdrawiam,
Krzysiek
http://www.webstyle.com.pl

Offline Mirek,Monika Madejek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: C5 2,0 HDI,2006,exclusive
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2008, 09:03:34 »
Niestety sam nic nie dolejesz,Są specjalne procedury nalewania,przepalanie,ustawianie komputera,itd.Na dodatek są dwa rodzaje płynu.Zbiornik znajduje się nad lewym tylnym nadkolem,
pzdr
mirmonia ;-)

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:34:17 »
Można i samemu. Nie wszystkich stać na ASO.
Opis w załączniku.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Piotr Kajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2007 Hatchback oraz C4 cupe 1.6 hdi 90 km 2006
  • Miejscowość: Wolbrom
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 23, 2008, 04:32:38 »
Co wpływa na zużycie Elloys oprócz stylu jazdy i zużycia paliwa.Czy sposób tankowania ma jakiś wpływ tzn czy tankować jak najrzadziej np 60 l ON,czy np 20 l.Jaką ilość dolanego paliwa komputer rozpoznaje i dodaje Elloys.Czy np przy połowie baku i krzywym ustawieniu auta komputer nie odczyta innego poziomu paliwa i nie będzie chciał dodać dodatek?Jak wiadomo okres do uzupełniania płynu jest zmienny,czy tylko zależny od zużycia paliwa(styl jazdy).

Pozdrawiam Piotrek

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 23, 2008, 10:46:01 »
Komputer zawsze dodaje tyle samo dodatku na litr paliwa. Zatankować trzeba minimum 10L a sygnałem do aktywacji systemu jest odkręcenie korka wlewu paliwa. Im rzadziej tankujesz a większą ilość tym kalkulator będzie dokładniej przeliczał (na 60L jest dozowane 37ml dodatku) i teoretycznie powinno starczyć na dłużej. Zużycie Eolys zależy w głownej mierze od zużycia paliwa więc np. jeżdżąc w większości na trasie zrobisz na zbiorniczku 50% większy przebieg niż jeżdżąc głównie po mieście.

Offline Mirosław Piechocki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 535
  • Skąd: Swiętochłowice
  • Posiadany samochód: miałem Cytrynki
  • Miejscowość: Swiętochłowice
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 23, 2008, 13:58:54 »
Cytuj

Maciej Szcząchor napisał:
Można i samemu. Nie wszystkich stać na ASO.
Opis w załączniku.

Szczególnie samemu można zrobić reinicjację kalkulatora. ;-)  ;-)
Pozdrawiam

Offline Piotr Kajda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Wolbrom
  • Posiadany samochód: C5 II 2.0 HDI 2007 Hatchback oraz C4 cupe 1.6 hdi 90 km 2006
  • Miejscowość: Wolbrom
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 24, 2008, 04:01:09 »
Dzięki Arturze za szczegółowe wyjaśnienie,ale w jaki sposób samochód może rozpoznawać odkręcenie korka (w moim aucie korek jest odkręcany przez odblokowanie kluczykiem,a klapka jest mechaniczna typu przełącznik długopisowy) nie jest to sprzężone z czujnikiem elektrycznym.A czy tankując np.5 litrów z podręcznego kanisterka oszukamy komputer tak nieistotną zmianą pojemności i nie będzie on reagował poleceniem dozowania Elloys.Czy w ten sposób możemy przedłużyć czas miedzy uzupełnieniem dodatku pomijając tą niedogodność wlewania co 100 km porcji paliwa tj raz na 2 dni przy np 50 km dziennym przebiegu.


