Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX  (Przeczytany 2735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
[Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« dnia: Wrzesień 15, 2011, 16:08:02 »
Witam,

Poprosiłem o rozkodowanie VIN na innym forum, bo po francusku niewiele dało się zrozumieć, a tłumaczenie na angielski niewiele wniosło):
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=664808

No i mam teraz wątpliwości, co oznaczają pewne, dość tajemnicze, określenia. Na tamtym forum nie uzyskałem odpowiedzi, więc może tutaj? Wybaczcie, że szukałem pomocy gdzie indziej, ale tamto forum wyskakuje pierwsze w google po wpisaniu forum Citroen.

Funkcja Dodatkowa Lusterka Wstecznego      Zew. Lusterko Zewn Bez Funkcji Dodatkowej
 Której funkcji dodatkowej nie ma w lusterku? Sterowania elektrycznego? (Czy była w ogóle taka opcja?) Ogrzewania? Czy może automatycznego składania?

Odtwarzacz Płyt Kompaktowych      Bez Instalacji Do Mont Odtwarzacza Cd
 Odbiornik Radiowy Syst. Audio Odtw.      Cd Rds "Rd4"
 Pakiet " Radio-Informacja-Komunikacja"      Rd4

 Najpierw jest informacja, że nie ma instalacji do montażu odtwarzacza CD, a zaraz potem, że jest system RD4 (odpowiednik RT3?) -- czy chodzi tu o zmieniarkę?

Podtrzymanie Lędźwiowe Fotela (Działanie)      Bez Podtrzym. Lędźwiow.
 Brak regulacji podtrzymania lędźwiowego? Znów -- czy w ogóle takie fotele były montowane w C5? Na szczęście te fotele są mocno zużyte, więc mam w perspektywie ich wymianę, ale chciałem się upewnić.

Trójkąt Ostrzegawczy      Bez Trójkąta Ostrzegawczego
 Nie za bardzo rozumiem ten punkt -- trójkąt jest wyposażeniem obowiązkowym, więc o co tu chodzi? O trójkąt wbudowany w tylną klapę, czy jeszcze coś innego?

Schowek, Przestrzeń Ładunkowa      Bez Siatki W Bagażniku
 Czy chodzi o tę roletę rozwijaną do góry, czy tą przykrywającą bagaże, mocowaną hakami do podłogi?

Wykrywanie Przeszkody      Bez Czujnika Przepływu
 Czy chodzi o czujniki parkowania, czy inne? Zdjęcia, które mam, wskazują na to, że czujniki te są (przynajmniej z tyłu).

Zabezpieczenie Tylnego Pasażera      Bez Ochrony Pasażera Tln.
 O które zabezpieczenie chodzi? Poduszki powietrzne, czy inny rodzaj zabezpieczeń?

Przepustnica Przedniego Pasa      Bez Zaślepki W Pasie Przednim
 Tego punktu kompletnie nie rozumiem. Pirotechniczne napinacze?

Offline Tomasz Stanek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 714
  • Skąd: Nottingham, UK
  • Posiadany samochód: Nissan Leaf 24KWh C4 Grand 2.0 HDI AM6
  • Miejscowość: Nottingham, UK
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:18:02 »
Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
Witam,

Poprosiłem o rozkodowanie VIN na innym forum, bo po francusku niewiele dało się zrozumieć, a tłumaczenie na angielski niewiele wniosło):
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=664808

No i mam teraz wątpliwości, co oznaczają pewne, dość tajemnicze, określenia. Na tamtym forum nie uzyskałem odpowiedzi, więc może tutaj? Wybaczcie, że szukałem pomocy gdzie indziej, ale tamto forum wyskakuje pierwsze w google po wpisaniu forum Citroen.

 FUNKCJA DODATKOWA LUSTERKA WSTECZNEGO      ZEW. LUSTERKO ZEWN BEZ FUNKCJI DODATKOWEJ
 Której funkcji dodatkowej nie ma w lusterku? Sterowania elektrycznego? (Czy była w ogóle taka opcja?) Ogrzewania? Czy może automatycznego składania?


Zapewne chodzi o funkcje obniżania luster podczas cofania. Lusterka automatycznie obniżają się, aby było widać tylne kola i same wracają do pozycji wyjściowej.

