Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakie zaroweczki polecanie  (Przeczytany 11132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 25, 2008, 21:05:26 »
Cytuj

Tomek Ciosek napisał:
Cytuj

Jeszcze chciałem się zapytać czy montował ktoś na postojówki do przodu jakieś BIAŁE lub lekko NIEBIESKIE żarówki, np od Philipsa? Sporo jest też LEDów - czy je się montuje tak samo jak zwykłą żarówke? Ma ktoś z tym doświadczenie?

Od razu mówię, że nie chodzi mi o takie mocno niebieskie, zielone itp diody co widuję na mieście w golfach:) tylko żeby barwa była lekko niebieska albo biała, bo jak u mnie włącze same postojówki to strasznie żółty się robi reflektor...


Ponawiam pytanie, bo się nikt przez miesiąc nie zainteresował.
Strasznie mnie denerwuje ten żółty kolor reflektora na postojówkach, jak to na forum p206 pisali "jakby się tam świeczka paliła".

Może miał ktoś styczność z takimo żarówkami
1. LED baiłymi - podobno świecą bardzo biało, nawet wpadają w niebieskawy, ale dają trochę słabsze światło;
2. W5W Philips BlueVision - to są zwykła żarówki, podobno świecą trochę bardziej biało niż te zwykłe żółte...

Te ledy to są bezpieczne dla instalacji? Z aukcji wynika że są dostosowane do 12v napięcia, chyba nic złego zrobić nie mogą, grzeją się mniej niż zwykłe, pobór prądu mniejszy...



Wiesz, w gruncie rzeczy to żółte świecenie to duperela jest, ale jak chcesz mieć bielsze światło to spróbuj z W5W Philips BV. Miałem takie i faktycznie świeciły jaśniej niż standardowe postojówki, ale bez większej rewelacji. I nic dziwnego - wbrew temu co piszą sprzedawcy, temperatura tych konkretnych żarówek to raptem 3400K, a H4 Philipsa BV mają bodajże 4000-4100, więc różnica jest tak czy tak.
Co do LED nie wypowiadam się, faktycznie niekiedy strasznie wsiowo to wygląda, ale w końcu de gustum....
Z tego co się zdążyłem zorientować bodajże na forum Xsary Picasso, to te LEDy strasznie szybko trzaskają - to raz, a dwa - instalacja multipleksowa w nowszych Xsarach lubi poświrować przy diodach, bo je xle interpretuje. Ale aby dowiedzieć się szczegółów musiałbyś sobie poszukać na stronie. Pozdrawiam.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Grzegorz Pluta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Wrocław i Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso Chrono 1.8 16v
  • Miejscowość: Wrocław i Warszawa
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 27, 2008, 10:16:05 »
spotkałem na allegro takie coś:
  2 x żarówka H4 100/90W SUPER WHITE

można to włożyć ?? nie popali się nić skoro fabtycznie montują 60/55W ??

i co sądzicie o zarówkach litech. bo to wlasnie takie są żarówki.
www.bankking24.eu -> wszystkie banki w jednym miejscu. Konta karty kredyty OFE. Porównanie i zestawienie ofert. Wniostki online.

Offline Grzegorz Spek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 956
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Peugeot 306 2.0HDI 2001 r.
  • Zainteresowania: MTB, muzyka
  • Miejscowość: Poznań
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 27, 2008, 10:17:59 »
Nie montuj takich żarówek jak lubisz swoje lampy.
BYŁY:
Citroen AX First 1,4d '92
Citroen ZX Break 1.9 TurboD Avantage '94
Citroen ZX Aura 1,6i '92 ORGA 5545 240kkm+
Ford Fiesta Flair 1.3 LPG 1997 r
Peugeot 306 2.0HDI 2000 r.

JEST:
Hjundaj i30 1,6 CRDi, służbowy...

Offline Przemysław Szal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Mk2 2006 2.0 HDI 16v Exclusive Berline
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 27, 2008, 10:26:31 »
Albo zamontuj sobie specjalny system chlodniczy do lamp, tak jak subaru impreza STI ma system ochladzania intercoolera :P
Shalliczek

---------------------------------
Obecnie: C5 Mk2 2006 2.0 HDI 16v Exclusive Berline
Skasowana: Citroen Xsara 2002 1.6 16v SX
Był: Citroen Xantia 1999 2.0 TCT Exclusiv

Xylometazolin

  • Gość
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 28, 2008, 06:53:09 »
Na szczęście jest zakaz montowania takich żarówek. Po pierwsze oślepia, przepalają reflektory i ciągną prądu 2 razy więcej. Dopuszczone są tylko 55wat. Te litech są tanie i ponoć ładnie święcą. Ale jakoś nie moglem się na nie namówić.