Pozdrawiam Piotrek.
Wesołych Świąt.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 24, 2008, 23:09:38 »
Z tego co wiem w korku paliwa jest magnes a w obudowie wlewu czujnik, który reaguje na wyjęcie korka. Dolewanie po 5 litrów jest bez sensu- lepiej dolać do zbiorniczka eolysu ropy:)
Problem tylko jest taki, że ten eolys do czegoś służy a konkretnie do obniżenia temperatury spalania sadzy. Jeśli w paliwie nie będzie go odpowiednio dużo to fap się szybko zatka niespaloną sadzą i wtedy będzie większy problem.
Wydaje mi się, że koszt 350 Pln za pełny zbiornik eolysu  (MKII) plus 50 PLN w nieASOwskim serwisie lub 110 w ASO za korekte kalkulatora na 120kkm nie jest dużym kosztem i nie ma co kombinować. Za tą cenę ma się satysfakcję, że z rury lecą czyste spaliny, bez szkodliwych dla zdrowia cząstek stałych i nie zostawiam za sobą "Batorego" gdy w czasie wyprzedzania wykorzystuję pełną moc silnika. Dla mnie ma to duże znaczenie i myślę, że coraz więcej ludzi w Polsce też zaczyna myśleć proekologicznie chociaż jeszcze bardzo daleko nam do standardów zachodnich. W wielu miastach Niemiec np. nie wjedziesz do centrum dieslem bez fapa a czynności obsługowe filtra są częściowo dotowane przez państwo i z tego co wiem to płaci się też niższy podatek od samochodu z fapem.

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2008, 21:35:48 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
W wielu miastach Niemiec np. nie wjedziesz do centrum dieslem bez fapa a czynności obsługowe filtra są częściowo dotowane przez państwo i z tego co wiem to płaci się też niższy podatek od samochodu z fapem.

Zgadza się ale dotyczy to samochodów zarejestrowanych w Niemczech. Jeżeli samochód masz zarejestrowany w Polsce to naklejkę na szybie dostajesz wg rocznika produkcji samochodu i nie ma tu nic wspólnego czy masz czy nie FAP.
Ja na swojej C5 2.0 HDi 2001 r. mam żółta naklejkę 3.
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2008, 23:00:47 »
Cytuj

Grzegorz Drozdowski napisał:
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
W wielu miastach Niemiec np. nie wjedziesz do centrum dieslem bez fapa a czynności obsługowe filtra są częściowo dotowane przez państwo i z tego co wiem to płaci się też niższy podatek od samochodu z fapem.

Zgadza się ale dotyczy to samochodów zarejestrowanych w Niemczech. Jeżeli samochód masz zarejestrowany w Polsce to naklejkę na szybie dostajesz wg rocznika produkcji samochodu i nie ma tu nic wspólnego czy masz czy nie FAP.
Ja na swojej C5 2.0 HDi 2001 r. mam żółta naklejkę 3.


Z tego co wiem to samochody z silnikiem diesla podzielone są na cztery grupy. Na naklejke żołtą (3) będzie można wjeżdżać tylko do 2010r. Od 2010 r. będą mogły wjechać tylko samochody z zieloną naklejką.
Naklejkę zieloną mogą dostać tylko diesle wyprodukowane po 2001 i wyposażone w FAP lub reszta wyprodukowana po 2006 spełniająca EURO4.
poniżej załaczam linki:
klik
klik

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2008, 23:59:33 »
Klasyfikacja zagranicznych samochodów do określonych grup emisji substancji szkodliwych następuje na podstawie danych dot. normy emisji spalin w dokumentach rejestracyjnych pojazdu, lub według daty pierwszej rejestracji pojazdu.
Silnik benzynowy:
-nie mogą otrzymać plakietki: samochody zarejestrowane przed 01.01.1993 r.
-zielona plakietka: samochody zarejestrowane po 01.01.1993 r.
Silnik wysokoprężny:
-nie mogą otrzymać plakietki: samochody zarejestrowane przed 01.01.1997 r.
-czerwona plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.1997 r. do 31.12.2000 r.
-żółta plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.2001 r. do 31.12.2005 r.
-zielona plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.2006 r.