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
ODTWARZACZ PŁYT KOMPAKTOWYCH      BEZ INSTALACJI DO MONT ODTWARZACZA CD
 ODBIORNIK RADIOWY SYST. AUDIO ODTW.      CD RDS "RD4"
 PAKIET " RADIO-INFORMACJA-KOMUNIKACJA"      RD4
 Najpierw jest informacja, że nie ma instalacji do montażu odtwarzacza CD, a zaraz potem, że jest system RD4 (odpowiednik RT3?) -- czy chodzi tu o zmieniarkę?


Może nie ma instalacji pod zmieniarke

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
PODTRZYMANIE LĘDŹWIOWE FOTELA (DZIAŁANIE)      BEZ PODTRZYM. LĘDŹWIOW.
 Brak regulacji podtrzymania lędźwiowego? Znów -- czy w ogóle takie fotele były montowane w C5? Na szczęście te fotele są mocno zużyte, więc mam w perspektywie ich wymianę, ale chciałem się upewnić.  


nie wiem.

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
 TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY      BEZ TRÓJKĄTA OSTRZEGAWCZEGO
 Nie za bardzo rozumiem ten punkt -- trójkąt jest wyposażeniem obowiązkowym, więc o co tu chodzi? O trójkąt wbudowany w tylną klapę, czy jeszcze coś innego?


To znaczy ze fabrycznie nie było go na wyposażeniu

 SCHOWEK, PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA      BEZ SIATKI W BAGAŻNIKU
 Czy chodzi o tę roletę rozwijaną do góry, czy tą przykrywającą bagaże, mocowaną hakami do podłogi?

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
 WYKRYWANIE PRZESZKODY      BEZ CZUJNIKA PRZEPŁYWU
 Czy chodzi o czujniki parkowania, czy inne? Zdjęcia, które mam, wskazują na to, że czujniki te są (przynajmniej z tyłu).


Nie jestem pewien, może chodzi o przednie.

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA      BEZ OCHRONY PASAŻERA TLN.
 O które zabezpieczenie chodzi? Poduszki powietrzne, czy inny rodzaj zabezpieczeń?


nie wiem

Cytuj

Marek Kaszycki napisał:  
PRZEPUSTNICA PRZEDNIEGO PASA      BEZ ZAŚLEPKI W PASIE PRZEDNIM
 Tego punktu kompletnie nie rozumiem. Pirotechniczne napinacze?


nie wiem
Bylo:
C4 2.0 HDI 16V
C3 1.4 HDI 8V
Renault 19 1.6i
C4 1.6 HDI SX [110]

Offline Artur Rylich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 152
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: C5 II SX 2.0 HDI 2005; C3 I Exclusive 1.6 PB+LPG 2002
  • Miejscowość: Toruń
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:42:54 »
Witam!

Pozwolisz, że dopisze swoją interpretację

Cytuj

 FUNKCJA DODATKOWA LUSTERKA WSTECZNEGO      ZEW. LUSTERKO ZEWN BEZ FUNKCJI DODATKOWEJ
 Której funkcji dodatkowej nie ma w lusterku? Sterowania elektrycznego? (Czy była w ogóle taka opcja?) Ogrzewania? Czy może automatycznego składania?

-----------
Opcja dodatkowa, według mnie tu chodzi o składanie i indeksowanie, czyli o automatyczną zmianę ustawienia lusterka po wrzuceniu wstecznego biegu.
-----------

ODTWARZACZ PŁYT KOMPAKTOWYCH      BEZ INSTALACJI DO MONT ODTWARZACZA CD
 ODBIORNIK RADIOWY SYST. AUDIO ODTW.      CD RDS "RD4"
 PAKIET " RADIO-INFORMACJA-KOMUNIKACJA"      RD4
 Najpierw jest informacja, że nie ma instalacji do montażu odtwarzacza CD, a zaraz potem, że jest system RD4 (odpowiednik RT3?) -- czy chodzi tu o zmieniarkę?

-----------
BEZ INSTALACJI DO MONT ODTWARZACZA CD oznacza prawdopodobnie, że po wyjęciu firmowego radia nie będziesz miał typowych kabli do podłączenia innego radia, ale to może ktoś zweryfikuje.
RADIO-INFORMACJA-KOMUNIKACJA to chyba chodzi o RDS w radiu
-----------

 PODTRZYMANIE LĘDŹWIOWE FOTELA (DZIAŁANIE)      BEZ PODTRZYM. LĘDŹWIOW.
 Brak regulacji podtrzymania lędźwiowego? Znów -- czy w ogóle takie fotele były montowane w C5? Na szczęście te fotele są mocno zużyte, więc mam w perspektywie ich wymianę, ale chciałem się upewnić.