Offline Przemysław Szal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 215
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 Mk2 2006 2.0 HDI 16v Exclusive Berline
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 28, 2008, 09:37:32 »
W mojej prywatnej opinii, jak ktoś lubi mieć wypalone lampy, itd itd wszystkie konsekwencje mocniejszych żarówek to proszę bardzo. Dużo bardziej mnie denerwuje jak ktoś ma źle ustawione światła. Wtedy dopiero ślepi, jak mu mrugniesz ze ślepi to jeszcze Ci odpowie długimi ze nie zrozumiał, to jest totalna porażka. Podobnie jak ktoś jedzie na przeciwmgielnych jak nie ma mgły tylko jest mokro. Światło się wtedy odbija od mokrego asfaltu  i tez ślepi. Tacy ludzie powinni być karani naprawdę wysokimi mandatami ze używanie halogenów przeciwmgielnych w sytuacjach nie przewidzianych przepisami.
Ciekaw jestem ile osób zna dokładnie przepisy (tak z głowy) dotyczące stosowania halogenów przeciwmgielnych i tylnych świateł przeciwmgielnych??

Pozdrawiam
Shalliczek

---------------------------------
Obecnie: C5 Mk2 2006 2.0 HDI 16v Exclusive Berline
Skasowana: Citroen Xsara 2002 1.6 16v SX
Był: Citroen Xantia 1999 2.0 TCT Exclusiv

Offline Grzegorz Pluta

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Wrocław i Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso Chrono 1.8 16v
  • Miejscowość: Wrocław i Warszawa
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 28, 2008, 14:21:38 »
zdecydowałem sie jednak blue vision...:)
pozdr.
www.bankking24.eu -> wszystkie banki w jednym miejscu. Konta karty kredyty OFE. Porównanie i zestawienie ofert. Wniostki online.

Offline Bartłomiej Czerwiński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 400
  • Skąd: Linköping / Szwecja
  • Posiadany samochód: C4 II 1.6HDi 90KM, 2012 silver | C4GP II FL 2.0HDi 150KM, 2017, silver acier
  • Zainteresowania: żeglarstwo, modelarstwo, mtb, krótkofalarstwo
  • Miejscowość: Linköping / Szwecja
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 28, 2008, 15:07:03 »
Moje doświadczenia z żarówkami są następujące...

W pierwszym aucie (Matiz) wymieniłem na BlueVision (H4) i jeździłem na nich przez prawie dwa lata (non stop zapalone). Po ich zamontowaniu, widoczność w nocy poprawiła się diametralnie i ogólnie byłem bardzo zadowolony. Najbardziej podobało mi się że bardzo dobrze oświetlają znaki na poboczu. Auto sprzedałem z tymi żarówkami.

Kupiłem Xsarę i będąc niezadowolony z żarówek z którymi ją kupiłem, wymieniłem je również na BlueVision (H7), zarówno mijania jak i drogowe. Po dwóch miesiącach padła mi pierwsza żarówka. Pomyślałem "pech, zdarza się". Wymieniłem na nową. Po pół roku padła mi druga BlueVision (z drugiej strony). Trochę się wkurzyłem na markę Philips i kupiłem Osram Night Breaker +90%. I co? I po 3 miesiącach padły obie :|  Stwierdziłem, że nie będę inwestował w drogie żarówki ze skróconym czasem życia. Jakieś 7 miesięcy temu kupiłem Philips Premium +30% i jeżdżę na nich do teraz bez problemu. Świecą o wiele lepiej niż standardowe / tanie żarówy a przy tym nie kosztują majątku. No i nie strzelają w krótkim czasie.

Dodam że instalacja jest sprawna. Mam na stałe zamontowany miernik napięcia i zakres zmian jest w normie.
była: Xsara III Coupe 2.0 HDI 90KM '03 silver
jest: C4 II 1.6HDi 90KM, 2012 silver
jest: C4GP II FL 2.0HDi 150KM, 2017, silver acier
Diagbox 7.57 + interfejs w pełni obsadzony

Offline Marcin Łuczak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 267
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen DS5 2.0 HDI Sport Chic Automat
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 28, 2008, 20:35:17 »
Ja również miałem w poprzednim aucie H4 Blue Vision i bardzo ładnie świeciły ponad 2 lata. Sprzedałem je razem z autem. Do swojej Xsary założyłem Night-brekery Osrama i padły tak jak pisze kolega post wyżej po 3 miesiącach.

Niestety żywotność żarówek H7 ze względu na ich konstrukcje bardzo odstaje od H4
Szkoda
Była Xsara
Była C4
Była C5
Jest DS5

Ciągle wierny szewronom.

Offline Wojciech Wodzyński

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 618
  • Skąd: Barycz
  • Posiadany samochód: Fiat Bravo II 1.4 T-Jet
  • Miejscowość: Barycz
Re: Jakie zaroweczki polecanie
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 19, 2009, 13:55:24 »
Pobawię sie górnika :)

Jako, że spaliła mi się żarówka H7 postanowiłem zakupić Philipsy BlueVision. Zobacze jak to się będzie sprawować.