Całość dotyczy oczywiście samochodów osobowych, dla ciężarowych są inne kryteria. Z tego wynika że np C5 MK II 1.6 HDi z FAP z 2005 r. dostanie żółta naklejkę. Pewnie można podjechać do dekry zrobić dodatkowe badania i będzie naklejka zielona ale to dodatkowe koszty. Jeżeli chodzi o FAP to msi to być potwierdzone przez wpis w dokumentach pojazdu, potwierdzenie producenta lub przez potwierdzenie doposażenia pojazdu. Z tych dokumentów muszą wynikać osiągnięte przez doposażenie wartości emisji spalin.

I jeszcze info dla posiadaczy 2 CV, DS, BL:
Zabytkowe pojazdy, zarejestrowane za granicą, mogą poruszać się w ramach zielonych stref bez plakietki, jeżeli od daty ich pierwszej rejestracji upłynęło minimum 30 lat. Jeżeli pojazdy te nie posiadają specjalnych tablic rejestracyjnych dla zabytkowych pojazdów należy w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu umieścić kopię dowodu rejestracyjnego oraz zaświadczenia od konserwatora zabytków, potwierdzającego zabytkowy charakter pojazdu, wraz z tłumaczeniem na język niemiecki.

ŹRÓDŁO
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2008, 00:13:33 »
Cytuj

Grzegorz Drozdowski napisał:
Klasyfikacja zagranicznych samochodów do określonych grup emisji substancji szkodliwych następuje na podstawie danych dot. normy emisji spalin w dokumentach rejestracyjnych pojazdu, lub według daty pierwszej rejestracji pojazdu.
Silnik benzynowy:
-nie mogą otrzymać plakietki: samochody zarejestrowane przed 01.01.1993 r.
-zielona plakietka: samochody zarejestrowane po 01.01.1993 r.
Silnik wysokoprężny:
-nie mogą otrzymać plakietki: samochody zarejestrowane przed 01.01.1997 r.
-czerwona plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.1997 r. do 31.12.2000 r.
-żółta plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.2001 r. do 31.12.2005 r.
-zielona plakietka: samochody zarejestrowane od 01.01.2006 r.

Całość dotyczy oczywiście samochodów osobowych, dla ciężarowych są inne kryteria. Z tego wynika że np C5 MK II 1.6 HDi z FAP z 2005 r. dostanie żółta naklejkę. Pewnie można podjechać do dekry zrobić dodatkowe badania i będzie naklejka zielona ale to dodatkowe koszty. Jeżeli chodzi o FAP to msi to być potwierdzone przez wpis w dokumentach pojazdu, potwierdzenie producenta lub przez potwierdzenie doposażenia pojazdu. Z tych dokumentów muszą wynikać osiągnięte przez doposażenie wartości emisji spalin.


Nie sadze aby C5 MkII '2005 1.6HDi FAP nie mialo Euro 4, wiec dostanie zielona naklejke mimo, ze jest sprzed 1.1.2006 bo w zdaniu "Klasyfikacja zagranicznych samochodów do określonych grup emisji substancji szkodliwych następuje na podstawie danych dot. normy emisji spalin w dokumentach rejestracyjnych pojazdu, lub według daty pierwszej rejestracji pojazdu." mamy slowo LUB.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2008, 17:46:36 »
Wydaje mi się, że wszystkie diesle spełniające EURO3 i posiadające FAP dostaną zieloną naklejkę czyli 2,2 hdi z 2001r też.

link

W całej tej sprawie chodzi o ekologie a wiadomo, że PSA wyprzedził w tym innych producentów o dobre 5 lat więc data 1 rejestracji nie powinna być w tym przypadku brana pod uwage tylko norma spalin +fap.
Ciekawe tylko jak załatwić certyfikat o posiadaniu fapa i odpowiedniej normie. Polskie dowody rejestracyjne nie mają takiej rubryki. Czy certyfikat może wystawić ASO jako przedstawiciel producenta lub wystarczy wpis stacji kontrolnej (tak jak wpisuję się np. hak)?