-----------
w elektrycznych fotelach jest ta opcja, u ciebie nie (u mnie też nie ma :P )
-----------

 TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY      BEZ TRÓJKĄTA OSTRZEGAWCZEGO
 Nie za bardzo rozumiem ten punkt -- trójkąt jest wyposażeniem obowiązkowym, więc o co tu chodzi? O trójkąt wbudowany w tylną klapę, czy jeszcze coś innego?

-----------
Może producent nie daje trójkąta, tylko importer w danym kraju, kiedy musi dostosować wyposażenie do lokalnych przepisów.
-----------

 SCHOWEK, PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA      BEZ SIATKI W BAGAŻNIKU
 Czy chodzi o tę roletę rozwijaną do góry, czy tą przykrywającą bagaże, mocowaną hakami do podłogi?

-----------
bez siatki mocowanej hakami, to jest raczej zrozumiałe (ja też nie mam)
-----------

 WYKRYWANIE PRZESZKODY      BEZ CZUJNIKA PRZEPŁYWU
 Czy chodzi o czujniki parkowania, czy inne? Zdjęcia, które mam, wskazują na to, że czujniki te są (przynajmniej z tyłu).

-----------
wynika raczej że nie miał oryginalnych czujników parkowania.
po angielsku lepiej to wygląda OBSTACLE DETECTION SYSTEM    WITHOUT OBSTACLE DETECTOR
-----------

ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA      BEZ OCHRONY PASAŻERA TLN.
 O które zabezpieczenie chodzi? Poduszki powietrzne, czy inny rodzaj zabezpieczeń?

-----------
tu się poddałem
-----------

 PRZEPUSTNICA PRZEDNIEGO PASA      BEZ ZAŚLEPKI W PASIE PRZEDNIM
 Tego punktu kompletnie nie rozumiem. Pirotechniczne napinacze?

-----------
tu chodzi o przedni pas nadwozia, jest bez zaślepek bo wszystko co możesz mieć w zderzaku jest zamontowane. niby niema czujników parkowania ale one są montowane w osłonach lamp przeciwmgłowych i środkowym plastiku przed chłodnicą.
-----------



Pozdrawiam
BHole
Kiedyś: CX 2000 "Czrwony Smok", CX 25 TRD Limousine "Zielona Potwora", SAXO 1.5D "Saxofon"
Aktualnie: C5 II SX 2.0 HDI "Szary Wieloryb"; C3 I Exclusive 1.6 PB+LPG

Offline Andrzej Walczyński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 866
  • Skąd: okolice Poznania
  • Posiadany samochód: Peugeot 301 1.2 Active+ ETG 2014 LPG
  • Miejscowość: okolice Poznania
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2011, 17:49:46 »
RD4 to nazwa standardowego, najczęściej spotykanego radia CD w C5 montowanego w większości egzemplarzy.
Funkcja dodatkowa lusterka (a nie lusterek) moim zdaniem może wskazywać na funkcję automatycznego przyciemniania lusterka wstecznego.
Siatka - chodzi o siatkę rozpinaną na podłodze bagażnika zaczepianą o 4 haki w narożnikach.
Odnośnie reszty - nie mam pomysłu. Byłbym bardzo zdziwiony gdyby były C5 z fotelami bez podparcia lędźwiowego, ale może ?.
był: C5 MkI Break 2.0 2003 BVA4 RT3, LPG Prins - 220.000 kkm.
jest: Peugeot 301 1.2 ETG 2014 LPG Stag - 145.000 kkm

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2011, 18:50:09 »
podaj nr. Vin to się odkoduje po polsku - sorry to jest po polsku :)

co do radia to u mnie jest takie i reszta
ODBIORNIK RADIOWY    SYST. RADIOTELEFON "RT3"
TUNER RADIOWY    BI TUNER RADIO

ODTWARZACZ PŁYT KOMPAKTOWYCH    MONTAŻ ODTWARZ PŁYT KOMPAKT

PODTRZYMANIE LĘDŹWIOWE FOTELA (DZIAŁANIE)    BEZ PODTRZYM. LĘDŹWIOW.

FUNKCJA DODATKOWA LUSTERKA WSTECZNEGO ZEW.    LUST. WSTECZ. ZEWN. SKŁADANE ELEKTR. BEZ ZAPAM.

SCHOWEK, PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA    Z SIATKĄ W BAGAŻNIKU

WYKRYWANIE PRZESZKODY    RADAR.CZUJN.PRZESZKODY PRZ. TLN.

TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY    KLIMA TRÓJKĄT OSTRZEGAWCZY  :)

ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA    BEZ OCHRONY PASAŻERA TLN.  -
tu nie wiem o co chodzi ale albo jest te zabezpieczenie albo poduszki i np.
Peugeot Partner rocznik 12.08.2003
"ZABEZPIECZENIE TYLNEGO PASAŻERA    Z OCHRONĄ PASAŻERA TLN.
PODUSZKA POWIETRZNA PASAŻERA    BEZ PODUSZKI POW PAS"



znalazłem coś takiego
"PRZEPUSTNICA PRZEDNIEGO PASA GRAND PRZESŁONA (MAŁY WLOT POWIETRZA)" - więc chyba chodzi o to że z doły jest kratownica a nie zaślepione.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2011, 19:34:03 »
Cytuj

Marek Kaszycki napisał:
Witam,

Poprosiłem o rozkodowanie VIN na innym forum, bo po francusku niewiele dało się zrozumieć, a tłumaczenie na angielski niewiele wniosło):
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=664808


Skoro nr VIN rozkodowałeś na super forum to dlaczego tam nie zapytałeś o szczegóły??
U nas nr Vin rozkodowujemy tutaj.
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Marek Kaszycki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Skawina
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2005 1.6 HDI SX
  • Miejscowość: Skawina
Re: [Mk 2 - 2005] Pytanie o wyjaśnienie opcji w SX
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2011, 21:24:42 »
Hmmm... Pogrzebałem trochę w wątkach o rozkodowanie VIN-u i znalazłem takie inne warianty wyposażenia:

Funkcja Dodatkowa Lusterka Wstecznego Zew. Lust. Wstecz. Zewn. Składane Elektr. Bez Zapam.
Czyli chodzi o składanie elektryczne lusterek. Ciekawe tylko, że instrukcja nie mówi nic o tym, żeby było to opcjonalne wyposażenie, aczkolwiek mam instrukcję z 2007 roku, więc może dwa lata po wyprodukowaniu było to już standardem?
Ewentualnie może chodzi o składanie lusterek z pilota?

Co do radia, to znalazłem dwie opcje:
Odtwarzacz Płyt Kompaktowych Montaż Odtwarz Płyt Kompakt
 Odbiornik Radiowy System Radiotelefonu "Rt4"
 Pakiet " Radio-Informacja-Komunikacja" Rt4 + Wzmac + Kol Nawig

 Odtwarzacz Płyt Kompaktowych Montaż Odtwarz Płyt Kompakt
 Odbiornik Radiowy Syst. Radiotelefon "Rt3"
 Pakiet " Radio-Informacja-Komunikacja" Rt3 + Wzmac. + Nawig. Kolor

Czyli chyba jednak chodzi o zmieniacz płyt, który z RT3 i RT4 był w standardzie (przynajmniej tak wynika z instrukcji do radia -- również z internetu). Ciekawe tylko, że wg tej instrukcji istnieje też zmieniacz do RD4, ale nie znalazłem nigdzie opcji pierwszej jw., ale drugiej i trzeciej na RD4.

Podtrzymanie Lędźwiowe Fotela (Działanie) Podtrzym. Lędźwiow. Ręczn.
 Podtrzymanie Lędźwiowe Fotela (Działanie) Podtrzym. Lędźwiow. Automat.

Czyli jest ręczne, jest automatyczne (elektryczne), albo nie ma wcale (w ręcznym sterowaniu). Trochę szkoda.

 Zabezpieczenie Tylnego Pasażera Z Ochroną Pasażera Tln.
Tyle z alternatywnych opcji zabezpieczenia pasażera tylnego. Dalej nie mam pojęcia, o co chodzi.

Trójkąt Ostrzegawczy Klima Trójkąt Ostrzegawczy
Trochę enigmatyczne to "Klima", ale nie wnikam -- może ktoś wie i mógłby coś dodać od siebie?

Schowek, Przestrzeń Ładunkowa Z Siatką W Bagażniku
Dzięki za potwierdzenie, że chodzi o siatkę trzymającą bagaże.

Wykrywanie Przeszkody Radar.Czujn.Przeszkody Prz. Tln.
Tu wnioskuję, że jest opcja przód+tył, ale dalej nie wiem, czy jest jakaś standardowa opcja: tylko tył i bez potwierdzania wielkości miejsca do parkowania.

Tej przepustnicy nie znalazłem w C5 II, ale były takie w C5 i w innych modelach i najwyraźniej rzeczywiście chodzi o wlot powietrza.