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2008, 19:16:28 »
Radze poszukac w dokumentach auta takich informacji.
U mnie w wyciagu z homologacji w uwagach jest wpisane, ze auto spelania Euro 4 (poza tym, ze wyciagu sa tez podane wartosci tego ile danych zwiazkow w spalinach wydziela auto).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:39:42 »
Hm, u mnie w oryginalnym niemieckim briefie pisze, że auto spełnia euro3, ale o fapie nic nie pisze. Z drugiej strony wszystkie 2,2 hdi miały fap więc teoretycznie nie powinno być problemu.
 Na Citroen Service w opisie mojego modelu odnośnie spalin pisze:
Układ oczyszczania spalin CEE2000
Układ oczyszczania spalin TECH pojazd L4
Filtr cząstek stałych FAP
(mógłby ktoś objaśnić co oznaczają te pierwsze 2 pozycje?)
Natomiast w polskim dowodzie rejestracyjnym nie ma żadnej wzmianki o normie euro ani fapie i jak bym chciał miec taki wpis to ciekawe czy to się załatwia tak jak przy przeglądzie technicznym w stacji kontroli?

Offline Grzegorz Drozdowski

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 241
  • Skąd: Kołobrzeg
  • Posiadany samochód: w205 4Matic AMG
  • Zainteresowania: motoryzacja, żeglarstwo
  • Miejscowość: Kołobrzeg
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2008, 20:50:51 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
Wydaje mi się, że wszystkie diesle spełniające EURO3 i posiadające FAP dostaną zieloną naklejkę czyli 2,2 hdi z 2001r też.

link

W całej tej sprawie chodzi o ekologie a wiadomo, że PSA wyprzedził w tym innych producentów o dobre 5 lat więc data 1 rejestracji nie powinna być w tym przypadku brana pod uwage tylko norma spalin +fap.
Ciekawe tylko jak załatwić certyfikat o posiadaniu fapa i odpowiedniej normie. Polskie dowody rejestracyjne nie mają takiej rubryki. Czy certyfikat może wystawić ASO jako przedstawiciel producenta lub wystarczy wpis stacji kontrolnej (tak jak wpisuję się np. hak)?

Raczej nic takiego nie uznają, wyślą cie do DEKRY na badanie spalin i jak dosztaniesz papier z DEKRY to dostaniesz zieloną naklejkę. Jaki jest koszt takiego sprawdzenia nie wiem, może koledzy z za zachodniej granicy się wypowiedzą. Jest tu ich kilku.

Ja ja brałem naklejke w Berlinie u urzędzie komunikacji to sprawa była prosta - dowód rejestracyjny, Pani sprawdziła rok produkcji i finito.

Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
Radze poszukac w dokumentach auta takich informacji.
U mnie w wyciagu z homologacji w uwagach jest wpisane, ze auto spelania Euro 4 (poza tym, ze wyciagu sa tez podane wartosci tego ile danych zwiazkow w spalinach wydziela auto).

Nie wiem czy oni taki dokument uwzględnią (sam nie wiem jak on wygląda, nie miałem nowego auta). Co do twojego wcześniejszego postu dokumentem rejestracyjnym pojazdu jest dowód rejestracyjny. A ten zapis o którym wspomniałeś dotyczy wszystkich zagranicznych samochodów nie tylko z Polski. Np we Włoszech masz podane normy emisji spalin. Nasz ustawodawca o to nie zadbał - niestety.
Dla tych co rejestrują samochód po raz pierwszy w kraju i mają FAP proponuje zadbać aby w Dowodzie Rejestracyjnym w pozycji D - dane pojazdu było wpisane Citroen C5 1.6 HDi FAP. Może to coś da. Wystarczy zwrócić na to uwagę diagnoście przy pierwszym przeglądzie, a potem dopilnować aby urzędnik wpisał to w dowód rejestracyjny.
wcześniej:
DS5, C4P, C4GP, C5, XM , 6x Xantia, ZX ,BX

DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA - L E X I A

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2008, 02:06:36 »
Badanie spalin to przeciez groszowa sprawa, kazdy diagnosta czy to w PL czy w DE a nawet sporo zwyklych warsztatow ma urzadzenie do pomiaru na swoim wyposazeniu. Wiadomym jest przeciez, ze silnik i jego uklad oczyszczania spalin z wiekiem/przebiegiem przestaje spelniac okreslona norme czystosci spalin. Sam FAP tylko zatrzymuje czastki stale (niweluje zadymienie) a przeciez do okreslanie jaka norme Euro spelnia badane auto potrzeba pomiaru spalin na zawartosc CO, HC, NO czyli jak sobie radzi z oczyszczaniem spalin katalizator umieszczony przed FAPem.
Kazdy Citroen z krajowego rynku jakiego mielismy w domu mial wyciag z homologacji i ja zawsze przy sprzedazy aut przekazywalem go nowemu wlascicielowi auta wraz z pozostalymi dokumentami. Dowod rejestracyjny powstaje na bazie innych dokumentow (wczesniejszy dowod jesli nie jest to auto nierejestrowane wczensiej lub dokumenty dostarczone przez sprzedawce nowego auta a zawierajace wszystkie niezbedne informacje - dlatego w PL wydawany jest wyciag z homologacji).
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2008, 02:18:03 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
Na Citroen Service w opisie mojego modelu odnośnie spalin pisze:
Układ oczyszczania spalin CEE2000
Układ oczyszczania spalin TECH pojazd L4
Filtr cząstek stałych FAP
(mógłby ktoś objaśnić co oznaczają te pierwsze 2 pozycje?)


Te dwie pozycje oznaczaja, ze auto oczyszcza(lo) spaliny tak aby spelaniac norme Euro 3 (czy nadal silnik i katalizator jest na tyle sprawny aby spaliny byly oczyszczne nie gorzej niz wymaga Euro 3 to tylko powie aktualne badanie spalin) i dodatkowo zawiera filtr czastek stalych.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Lucjan Dzumla

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: C4 GP II; C3 III
  • Miejscowość: Opole
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2009, 15:00:05 »
do Artur Juchniewicz   28/12/2008 20:39:42
Niestety nie.
Ja dostałem żółtą mimo że mam FAP. Facet w TUV sprawdził tylko rocznik auta. Żeby dostać zieloną musiałbym zrobić dodatkowe badania techniczne lub przedstawić dokument o doposażeniu auta w filtr.
A bez tego to tylko do końca 2009 pojeżdżę...
---
były C5 Break I, C4GP I, C3 II

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2009, 15:59:52 »
Cytuj

Lucjan Dzumla napisał:
Żeby dostać zieloną musiałbym zrobić dodatkowe badania techniczne lub przedstawić dokument o doposażeniu auta w filtr.


Ale to chyba nie jest problem skoro auto spelnia Euro3 i ma FAP fabrycznie.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Lucjan Dzumla

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 329
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: C4 GP II; C3 III
  • Miejscowość: Opole
Re: [Mk1 2.2HDi 2001] Gdzie znajduje sie zbiorniczek na Elloys?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 09, 2009, 19:52:07 »
Cytuj

Piotr Sobczak napisał:
Cytuj

Lucjan Dzumla napisał:
Żeby dostać zieloną musiałbym zrobić dodatkowe badania techniczne lub przedstawić dokument o doposażeniu auta w filtr.


Ale to chyba nie jest problem skoro auto spelnia Euro3 i ma FAP fabrycznie.


Badanie techniczne pewnie nie jest problemem, ale kosztuje pieniądze i czas. Ja jeżdżąc do Niemiec służbowo mam wyliczone każde pół godziny i nie bardzo mam kiedy coś takiego załatwić.
Ale w końcu pewnie mnie nie ominie, bo żóła plakietka ważna jest tylko do końca 2009.

Inną możliwością - wg pracownika TUV w Berlinie - jest uzyskanie dokumentu poświadczającego wyposażenie w FAP od producenta...
---
były C5 Break I, C4GP I, C3 II